שתף קטע נבחר

האב משחזר: "זה היה מטען גדול, רִנה הצילה את כולנו"

הרב איתן שנרב, שנפצע בפיגוע במעיין דני בדולב שבבנימין, שחזר את רגעי האימה ממיטתו שבבית החולים: "שמעתי את הבן דביר צועק וקראתי 'רִנה, רִנה'. כשראיתי שהיא לא בחיים - נישקתי אותה. דביר אמר לי: 'אבא, אנחנו נהיה חזקים". מוקדם יותר נטמנה רינה שנרב בבית העלמין החדש בלוד

 

 

הרב איתן שנרב, שנפצע אתמול (שישי) בפיגוע במעיין דני בבנימין, שבו נרצחה בתו רִנה שנרב ובנו דביר נפצע, סיפר ממיטתו בבית החולים על השתלשלות האירועים: "זה היה מטען צד גדול. שמעתי את דביר צועק, ואני צעקתי 'רִנה, רִנה'. רציתי לחשוב שאני חולם אבל אחרי שראיתי את רנה הבנתי שאני לא. אני מרגיש בסדר. יש לי רסיס תקוע בבטן אבל אני מרגיש טוב. רִנה הצילה את כולנו. היא מתה מות גיבורים. הפנים שלה היו שלמים. נתתי לה נשיקה ואמרתי לה: 'אנחנו נהיה חזקים'". 

 

הפיגוע במעיין דני - כתבות נוספות:

 

שנרב הוסיף: "הבן שלי דביר בקורס חובשים. כשהוא החל לאבד הכרה הוא אמר לי 'אבא, תוריד את הנעלים והמכנסיים, זה יעזור לחובשים'. על זה הוא חשב. הכל אידיאלים. זה הזמן גם להגיד תודה לכל מי שטיפל בנו. אנחנו נמשיך, אין לנו ברירה, אין לנו מקום אחר. זה מה שחינכנו את הילדים שלנו ואת עצמנו".

 

- היה לכם חשש לפני שיצאתם לטיול?

"לא הייתי אומר 'חשש', אבל אני שם לב ליותר לדברים. היה לי מוזר שלא היה שם אף אחד ביום שישי ב-10:00 בבוקר. בזמן האחרון לא הייתי שם, אבל הייתי בטוח שזה מקום שנפגוש בו יותר אנשים".

אבא של הנרצחת  רינה שנרב ז
רִנה שנרב ז"ל ואביה איתן(צילום: שמוליק דודפור)

 

 

הלוויתה של רינה שנרב (צילום: יאיר שגיא)
הלווייתה של רנה שנרב(צילום: יאיר שגיא)

הלוויתה של רינה שנרב (צילום: רועי רובינשטיין)
(צילום: רועי רובינשטיין)

רינה שנרב (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
 

אתמול בוקר נסע הרב שנרב (46) עם בתו רנה ובנו דביר למעיין דני שנמצא סמוך ליישוב דולב שבבנימין. הם נפגעו מפיצוץ בזמן שהלכו ברגל ממכוניתם לעבר המים. תחילה לא היה ברור אם מחבל יידה מטען אל המשפחה או שמא המסלול מולכד מראש, אך בהמשך התחזקה ההערכה שהאפשרות השנייה היא זו שהתרחשה. צורת פעולה זו חריגה ביותר והעלתה חשש בקרב התושבים באזור מפני הנחת מטענים באתרי מטיילים אחרים ביהודה ושומרון.

 

הרב שנרב ניסה להחיות את בתו, ולאחר מכן יצר חוסם עורקים מציצית כדי לטפל בדימום אצל בנו. שמוליק שנהב, דודם של הילדים, סיפר על השניות הדרמטיות במקום הפיגוע: "איתן, בהיותו גם חובש, ניסה להנשים ולעזור לרנה אבל היה מאוחר מדי. הוא הוריד את הציצית ועם הציצית עשה חוסם עורקים לדביר כדי לעצור את הרסיסים שנכנסו ליד".

 

אתמול בצהריים עדכן ד"ר עבד חלאילה, כירורג בכיר בהדסה עין כרם שניתח את דביר, כי הניתוח עבר בהצלחה. מצבו קשה ויציב, ולא נשקפת סכנה לחייו. הוא הועבר לטיפול ומעקב ביחידה לטיפול נמרץ.

 

הרב שנרב, שנפצע קל, שוחח בשעות אחר הצהריים טלפונית ממיטתו בבית החולים, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני ועם ישראל דואבים איתכם", אמר לו נתניהו. "אני מייחל גם להחלמתך ולהחלמתו של דביר". שנרב ענה לו: "רנה מבחינתי היא הרוגת מלכות. בעזרת השם רק נצא יותר חזקים מזה".

 

הרטמכ"ל אביב כוכבי שהגיע לזירת הפיגוע אמר: "אנו נמצאים בעיצומו של מרדף שמובל על ידי כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה, ומרכזים מאמץ מודיעיני מבצעי רחב לאיתור מבצעי הפיגוע הרצחני והחמור. אני בטוח ביכולתנו לאתר את המפגעים במהרה ובהמשך מתן מענה ביטחוני איכותי ורחב לתושבים המתגוררים ביהודה ושומרון".

 

אתמל אחר הצהריים הובאה רנה שנרב למנוחות בבית העלמין בלוד. אחותה תמר לבנוני ספדה לה: "רנה יקרה שלי. זכינו להיות לידך כמעט 17 שנה. זכינו לקבל מהטוב שבך, הרגישות שבך, לראות איך את כל הזמן שואפת להתקדם, ללמוד ולהבין. זכינו ללמוד ממך איך תמיד לחפש תשובות גדולות ולא להתספק בתשובות קטנות. החלל הוא לא רק של המשפחה. זה בור בלב האומה. את החלל הזה צריך למלא עכשיו. המלאכה מתחילה עכשיו. רנה יקרה ואהובה, תודה על השנים איתך, מקוה שנצליח יחד להשלים את המשימה שהשארת לנו".


פורסם לראשונה 23/08/2019 17:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים