שתף קטע נבחר

נער ששוחרר מקפריסין: "שוטרים שברו את דלת החדר במלון"

טרם המראתו לארץ, אמר אחד הנערים שנחשדו באונס הקבוצתי ושוחרר יחד עם ארבעה נוספים כי תמונת הסלפי עם חברתו "שהייתה האליבי שלי, הצילה אותי". עוד אמר: "זו טראומה, לא אחזור לפה בחיים". בקפריסין יבקשו להאריך את מעצרם של שבעה ישראלים, שנותרו במעצר

 

 

אחד מ-12 הנערים שנחשדו בפרשת האונס הקבוצתי באיה נאפה שבקפריסין שוחרר אמש (ה'). טרם המראתו לארץ הוא סיפר כי מה שהביא לשחרורו היה תמונת סלפי שצילמה חברתו באותו לילה - שאיששה את האליבי שלו, שלפיו שהה עמה בעת שהתרחש האירוע: "אני מאושר שהצדק יצא לאור. הייתי חף מפשע כל הזמן".

 

אחד החשודים ששוחרר ()
"זו טראומה, לא אחזור לפה". הנער ששוחרר

הוא סיפר על ליל המעצר: "ישנתי, ופתאום השוטרים שברו את הדלת. אחד מהם אמר לי באנגלית לבוא איתו. כשיצאתי - ראיתי עצור אחר באזיקים ואז אזקו גם אותי". הנער הוסיף: "שמונת הימים האלה היו הקשים ביותר שעברתי בחיי. זו טראומה, לא אחזור לפה בחיים".

 

האונס הקבוצתי בקפריסין - כותרות אחרונות:

החשד לאונס בקפריסין: חמישה מהצעירים שוחררו

משפחות החשודים פגשו בילדיהם במעצר בקפריסין: "מחכים לתוצאות ה-DNA"

מפקד משטרת קפריסין: "חקירת האונס הקבוצתי מתקרבת לסיומה"

"מסיבות ביטחוניות": החשודים באונס בקפריסין מוקמו בבתי מעצר שונים

גרסת המתלוננת באיה נאפה: "אחזו בי בכוח ואנסו אותי זה אחר זה"

 

 

אחד החשודים ששוחרר ()
הנער ששוחרר בשדה התעופה

שחרור קפירין ישראלים חשודים אונס קבוצתי ()
אחד העצורים משתחרר מתחנת המשטרה

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: AFP)
חלק מהחשודים בזמן מעצרם (צילום: AFP)

  ()

הוא הוסיף כי לא הייתה לו כל היכרות עם הצעירה בת ה-19 שהתלוננה על האונס: "למה היא אמרה שהייתי איתה? למה היא אמרה שאני אשם? לא ראיתי אותה אף פעם. כל הזמן הזה חשבתי על חברה שלי".

 

  

אחד החשודים ששוחחרו ב נתב
אחד החשודים ששוחררו לאחר נחיתתו(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד החשודים ששוחחרו ב נתב
(צילום: יאיר שגיא)

אחד העצורים, שנחת הלילה בישראל, סירב להתראיין, כיסה את פניו ומלוויו תקפו את צוותי התקשורת. שניים נוספים שנחתו במהלך הלילה ציינו כי "אנחנו שמחים לחזור הביתה, אנחנו בסדר גמור". אחד מהם אמר: "אני חף מפשע, ורוצה להגיד תודה לכל מי שתמך".

 

הנער התייחס גם לחקירתו, וטען כי היא הייתה קשה: "ילד ישראלי, לא מבין אנגלית, לא מבין כלום, אבל השתחררתי בסוף. נשאלתי אם אני מכיר את הצעירה, אם הייתי איתה, אם אני נמצא באיזה מהסרטונים שצולמו או אם יש DNA שלי עליה". הוא הוסיף: "הכרתי שניים מהעצורים עוד מהארץ, ואת השאר הכרתי במלון. קפצו עלינו כי אחד העצורים שהיה בחדר עם שני החברים שאיתם הגעתי הביא את השוטרים לחדר שלי".

 

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
(צילום: נמרוד גליקמן)

בתוך כך, עוד שניים מהחשודים ששוחררו צפויים לנחות בישראל במהלך היום.

 

מוקדם יותר שוחררו חמישה מהחשודים באונס התיירת בת ה-19. היום צפויה המשטרה בקפריסין להגיש בקשה להאריך את מעצרם של שבעת החשודים הנוספים. ההערכות הן שהחלטת המשטרה לשחרר חלק מהנערים מבוססת על תוצאות בדיקות ה-DNA שהתקבלו אתמול וכן בשל היעדר ראיות נוספות שתומכות בגרסת המתלוננת.

חדר 723 במלון באיה נאפה ()

"זוהי סנונית ראשונה המבשרת על כיוון החקירה והסדקים באמינות גרסת המתלוננת". אמר עו"ד ניר יסלוביץ', שמייצג חלק מהחשודים. "אמשיך לעשות לילות כימים ולהשיב את כל הנערים לביתם". עו"ד יניב הברי, שמייצג חשודים נוספים, הוסיף: "המשטרה קיבלה את גרסתם ובקרוב מאוד הם ישובו הביתה".

 

אחד ההורים של הנערים המשתחררים בירך אתמול על ההחלטה: "אנחנו שמחים שהצדק יצא לאור. ידענו כל הזמן שהבן שלנו לא עשה כלום. מקווים לראות חזרה מהירה הביתה ושהפרשה הזאת תהיה מאחורינו". שלשום נפגשו משפחות החשודים עם ילדיהם בבתי המעצר השונים. מפקד המשטרה המקומית אמר כי "החקירה מתקרבת לסיומה".

 

גם ביום שלישי האחרון הורשו חלק מההורים להיפגש עם הבנים שממתינים לדיון בבית המשפט שצפוי להתקיים מחר. אימו של אחד החשודים, שהגיעה לקפריסין, נפגשה עם בנה במתקן המעצר וטענה כי הפגישה חיזקה אותה. לדבריה, "המשטרה כאן מתנהגת אליהם יפה מאוד, אין לי מילה רעה להגיד על המשטרה, פשוט כולם כאן ממתינים לבדיקות ה-DNA".


פורסם לראשונה 25/07/2019 23:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים