שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו בזירת הפיגוע: "נבוא חשבון עם המרצחים ושולחיהם"
  ראש הממשלה סייר ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון ואמר: "התשובה שלנו למרצחים היא שהם באים להרוס ואנחנו בונים. אנחנו מחבקים את משפחת שורק בשעתם הקשה". בשעות האחרונות נחלש החשד כי הפיגוע כלל ניסיון חטיפה. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבלים

   

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (ה') ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון, שם נמצאה הבוקר גופתו של רב"ט דביר (יהודה) שורק בן ה-19, שנרצח בפיגוע דקירה. נתניהו אמר כי המחבל או המחבלים נמלטו ברכב לאחר הרצח, והבטיח: "נבוא חשבון עם המרצחים ושולחיהם". בשעות האחרונות נחלש החשד כי הפיגוע כלל ניסיון חטיפה.

   

  "ארץ ישראל נקנית בייסורים", אמר נתניהו. "התשובה שלנו למרצחים היא שהם באים להרוס ואנחנו בונים. שנית, ידנו תשיג אותם ונבוא איתם חשבון. אין לי ספק, גם על סמך מה ששמעתי, שנשיג את מי שביצע את הרצח הנורא הזה. אנחנו מחבקים את משפחת שורק בשעתם הקשה".

   

  ראש הממשלה סירב להתייחס לזהות מבצעי הפיגוע: "אין טעם למסור פרטים בעיצומה של החקירה. אני יכול רק לומר לכם שאנחנו רואים כאן את הסיבוב שהרכב עשה אחרי מעשה הפשע והרצח".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  הסקירה בזירה(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: משה מזרחי)
  (צילום: משה מזרחי)

  עם נתניהו נכחו בזירה ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן וראש מועצת אפרת עודד רביבי, שקיבלו סקירה מאלוף פיקוד מרכז נדב פדן. הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיע גם הוא וערך סקירה ביטחונית בזירה.

  המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
  המקום שבו נמצאה גופת החייל(צילום: עמית שאבי)

  יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע לגוש עציון ואמר: "המחבלים מבקשים לחזור ולפגוע בתושבי גוש עציון ובכל אזרחי ישראל. הם לא יצליחו לשבור את חוסננו. צה"ל וכוחות הביטחון ירדפו אותם וישיגו אותם - חיים או מתים. אנחנו מחויבים להמשיך את דרכו של דביר – דרך של נועם הליכות, של למידה, של ציונות במלא תפארתה".

   

  גנץ הוסיף: "אנחנו נמשיך לבנות בגושים מתוך ראייה אסטרטגית ולא כאסטרטגיה פוליטית. נעשה זאת כאן בגוש עציון ובכל אזור אסטרטגי שנראה לנכון".

   

   

  ניתוח ראשוני של זירת מציאת הגופה חושף את הקלות שבה הצליחה חוליית המחבלים לרצוח את החייל. המחבלים נמלטו ככל הנראה ברכב, ולכן הסריקות מתמקדות בעיירה הפלסטינית הסמוכה בית פג'אר. במסגרת המצוד לא הוטל כתר על העיירה או על כפרים פלסטיניים סמוכים, והפעילות בשטח היא נקודתית ומתבצעת בהכוונת שב"כ. כוחות הביטחון עדיין בודקים אם הפיגוע בוצע במהלך ניסיון חטיפה ואם החייל עלה לטרמפ.

  הרמטכ
  הרמטכ"ל אביב כוכבי בזירת הפיגוע(צילום: דובר צה"ל)

  צה"ל תגבר כוחות על הצירים ופתח בחקירה נרחבת יחד עם שב"כ והמשטרה, מתוך הנחה שיש חוליה שטרם נתפסה. בכירי אוגדת איו"ש והפיקוד קיימו דיון הערכת מצב. "עיבינו את ההגנה באזור, וכעת תגבור הכוחות הוא פנימי על בסיס אוגדת איו"ש". 

  דביר שורק (באדיבות המשפחה)
  רב"ט דביר (יהודה) שורק (באדיבות המשפחה)

  המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
  כוחות הביטחון באזור שבו נמצאה הגופה (צילום: עמית שאבי)

   

    

   

  יואב שורק אביו של דביר (יהודה) שורק ז
  יואב שורק, אביו של דביר (צילום: אוהד צויגנברג)
   

  רב"ט דביר (יהודה) שורק התגייס אבל טרם סיים את שלב הלימודים בישיבה, ולכן לא לבש מדים ולא נשא נשק. גופתו אותרה במרחק של כ-50 מטר מהשער הצפוני של מגדל עוז מצד אחד ומהשער הדרומי של היישוב אפרת מצד שני. 

   

  דביר היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-19 ביום שלישי הקרוב. אביו, הפובליציסט והסופר יואב שורק, ספד לו ליד ביתם בעפרה: "הוא נבחן בקראטה ולא קיבל ציון גבוה, כי המורה אמר שהוא עושה את התנועות נהדר אבל אין לו רצח בעיניים. ולא יכול היה להיות לו רצח בעיניים, היה לו פשוט אור בעיניים, ומישהו שהיה לו רצח בעיניים לקח אותו". הוא דיבר בקול שבור וסיים בדמעות.

   

  "זה לא אירוע פוליטי", הוסיף האב, "פיגועים מלווים אותנו כולנו, את החברה הישראלית, וזה חלק ממציאות החיים וממאבק ארוך על החיים שאנחנו מנהלים פה. דביר שלנו, מי שלא הכירו הפסיד. הוא עזר לחלשים בסביבתו שהיו צריכים חבר. קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה. היה צריך להיות לו יום הולדת ביום שלישי. על המתנה אנחנו מודים, ואת הכאב אנחנו נישא".

   

  דובר צה"ל הודיע כי הלווייתו של רב"ט שורק תתקיים הערב בשעה 20:00, לבקשת המשפחה, בבית העלמין האזרחי בעפרה.

   

  השתתף בהכנת הידיעה: יובל קרני
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  נתניהו בזירת הפיגוע
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים