שתף קטע נבחר

סמסונג הודיעה: גלקסי פולד ייצא בספטמבר

הסמארטפון המתקפל, שהיה אמור להגיע לחנויות באפריל, יהיה זמין ב"שווקים נבחרים" אחרי שורה של שיפורים שנועדו להגן טוב יותר על המסך הרגיש שלו

סמסונג הודיעה הבוקר (יום ה') כי הסמארטפון המתקפל הראשון שלה, גלקסי פולד, יגיע לשווקים נבחרים בספטמבר. המכשיר היה אמור לצאת בסוף אפריל, אבל בעיות שהתגלו ביחידות שנשלחו לעיתונאים ימים ספורים לפני ההשקה הובילו לדחייה. המחיר, אם תהיתם, נותר ללא שינוי - 1,980 דולר.

 

גלקסי פולד (צילום: סמסונג)
גלקסי פולד, הגרסה החדשה (צילום: סמסונג)

 

בסמסונג הסבירו כי בחודשים האחרונים הם שיפרו את העיצוב של הגלקסי פולד, בעיקר בכל הנוגע למסך המתקפל - נקודת התורפה של המכשיר: "לקחנו את הזמן כדי לבחון מחדש את עיצוב המוצר, לבצע את השיפורים הנדרשים ולהריץ בדיקות קפדניות". החברה גם הפיצה תמונות של המכשיר בגרסתו החדשה, שבהן ניתן להבחין בשינויים קלים בעיצוב.


אלה השינויים העיקריים:

שכבת המגן של המסך הורחבה עד למעבר לשוליים, על מנת להבהיר למשתמשים שמדובר בחלק ממבנה המסך ולא במגן מסך שיש להוריד

החלק העליון והחלק התחתון בציר של המסך חוזקו באמצעות חסמים שימנעו מחלקים חיצוניים לחדור למנגנון הקיפול

מתחת למסך המתקפל נוספו עוד שכבות של מתכת, במטרה להגן עליו

הוקטן הרווח שבין ציר המסך לגוף המכשיר

 

גלקסי פולד (צילום: סמסונג)
צד שני(צילום: סמסונג)

 

לצד כל אלה, סמסונג הודיעה כי המשיכה לשפר את חוויית המשתמש, ועשתה אופטימיזציה לעוד אפליקציות ושירותים כך שיתאימו לסמארטפון המתקפל.

 

גלקסי פולד צפוי להגיע לחנויות בסמוך למייט X, הסמארטפון המתקפל של המתחרה וואווי, שהיה אמור לצאת ביוני אך השקתו נדחתה על מנת להריץ בדיקות נוספות. מחירו של המייט X צפוי להיות גבוה יותר - כ-2,600 דולר.

 

הסמארטפון המתקפל של סמסונג מורכב ממסך עיקרי בגודל 7.3 אינץ', שכאשר הוא מקופל ניתן להשתמש במסך משני, קטן יותר, בגודל של 4.6 אינץ'. וואווי, לעומת זאת, פיתחה קונספט אחר: למייט X יש מסך בגודל 8 אינץ' שמתקפל החוצה, כך שהמסך הגדול מתפצל לשני מסכים בשני צדי המכשיר - אחד בגודל 6.6 אינץ' והשני בגודל 6.38 אינץ'.

 

בנוסף לוואווי וסמסונג, חברות נוספות ובהן שיאומי, LG ומוטורולה פיתחו סמארטפונים מתקפלים משלהן  - אך טרם הודיעו על שיווקם באופן רשמי. בשוק קיים כבר סמארטפון מתקפל אחד, FlexPai, שמאחוריו עומדת חברה בשם Royole.

 

המתקפל החדש של וואווי (צילום: דניס ויטצ'בסקי)
וואווי מייט X. הסיני המתקפל (צילום: דניס ויטצ'בסקי)

 

הסמארטפונים המתקפלים אמורים לאפשר לצרכנים להשתמש במסך גדול דמוי טאבלט כאשר הם רוצים לצפות בסרטונים ובתמונות, לקרוא מאמרים או לכתוב מיילים, ולעבור למצב מקופל כאשר הם מעוניינים לשוחח בטלפון, להכניס את המכשיר לכיס או לבצע פעולות בסיסיות יותר.

 

אנליסטים מעריכים כי בשנתיים הראשונות נתח השוק של המכשירים האלה יהיה זעיר למדי. אבל בעוד כמה שנים, כשהמכשירים האלה יהיו דקים יותר, קלים יותר ובעיקר זולים יותר - הם צפויים להפוך למיינסטרים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סמסונג
גלקסי פולד, הגרסה החדשה
צילום: סמסונג
מומלצים