שתף קטע נבחר

המשימה והבילויים: מאחורי החיסול במקסיקו

דיווחים במקסיקו: העבריין הישראלי בן סוטחי, שהיה אמור לקבל 5 מיליון אירו על "עבודתו", חגג בחודשיים וחצי לפני החיסול במסעדות יוקרה. נחשף הקשר בינו לבין ברון הסמים "לה ברבי". החשודה המרכזית בחיסול עדיין לא נעצרה. היום: כתבה נרחבת על הפרשה ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

בן סוטחי לצד ברון הסמים לה ברבי ()
בן סוטחי ב-2003, לצד ברון הסמים "לה ברבי"

יותר מ-30 אלף איש נרצחים מדי שנה במקסיקו, אחת המדינות שבהן שיעור הפשעים הקשים הוא הגבוה בעולם. אבל כבר שבועיים שהתקשורת במדינה עוסקת ללא הרף ברצח אחד. חיסול העבריינים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי לא יורד מהכותרות בתקשורת המקסיקנית, וכעת נחשפים פרטים חדשים על הרקע לחיסול, אורח חייו של סוטחי בשבועות שלפני כן וקשריו עם אחד מברוני הסמים המפורסמים בעולם.

 

באתר "מילניו", שהתבסס בין היתר בתחקירים שערך על גורמים ישראלים החוקרים את החיסול במקסיקו, דווח כי סוטחי בן ה-44 הגיע למדינה מישראל לצורך משימה מיוחדת, כחלק מ"בוררות" בעולם התחתון. הוא פגש האקרים בכלא, ואלו הטילו עליו להשיג 23 מיליון אירו שנגנבו מבנק באירופה והועברו למקסיקו. המטרה הייתה לפגוש אישה במקסיקו ולגבות את הכסף, ושכר הטרחה שסוטחי היה אמור לקבל היה לא פחות מחמישה מיליון אירו.

 

 
 
אלון אזולאי ובן סוטחי  ()
בן סוטחי ואלון אזולאי

כעת כבר ברור כי אותה אישה, שכונתה "אשת הפיתוי", היא ונסה לינט באלאר פלאס, המכונה גם "לה גוארה". במקסיקו מעריכים כי היא זו שעומדת מאחורי חיסול הישראלים. היא נועדה עם סוטחי ואזולאי שבוע לפני כן, בבית מלון, והתכוונה לפגוש אותם גם יומיים לפני החיסול. בסופו של דבר הם נפגשו במסעדה בקניון "ארץ פדרגל", ושם מתנקשת ירתה בהם למוות.

 

אותה מתנקשת, אספרנסה גוטיירס רוג'אני, נעצרה דקות לאחר מכן - אבל "לה גוארה" הצליחה לברוח. היא נמלטה דרך המטבח, והרשויות במקסיקו ממשיכות לחקור אם מישהו מהעובדים במסעדה סייע לה. אדם נוסף חיכה לה במכונית הונדה, והשניים נמלטו והם עדיין חופשיים. גם שניים נוספים שירו ופצעו שוטר, כהסחת דעת, עדיין לא נתפסו.

 

מהדיווחים בתקשורת המקסיקנית עולה כי בחודשיים וחצי לפני חיסולו חי סוטחי את החיים הטובים. הוא שכר דירת יוקרה ליד המקום שבו בסופו של דבר נרצח. הייתה לו שם כספת, שבה נמצאו חבילות של שטרות של 20 דולר. במקביל שכר דירה גם באזור אקפולקו, שם בילה במועדוני לילה. לפי הדיווחים, כמה ימים לפני שנרצח הוא וחבריו בילו עם חמש נשים.

 

 
ונסה באייר לה גוארה סייעה להתנקשות מקסיקו ב בן סוטחי אלון אזולאי ()
"לה גוארה". עדיין לא נעצרה
אספרנסה, החשודה ברצח הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו ()
התמנקשת אספרנסה. היחידה שבמעצר

במקסיקו הוא רכב על אופנוע BMW יוקרתי והשתמש גם ברכב שטח מסוג פורד אדג', עבורו שכר נהג ומאבטח. למאבטח הורה סוטחי לא לעזוב את הרכב, מחשש שיוטמן בו מטען חבלה. בנוסף, הוא גם סעד במסעדות יוקרה ברחבי מקסיקו.

 

פרט חדש שעלה מהתחקירים במדינה הצפון-אמריקנית הוא הקשר הקרוב בינו לבין ברון הסמים אדגר ואלדס ויאריאל, המכונה "לה ברבי" עקב גוון עורו הבהיר. סוטחי צולם לצדו ב-2003, שנתיים לפני שגורש לישראל.

 

כמה שנים לאחר מכן הפך "לה ברבי" למנהיג קרטל הסמים בלטראן לבייה, ארגון פשע מסינלואה, לאחר שחיסל בזה אחר את מתנגדיו - במאבקים שגבו את חייהם של 150 איש. כדי לבסס את שלטונו על ארגון הפשע השתמש בין היתר "לה ברבי" בתיעוד עינויים ובעריפת ראשים. ב-2010 הוא נעצר ונשלח ל-49 שנות מאסר בכלא אמריקני. ארגון הפשע שלו קרס.

 

סוטחי, עבריין מוכר מאוד מתל אביב, ריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון הרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90. הוא היה במשך שנים שותפו לפשע בארץ ובחו"ל של ארז אקרישבסקי. ימים לפני חיסולו של סוטחי, נעצר אקרישבסקי במקסיקו, והוסגר לישראל.

 

כתבה נרחבת על הפרשה - היום ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוטחי מחובק עם "לה ברבי", ב-2003
מומלצים