שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס, AP

חברים שרים לזכר רנה: "צריכים להתחזק ביחד"

עשרות מחבריה של רנה שנרב הגיעו להיכל התרבות בלוד כדי לשיר ולהיזכר בה. המדריכה שלה בבני עקיבא אמרה: "רנה היא כבר לא רק שלנו, אלא של כל עם ישראל". אחת מחברותיה הטובות סיפרה: "כולם רצו להיות כמוה". אחותה של רנה ביקרה את אחיה ואביה ואמרה: "עוד לא מעכלים את הבשורה על רנה"

  

 

עשרות מחברותיה וחבריה של רנה שנרב, שנרצחה בפיגוע במעיין הסמוך להתנחלות דולב, הגיעו אמש (מוצאי שבת) להיכל התרבות העירוני בלוד בכדי לשיר לזכרה. הם הגיעו בודדים בודדים, אחד הביא גיטרה, השני חליל - והחלו לשיר. כל כמה דקות נוספו עוד חברים למעגל, כשבמרכזו הונח דגל ישראל ולצידו הודלקו נרות נשמה שהרכיבו את שמה של המנוחה.

 

מוריה ויצמן, שהייתה מדריכה שלה בבני עקיבא, סיפרה אמש: "אתמול ניסינו לכתוב עליה כמה דברים. כתבנו רק שהיא נשמה ענקית ועצרנו. היה לנו קשה להגיד יותר מזה שהיה לה חיוך ענק. כל דבר אחרי זה היה נראה קטן". היא הוסיפה כי "היא הדריכה בבני עקיבא לוד מרכז ועברה לסניף נצח שבו יש הרבה עולים. לא היו לה הרבה חניכות, אבל היא נלחמה על כל אחת מהן".

מעגל חברים לזכרה של רינה שנרב ז
רינה שנרב ז"ל(צילום: שמוליק דודפור,באדיבות המשפחה)

מעגל חברים לזכרה של רינה שנרב ז
שמה של רנה בנרות לצד דגל ישראל: "היא של כל העם"(צילום: שמוליק דודפור)
מעגל חברים לזכרה של רינה שנרב ז
(צילום: שמוליק דודפור)

היא אמרה עוד: "אנחנו צריכים להתחזק ביחד. התפקיד שלנו - הנוער והחברים של רינה - להיות ביחד, החוצה. אנחנו לא יושבים בתוך הסניף, אלא ברחוב. זה אירוע של עם ישראל. אנחנו יושבים פה בחוץ כי אנחנו רוצים לחזק את הרחוב. רנה היא כבר לא רק שלנו, אלא של כל עם ישראל. לא סתם יש פה דגל ישראל באמצע. אנחנו נלך לעין דני, נמשיך לטייל בכל ארץ ישראל, גם איפה שרנה נהרגה. נמשיך את הדרך של רנה ממקום חזק וטוב. נשיר שירים שיחזקו אותנו".

 

קדם פולק, חברתה הטובה של רנה, אמרה: "אני מניחה שזה מה שרנה הייתה רוצה. אני חושבת שהיא שמחה שם, ונותנת המון חיזוק כדי שנפעל ונחזור לאנשים. השבוע נקיים סבב התנדבויות כדי לעזור למשפחה. נעשה מה שאפשר כדי לשפר ולעשות טוב.

 

"היא השקיעה מכל ומעבר בבני עקיבא למרות שלפעמים זה לא היה הכי מספק ומתגמל. היא באה שבת אחרי שבת ועשתה הכל בשביל חניכות שלה. היא הגיעה לסניף העולים, ועשתה הכי טוב שהיא יכלה. כולם רצו להיות כמוה".

מעגל חברים לזכרה של רינה שנרב ז
"היא באה שבת אחרי שבת ועשתה הכל בשביל חניכות שלה". נזכרים ברנה שנרב(צילום: שמוליק דודפור)

 

 

הדר אברמוביץ, חברה טובה נוספת של רנה, סיפרה: "הפעם האחרונה שנפגשנו הייתה בפעולה. אף אחד לא ציפה לזה. היא הייתה עם חיוך. היא הייתה נשמה, הסתכלה על דברים שאנשים לא רואים. היא תמיד מצאה את הטוב בכל אדם".

 

עוד סיפרה אברמוביץ: "היא רצתה משפחה כמו לכולם, להיות בת שירות לאומי. להיות הכי טובה שהיא יכולה. מה שהוביל את רנה זה לעשות את הדבר הטוב והנכון, ולא לפעול מהבטן. כל הליכה איתה לסניף, רק עכשיו אני קולטת כמה זה היה משמעותי עבורי. הלוואי וכולם ימשיכו את הדרך שלה".

תמונתה האחרונה של רינה שנרב ז
'הלוואי וכולם ימשיכו את הדרך שלה". רנה שנרב (מימין)(באבידות המשפחה )
  

תמר אחותם של רנה ודביר, שנפצע גם בפיגוע, הגיעה לבקר את אביה ואת אחיה בבית החולים ואמרה: "יצאנו עכשיו מאבא ודביר והם ברוך השם מרגישים הרבה יותר טוב, תודה רבה לכולם, לכל עם ישראל, כל התפילות, זה מחבק אותנו ומחזק אותם. צריך להמשיך להתפלל עוד ובע"ה להרבות בטוב ולהמשיך להתחזק ואנחנו לא נופלים לייאוש.

 

"אנחנו מתקדמים הלאה. אנחנו מבינים גם לאט לאט את הנס שקרה לנו, שאבא ודביר איתנו פה ומדברים איתנו ואנחנו עוד לא מעכלים את הבשורה על רנה. היא הייתה ילדה שמחה, שחיפשה לעשות טוב, שחיפשה לחזק את עם ישראל, שתמיד ביררה את הדרך, שאלה שאלות ולא הסתפקה בדברים הקטנים. היא תמיד דאגה שלכולם יהיה טוב לידה, שכולם ישמחו".

 

מוקדם יותר נפגשו לראשונה אביה של רנה, הרב איתן שנרב, ואחיה דביר. "כשנפגשנו הוא אמר לי 'אבא, קשה לי. כל הזמן חוזר לי הסרט הזה'", סיפר אמש איתן. "אמרתי לו 'בוא ננסה להיות חזקים ביחד'. הוא זוכר שהוא תפקד באירוע כמו שצריך".

 

למרות שמצבו של איתן הוטב, הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כדי להיות ליד בנו דביר. מצבו של דביר השתפר לאחר שנותח שלשום, ואתמול בבוקר הוא כבר היה עירני ובהכרה. אחיו של האב, שמוליק שנרב, סיפר כי דביר זוכר והכל ומודע להכל - גם למותה של אחותו. לדבריו, שניהם ראו את רנה לאחר הפיצוץ והבינו כבר אז שהיא לא בחיים. עם צאת השבת, אם המשפחה שירה יצאה מלוד לבקר בבית החולים את השניים.


פורסם לראשונה 25/08/2019 00:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמוליק דודפור
השם רנה בנרות לצד דגל ישראל
צילום: שמוליק דודפור
מומלצים