שתף קטע נבחר

החשד לאונס בקפריסין: חמישה מהצעירים שוחררו

חמישה מ-12 החשודים באונס הצעירה הבריטית בקפריסין שוחררו ממעצר והם ישובו לישראל. אחד המשוחררים: "אני לא אשם, הכול בסדר". המשטרה צפויה לבקש מחר להאריך את מעצר שבעת החשודים הנוספים

 

 

חמישה מחשודים באונס התיירת בת ה-19 בקפריסין שוחררו היום (ה') מתחנת המשטרה. אחד מהם אמר: "אני לא אשם, הכל בסדר". מחר צפויה המשטרה בקפריסין להגיש בקשה להאריך את מעצרם של שבעת החשודים הנוספים.

 

ההערכות הן שהחלטת המשטרה לשחרר חלק מהנערים מבוססת על תוצאות בדיקות ה-DNA שהתקבלו הבוקר וכן בשל היעדר ראיות נוספות שתומכות בגרסת המתלוננת.

 

 

שחרור קפירין ישראלים חשודים אונס קבוצתי ()
חשוד נוסף משתחרר מתחנת המשטרה

שחרור קפירין ישראלים חשודים אונס קבוצתי ()
אחד החשודים משתחרר מהמעצר

החשוד ששוחרר התייחס לחבריו שעדיין עצורים: "אני לא יודע מה איתם. אני לא יודע מה הם עשו, אם עשו. אני לא יודע כלום". הוא הודה לחברים שתמכו בו מהארץ: "אני מעריך את כולם, הם עשו הרבה בשבילי".


"זוהי סנונית ראשונה המבשרת על כיוון החקירה והסדקים באמינות גרסת המתלוננת". אמר  עו"ד ניר יסלוביץ', שמייצג חלק מהחשודים. "אמשיך לעשות לילות כימים ולהשיב את כל הנערים לביתם". עו"ד יניב הברי, שמייצג חשודים נוספים, הוסיף: "המשטרה קיבלה את גרסתם ובקרוב מאוד הם ישובו הביתה".

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: AFP)
חלק מהחשודים בזמן מעצרם(צילום: AFP)

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אחד ההורים של הנערים המשתחררים בירך על ההחלטה: "אנחנו שמחים שהצדק יצא לאור. ידענו כל הזמן שהבן שלנו לא עשה כלום. מקווים לראות חזרה מהירה הביתה ושהפרשה הזאת תהיה מאחורינו".

 

אתמול נפגשו משפחות החשודים עם ילדיהם בבתי המעצר השונים. מפקד המשטרה המקומית אמר כי "החקירה מתקרבת לסיומה".

עו
עו"ד יסלוביץ'. "סנונית ראשונה שמבשרת על כיוון החקירה"

 

 

האונס הקבוצתי בקפריסין - כותרות אחרונות:

 

משפחות החשודים פגשו בילדיהם במעצר בקפריסין: "מחכים לתוצאות ה-DNA"

מפקד משטרת קפריסין: "חקירת האונס הקבוצתי מתקרבת לסיומה"

"מסיבות ביטחוניות": החשודים באונס בקפריסין מוקמו בבתי מעצר שונים  

גרסת המתלוננת באיה נאפה: "אחזו בי בכוח ואנסו אותי זה אחר זה"

 

גם שלשום הורשו חלק מההורים להיפגש עם הבנים שממתינים לדיון בבית המשפט שצפוי להתקיים ביום שישי הקרוב. אימו של אחד החשודים, שהגיעה לקפריסין, נפגשה עם בנה במתקן המעצר וטענה כי הפגישה חיזקה אותה. לדבריה, "המשטרה כאן מתנהגת אליהם יפה מאוד, אין לי מילה רעה להגיד על המשטרה, פשוט כולם כאן ממתינים לבדיקות ה-DNA". 

 

הצעירה הבריטית, שנמצאת תחת אבטחה ושמירה בקפריסין, מסרה שלשום עדות נוספת במשטרה וגרסתה נחשבת אמינה. למרות ניסיונות של גורמים שונים לערער אמינות זו, במשטרה אמרו שהם מאמינים לה.

  

  ()

חדר 723 במלון באיה נאפה ()

שלושת החשודים המרכזיים נחקרו ביום שלישי במשך שעות ארוכות וטענו שרק צפו באחד מחבריהם בזמן שהיה עם התיירת הבריטית בחדר 723 במלון. הצעירים חשודים גם בקשירת קשר לביצוע פשע.

  

לפי גורם במשטרת קפריסין, 12 החשודים פוזרו בארבעה בתי מעצר שונים ברחבי האי בשל סיבות ביטחוניות. לדבריו, "קיימת מורכבות לעצור ישראלים עם חשודים נוספים ממדינות ערביות באזור. חלק מהשיקולים שלנו הם להעניק לעצורים, שחלקם קטינים, תנאים נאותים ולשמור על ביטחונם". 

 

מפקד המשטרה קיפרוס מיכאלידיס אמר מוקדם יותר בפני כלי התקשורת המקומיים כי "מדובר במקרה חמור שבו מעורבים אנשים רבים". הוא הוסיף כי החקירה תסתיים בקרוב, ובהתאם לממצאיה יוחלט את מי להעמיד לדין "כדי לעשות צדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים