שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שאמה-הכהן וקובי נפגשו: "ציבור גדול רוצה חופש מכפייה דתית"

  ראש עיריית רמת גן ומקבילו מטבריה שהפכו בחודשים האחרונים לשנואי המגזר החרדי, נפגשו בלשכתו של שאמה ברמת גן. קובי, שהצהיר על כוונתו להתמודד בבחירות הקרובות, העלה בשידור חי את הפגישה שהתקיימה תחת הכותרת "המאבק בכפייה החרדית"


  כרמל שאמה הכהן ורון קובי    (מתוך הפייסבוק של רון קובי)

  כרמל שאמה הכהן ורון קובי    (מתוך הפייסבוק של רון קובי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יממה לאחר שמועצת עיריית רמת גן אישרה הפעלת הסעות בשבתות למרכזי הבילוי בתל אביב, צעד תקדימי שעורר סערה בקרב הציבור החרדי, נפגשו ראשי עיריות רמת גן וטבריה לשיחה על "המאבק בכפייה החרדית".

   

  הפגישה שהתקיימה שלשום (ד') בלילה בלשכתו של כרמל שאמה-הכהן ברמת גן הועלתה בשידור חי לדף הפייסבוק של ראש עיריית טבריה רון קובי, שמתכוון לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות תחת מפלגת "הימין החילוני".

   

  רון קובי וראש עיריית ר
  רון קובי וכרמל שאמה-הכהן(מתוך הפייסבוק של רון קובי)

  "פעם ראשונה בלשכת ראש העיר של רמת גן", פתח קובי את דבריו. "מדברים פוליטיקה, מדברים על המאבק בכפייה החרדית, צריך להגיד פה שאפו לצוות של עיריית רמת גן ולראש העיר על הנועזות החדשנות ובעיקר על האומץ להגיד: פה עושים את זה אחרת. פה יש ציבור גדול שרוצה להרגיש את החופש, רוצה להרגיש שאין כפייה דתית, והכי חשוב 'חיה ותן לחיות' גם ברמת גן כמו בטבריה, כמו במודיעין וכמו בערים אחרות שאנשים רוצים לנצל את הזמן הפנוי שלהם".

   

  קובי אמר כי בתפקידו הוא לא רוצה להכעיס או להתריס, אלא לרצות את התושבים. "הגיע הזמן שאנשים יאמינו שניתן לשנות וצריך לשנות. אנחנו חיים בשנת 2019 והגיע הזמן של השינוי. אנחנו מכבדים את כולם, את הדת ואת הדתיים, אבל אנחנו נגד הנרטיב הזה שאומר 'פה יש כפייה', 'פה אתם תעשו מה שאנחנו רוצים', וכשמדברים איתי על סטטוס קוו אני לא יודע על איזה סטטוס קוו הם מדברים? סטטוס קוו חד צדדי שלא מתאים ל-2019 ולמדינת ישראל הנאורה".


  רון קובי וראש עיריית ר
  קובי. "שאפו לעיריית רמת גן"(מתוך הפייסבוק של רון קובי)

  רון קובי וראש עיריית ר
  שאמה-הכהן. "צריך לכבד"(מתוך הפייסבוק של רון קובי)

   

  שאמה-הכהן דיבר על היחסים בינו לבין הציבור הדתי ברמת גן. "החרדים אצלנו לא שוברים את הכלים", אמר ראש העיר והסביר: "הציבור שלהם והמנהיגים הרוחניים שלהם, צריך שיהיה אמון מול ראש העיר והנהלת העיר, ושהם לא ירגישו חלילה שאתה בא ממקום אידיאולוגי נגדם. צריך לתת מענה  ושירותים לצרכים הייחודים שלהם באותה מידה לפחות, בלי להתחשבן איתם ולכבד אותם".

   

  השיחה המשונה, שצולמה כולה בטלפון הנייד של קובי, כללה מסירת ד"שים לחבר אופוזיציה במועצת עיריית טבריה, שיח על אתגרים בניהול הערים, שיחה עם מהנדסת העיר ועוד. בסיום יצאו השניים למרפסת עיריית רמת גן והשקיפו על כיכר אורדע.

   

  אביהוא בן משה, חבר האופוזיציה במועצת העיר רמת גן, אמר בתגובה כי "מצא מין את מינו. כרמל שאמה ורון קובי חד הם. מדובר בשני אנשים שאינם ראויים לכהן כשליחי ציבור, כיוון שכל מטרתם היא לשסות ולפלג על מנת לגרוף פרסום והון פוליטי אישי. שניהם אפיזודה חולפת. בדיוק כפי שרון קובי עוד מעט יישכח מהנוף הציבורי, כך גם כרמל שאמה יישכח מדפי ההיסטוריה של העיר רמת גן".


  פורסם לראשונה 11/07/2019 23:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הפייסבוק של רון קובי
  כרמל שאמה ורון קובי
  מתוך הפייסבוק של רון קובי
  מומלצים