שתף קטע נבחר

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה באסם: 4,500 עובדים עלולים לשבות

העילה לסכסוך היא צמצום פעילות החברה בישראל מאז רכישתה על ידי נסטלה, בין היתר סגירת פעילות מפעל טבעול בקיבוץ לוחמי הגטאות. המשמעות: העובדים יוכלו לנקוט צעדים ארגוניים כולל שביתה בעוד שבועיים. אסם: "נציגות העובדים דורשת תוכנית פרישה לכל העובדים בסכום לא ריאלי וחסר תקדים"

הוועדה לתיאום וביצוע בהסתדרות הכללית הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בחברת אסם . זאת בשל צמצום פעילות החברה בישראל מאז רכישתה על ידי נסטלה, הכולל את סגירת פעילות מפעל טבעול בקיבוץ לוחמי הגטאות. כך נודע ל-ynet. 

 

אחרי 35 שנה: מפעל טבעול עוזב את קיבוץ לוחמי הגטאות

שיבושים במפעל אסם בגלל חשש לפיטורים: "רשתות השיווק משתלטות על הסדרנות"

מותג אסם ללא גלוטן - גם בישראל

 

סכסוך העבודה חל על 4,500 עובדי החברה ברחבי הארץ. משמעות ההכרזה היא שהעובדים יוכלו לפתוח בעוד שבועיים בצעדים ארגוניים, כולל שביתה, מהלך שיגרום להפסקת פעילות המפעלים. 

עובדי אסם הפגנה מפעל שוהם (ועד העובדים)
מפעל אסם בשוהם(ועד העובדים)
 

בבקשה לאישור הסכסוך, שהוגשה על ידי אליעזר בלו, ממלא מקום יו"ר איגוד עובדי המזון והפראמצבטיקה, מצוין כי העילות לסכסוך הן "הידרדרות כוללת במערכת יחסי העבודה כתוצאה ממגמה של סגירת יחידות מפעלים ואף העברת פעילות לחו"ל", מבוי סתום במו"מ על עתידם של 160 עובדי מפעל טבעול וכן חוסר תום לב במערכת יחסי העבודה בקיבוציים".

 

בלו אמר ל-ynet כי מאז רכישת אסם על ידי נסטלה בשנת 2017, הם מזהים מגמה של סגירת יחידות ומפעלים והעברת פעילות לחו"ל, בכללה סגירת מחלקת הנהלת חשבונות אשתקד והעברתה לאוקראינה.

 

"הגענו להסכם קיבוצי על תנאי פרישה וחשבנו שבזה נגמרה המגמה, אך לאחרונה קיבלנו הודעה שהמפעל טבעול בלוחמי הגטאות ייסגר וחלק ניכר מהפעילות שלו תעבור לצ'כיה. יש מבוי סתום במו"מ והתנהלות בחוסר תום לב מצד החברה", אמר.

 

מאסם נמסר בתגובה: "קבוצת אסם מעניקה בית תעסוקתי יציב ל- 4,700 עובדיה יותר מ-75 שנה וכך תעשה גם בעתיד. העילה האמיתית לסכסוך היא התוכנית להעביר את מפעל טבעול לקריית גת. המפעל הוותיק בקיבוץ לוחמי הגטאות מייצר כיום בעיקר לשוק הישראלי וכדאיותו כמפעל עצמאי נחלשה מאוד. מסיבות אלה, וכדי להרחיק את המפעל מאזור מגורים, החליטה אסם לבנות לטבעול בית חדש, שיהיה חלק מהקמפוס התעשייתי המתקדם שהקימה בקריית גת, בצמוד למפעל צבר, מהלך שבו יושקעו עשרות מיליוני שקלים.

 

"כנהוג באסם ובשקיפות מלאה שיתפנו את העובדים וההסתדרות בתהליך שנתיים מראש. אנו מאמינים שבתקופה זו נוכל לעבוד יחד ולמצוא מקום תעסוקה הולם לעובדי טבעול במפעלים ומתקנים של אסם בצפון. כל זאת תוך שמירה על תנאי העסקה הקיימים, מתן מענקי שימור ומעבר ויצירת תוכנית פרישה הוגנת ומכבדת לעובדים שלא תמצא עבורם משרה מתאימה.

 

"לצערנו, במקום לשתף פעולה במציאת תעסוקה לעובדי טבעול מעדיפה נציגות העובדים לדרוש תוכנית פרישה לכל העובדים בסכום לא ריאלי וחסר תקדים. הנהלת אסם קוראת לנציגות העובדים וההסתדרות לשוב לשולחן הדיונים ולפעול ביחד לביסוס ביטחונם התעסוקתי והכלכלי של עובדי טבעול.

 

"אסם תמשיך לנהל דיאלוג עם העובדים בהגינות ובכבוד, כפי שעשתה תמיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים