שתף קטע נבחר

טראמפ: ישראל פעלה נכון, טליב עשתה הצגה

הנשיא האמריקני שיבח את ישראל על התנהלותה, לאחר שהסכימה לאפשר לחברת הקונגרס המוסלמית רשידה טליב לבקר את סבתהּ ברשות הפלסטינית. הוא תקף את החלטתה של טליב לבטל את הגעתה: "המרוויחה היחידה היא סבתא שלה. היא לא תצטרך לראות אותה!"

נשיא ארה
"עשתה הצגה". טראפ וטליב(צילום: רויטרס, AFP)

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ  שיבח הלילה (שבת) את התנהלותה של ישראל, לאחר שנענתה לבקשת חברת הקונגרס המוסלמית מהמפלגה הדמוקרטית רשידה טליב להיכנס לארץ כדי לבקר את סבתהּ הקשישה ברשות הפלסטינית. במקביל, הוא תקף את טליב על שביטלה את הגעתה למרות האישור שקיבלה ורמז כי מדובר ב"הצגה".

 

"ישראל נהגה בנחמדות ובכבוד בכך שהסכימה לבקשה של חברת הקונגרס רשידה טליב להיכנס לשטחה כדי לבקר את ׳סבתהּ׳, אך מיד לאחר מכן היא הצהירה שלא תגיע. ייתכן שזו הייתה הצגה? ישראל פעלה נכון", כתב טראמפ בטוויטר.

 

בציוץ נוסף הוא עקץ את חברת הקונגרס: "טליב כתבה לרשויות בישראל שהיא רוצה נואשות לבקר את סבתהּ, והאישור לכך ניתן לה מהר מאוד, אולם היא דחתה אותו. המרוויחה היחידה היא סבתא שלה. היא לא תצטרך לראות אותה!".

 

איסור כניסת חברות הקונגרס לישראל - ידיעות נוספות:

תוכנית הביקור של חברות הקונגרס: "לראות את פלסטין מקרוב"

למרות האישור מדרעי: רשידה טליב ביטלה את הביקור בישראל

דרעי אישר את כניסת חברת הקונגרס שביקשה: "הזדמנות אחרונה לראות את סבתי"

חברות הקונגרס על איסור הכניסה לישראל: "עלבון לדמוקרטיה, סימן לחולשה"

עתירה: למנוע כניסת חברת הקונגרס תומכת ה-BDS

  

רשידה טליב (צילום: רויטרס)
ביטלה את הגעתה אף שכניסתה אושרה. רשידה טליב(צילום: רויטרס)

המכתב של רשידה טליב לאריה דרעי ()
המכתב של רשידה טליב לאריה דרעי

אתמול הכריע שר הפנים אריה דרעי כי טליב תוכל להיכנס לישראל, לאחר שכניסתה יחד עם חברת מפלגתה אילהאן עומאר - נאסרה. האישור לטליב ניתן לה בעקבות בקשה הומניטרית שהגישה במטרה לפגוש את סבתהּ הפלסטינית בת ה-90.

 

במכתב ששלחה לשר דרעי, ופורסם לראשונה ב-ynet, היא כתבה: "זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לפגוש אותה". טליב התחייבה לקבל את דרישות ישראל, לכבד את המגבלות שהוטלו עליה בביקור ואף הבטיחה שלא לקדם חרמות נגד ישראל במהלך ביקורה.

 

זמן קצר לאחר קבלת האישור, הודיעה טליב כי אף שכניסתה לישראל אושרה - היא מסרבת לקבל את התנאים שהוצבו לה ומוותרת על הנסיעה. "סבתי רצתה לקטוף יחד איתי תאנים, ובני משפחתי שאלו אותי איזו תמונה של אילהאן עומאר ושלי לתלות בשלט שיתלו לכבודנו כשנגיע", כתבה בטוויטר. "לא אתן לישראל לקחת מהם את התקווה הזאת, ולהשפיל אותי ואת סבתי על-מנת להיכנע למדיניות הדכאנית והגזענית שלה".

 

השר דרעי תקף את ההחלטה של חברת הקונגרס ואמר כי מדובר בפרובוקציה מתוכננת. "אמש טליב שלחה לי מכתב ובו ביקשה לאפשר לה לבקר את סבתהּ. אישרתי זאת הומניטרית, אך מתברר שזו הייתה פרובוקציה כדי להבאיש את ריחה של ישראל. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, AFP
"ישראל פעלה נכון". דונלד טראמפ
צילום: רויטרס, AFP
מומלצים