שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בדרך: מיזוג בין מחלבת השומרון ומחלבות רמת הגולן
  מדובר בעסקה של החלפת מניות במסגרתה תועתק המחלבה הוותיקה מבנימינה לקצרין. מיזוג יספק למחלבה הצפונית מגוון של מוצרים רווחיים יותר, ולמחלבת השומרון מפעל חדיש וגב פיננסי

  מיזוג חלבי: מחלבת השומרון מנהלת מו"מ מתקדם למיזוג עם מחלבות רמת הגולן. במחלבת השומרון אישרו את הידיעה. נודע כי מדובר בעסקה של החלפת מניות, וכי מחלבת השומרון הוותיקה מבנימינה, שבבעלות דורון אקהויז, תועתק במסגרתה למחלבות בקצרין.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  חיי מדף של 15 ימים לגבינה מלוחה לא מספיקים לצרכן הישראלי

  תנובה מורידה מהמדפים את "חלב משק" הידידותי לסביבה

  רפורמת הסימון הירוק: אלה המוצרים שיקבלו סימון "בריא"

   

  המיזוג יאפשר למחלבות רמת הגולן, שבבעלות קיבוצים בצפון (סאסא, שמיר, גדות, אורטל ועין זיוון) ושהתמקדה עד כה בחלב טרי ומשומר ובמשקאות חלב, להציג מגוון שיכלול את מוצרי מחלבת השומרון, ובראשם, יוגורטים וגבינות כבשים, עיזים ובקר. בימים אלה היא השיקה גם מעדן שוקולד מחלב עיזים.

  מחלבות רמת הגולן (צילום: אפי שריר)
  מחלבות רמת הגולן(צילום: אפי שריר)
    

  במחלבת השומרון המחזור מוערך ב-40 מיליון שקל, ולפי הערכה, הנתון במחלבות הגולן כפול. אחד היתרונות של מחלבת השומרון, לצד סוגי חלב שונים ואיכות המוצרים, הוא בכך שכמו מחלבות גד, מוצריה אינם נתונים למרות המפקח על המחירים. המשמעות: רווחיותם גבוהה יותר.

   

  תחת הבעלות המשותפת, הכוונה היא להרחיב מאוד את המגוון במחלבות הגולן, כדי שתוכל להתחרות בגד על דירוג המחלבה הרביעית בגודלה. מדיניות הממשלה,

  בתמיכת רשות התחרות, מעודדת מיזוג של מחלבות קטנות, כדי להתמודד מול ריכוזיות השוק שבו שולטות תנובה ושטראוס (טרה במקום השלישי).

   

  מחלבות רמת הגולן מייצרת בין השאר את מותג החלב הפרטי לשופרסל, וכיום מתקשה להתחרות עם המגוון המצומצם שלה, במיוחד כיוון שחלב רגיל נתון לפיקוח מחירים. מחלבת השומרון, מצידה, תזכה באתר ייצור חדשני - בקרוב עליה לפנות את המחלבה בבנימינה, שפועלת על קרקע חקלאית שלא מיועדת לתעשייה - ובשותפים עם גב פיננסי שיאפשרו לה להמשיך להתרחב.

   

  לפני שנתיים חלק מבעלי מחלבות רמת הגולן סיכמו על מיזוג עם גד, בניסיון לשפר רווחיות שהייתה אז כשלושה מיליון שקל, מול 40 מיליון לגד. את המו"מ הוביל ריצ'י האנטר מקרן גרין לנטרן, השותפה (49%) עם עזרא כהן במחלבות גד, אך הקרן שינתה את התנאים לפני החתימה והעסקה התפוצצה. במקביל ניהל האנטר מו"מ לרכישת מחלבת השומרון ב-20 מיליון שקל, שגם הוא לא צלח.

   

  בעלי מחלבות רמת הגולן דנים זה זמן רב בעתידה. המיזוג ישביח את שוויה ואת הסיכוי שלהם לבצע אקזיט, בהנפקה או הכנסת משקיע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים