שתף קטע נבחר

סמוטריץ' התנצל: "אמרתי דברים בסגנון שלא ראוי שייאמר"

לאחר שנפגש עם רה"מ, שכבר הכין לו מכתב פיטורין, התנצל שר התחבורה: "מותר שתהיה ביקורת, אבל היא צריכה להיות עניינית ומכובדת". לאחר מכן הוא הוסיף: "זה צריך לחול גם על שרי הליכוד שתוקפים אותי אישית ובצורה לא מכובדת". הליכוד: "נתניהו נזף בו והבהיר כי לא תהיה אזהרה נוספת"

 

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התנצל הערב (שני) על הדברים שהשמיע אתמול נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום שנשא באירוע השקת קמפיין הבחירות של ראשי הימין המאוחד: "אמרתי דברים בסגנון שלא ראוי שייאמר". 
 

כל העדכונים על מערכת הבחירות - במתחם הבחירות של ynet

 
קודם התנצלותו התייחס השר להחלטת בית המשפט למנוע את קיומו של אירוע בהפרדה בעפולה, שחוללה את הסערה מאז אתמול, ואמר: "החלטת בית המשפט המונעת מאלפים לצרוך תרבות על פי אמונתם - בזה ליהדות ולכל מי שמאמין בערכי היהדות.
 
"זו החלטה שמנסה לכפות עלי ועל עוד מאות אלפי אזרחים במדינה חינוך מחדש על פי עולם ערכים "נאור וליברלי", במרכאות כפולות ומכופלות, שרומס בהתנשאות ובגסות את האמונה שלנו ואת הבחירה שלנו לחיות לאור התורה וההלכה".

השקה קמפיין בחירות מפלגה ימינה  (צילום: מוטי קמחי)
התנצל. סמוטריץ'(צילום: מוטי קמחי)

על נתניהו אמר כי הוא "מנהיג הימין, ראש ממשלה טוב. אנחנו מגבים אותו, גם כשזה לא פופלרי. אנחנו מגבים אותו מול הרדיפה המשפטית המפלה שהוא עובר, אנחנו מגבים אותו מול המתקפות הצבועות מהשמאל. וכן, כשצריך לבקר אותו אנחנו גם מבקרים, ואף אחד, אבל אף אחד, בשום איום, לא ישתיק את הביקורת הזו".

  

בתוך כך, גורמים בליכוד התייחסו לפגישה שהתקיימה מוקדם יותר בין נתניהו לסמוטריץ' בלשכת רה"מ ומסרו: "ראש הממשלה נתניהו זימן אחר הצהריים את השר בצלאל סמוטריץ' לשיחת נזיפה והבהיר לו כי אם לא יתנצל פומבית על ההשתלחות נגדו - יפוטר לאלתר מהממשלה. בעקבות הדברים, הוא התנצל. ראש הממשלה הבהיר: לא תהיה אזהרה נוספת". נתניהו, שכבר הכין את מכתב הפיטורין של סמוטריץ', החליט שלא לתת אותו לאחר שהתנצל בפגישתם.

 

השקה קמפיין בחירות מפלגה ימינה  (צילום: מוטי קמחי)
פרץ וסמוטריץ' בהשקת קמפיין הבחירות (צילום: מוטי קמחי)
השקה קמפיין בחירות מפלגה ימינה  (צילום: מוטי קמחי)
"מכוונת להנהגת המדינה". איילת שקד(צילום: מוטי קמחי)

הימין המאוחד ()
ראשי המפלגות לאחר חתימת ההסכם

ראשי מפלגת הימין המאוחד השיקו, כאמור, את קמפיין הבחירות באירוע שבו חשפו כי שם הרשימה ישונה ל"ימינה". באירוע שנערך במלון כפר המכביה, הושקה גם סיסמת הבחירות: "ישראל רוצה ימינה".

רשימת
  

 

ראש הימין המאוחד איילת שקד פתחה את נאומה בעקיצה בהתייחסה לאירועי היממה האחרונה: "ערב טוב לשר התחבורה בהווה ובעתיד, בצלאל סמוטריץ'". זאת על רקע דבריו הקשים שאמר השר נגד נתניהו - ושאותו החליט ראש הממשלה שלא לפטר.

 

בהמשך נאומה אמרה שקד כי "ימינה היא שילוב כוחות של הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש. לא אכחיש. לא בכל נושא יש בינינו קונסנזוס. אך בעניין אחד אנחנו כן תמימי דעים: האתגרים שלפנינו גדולים מהפערים שבינינו, ולכן מקור כוחנו באחדותנו ולא באחידותנו.

 

"הבנו שרק ביחד נוכל לפעול להסדרת התיישבות ביהודה ושומרון אחת ולתמיד; הבנו שרק ביחד נוכל לפתוח את בית המשפט העליון לקולות אחרים ולהחזיר את הדמוקרטיה לעם; הבנו שרק ביחד נשמור על מסורת ישראל ועל תורת ישראל, כנגד הברית הצינית של ליברמן ולפיד; כלכלה חופשית ופורחת המשוחררת מכוחם של ועדי עובדים ומשלטונם של מונופולים, כלכלה שרואה את היזם ובעלי העסקים כעמודי התווך של המשק הישראלי.

 

"הבנו גם שעולם הערכים והחזון של הימין נתון בסכנה ממשית ולפני חודשיים הכל עמד למכירה לגבאי ושותפיו. גבאי הלך לדרכו, אבל הסכנה נשארה. הסכנה למכירת חיסול אידיאולוגית עדיין כאן".

 

עוד אמרה שקד: "עם כל אהבתי להיי טק הישראלי, אני הולכת לשדה הפוליטי ומכוונת הכי גבוה שאוכל - להנהגת המדינה. בכוונתי לעשות הכל כדי שלא יתרחש עוד חידלון שיהפוך לבכייה לדורות".

 

לפני כשבועיים הבית היהודי והאיחוד הלאומי חתמו על התמודדות משותפת עם הימין החדש של שקד ובנט. עוצמה יהודית וזהות לא נכללות ברשימה המאוחדת - אך יוכלו לשריין מקומות בליכוד כמו בבחירות הקודמות.

 

הימין החדש תקבל ארבעה מקומות בתשיעייה הראשונה. בנט ושקד התחייבו כי ימליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכבת הממשלה. בעקבות ההסכם שקד מסרה כי מדובר ב"בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי. איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו לפח".

 

אתמול סערה המערכת הפוליטית לאחר דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ באולפן ynet - שלפיהם היה מוכן לדבר עם נתניהו אילו היה מציע לו רוטציה בתפקיד ראש הממשלה כשהוא הראשון בתור.

 

בתגובה לכך אמרה שקד: "ראינו איך זה נגמר בפעם שעברה כשלנתניהו לא היו 61 ממליצים. הציבור מבין שמה שחשוב הוא הגוש". זאת לאחר שבשבוע שעבר שקד ציינה באולפן ynet כי "מועמד הימין כרגע זה נתניהו".

 

 


פורסם לראשונה 12/08/2019 19:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סמוטריץ' בהשקת הקמפיין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים