שתף קטע נבחר

לוין: "אמירות ברק - דברי ביבים; שרטטנו קו ברור לאיראנים"

שר התיירות התייחס באולפן ynet לביקורת של רה"מ לשעבר על "בלבולי הביצים הפוליטיים" סביב התקיפה בסוריה ותקף: "לא לקבל עצות ממי שהביא אינתיפאדה". על טיבי: "לא יכול לשבת בוועדת חוץ וביטחון, ימסור מידע לאויבים בחינם"

 

 

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) התייחס היום (א') באולפן ynet לטענה שהשמיע אהוד ברק באולפן מוקדם יותר, ולפיה ההצהרות לאחר תקיפת ישראל בסוריה נובעות משיקולים פוליטיים: "אף אחד לא מפטפט. לפעמים ההרתעה מחייבת את ישראל לבוא ולומר שיש דברים שהם חצייה של קו אדום ואם חוצים אותו, נכה ללא רחמים כדי למנוע אותם". לדברי לוין, "שרטטנו קו ברור לאיראנים ולבעלי בריתם דרך מדיניות עקבית שמביאה תוצאות".

 

-אהוד ברק טוען שהפטפטת מיותרת ומזיקה, בלבולי ביצים פוליטיים.

"ברק חידד בדיוק את ההבדל בין מה שאנחנו מציעים לבין מה שהשמאל מציע. אנחנו מציעים את ביבי נתניהו, ראש ממשלה מצוין עם הישגים אדירים, עם ניסיון. הם מציעים דברי ביבים, אמירות שמתאימות אולי לנמוכות שבתעלות הביוב אבל בטח לא להנהגת מדינה. אני מציע לא להתגעגע ולא לקבל עצות מאהוד ברק, שתחת הנהגתו הייתה אינתיפאדה, אוטובוסים מתפוצצים, כישלון מוחלט בכל היבט".

 

לוין טען כי המדיניות מול איראן הצליחה למנוע התבססות איראנית לאורך הגבול עם ישראל: "יש הנהגה נחושה שמשרטטת קו ברור מאוד גם לאיראנים, גם לבני בריתם בעולם, ואומרת שיש דברים שנמנע, יהיה המחיר שיהיה. אלו לא החלטות קלות אבל זו מדיניות נחושה, עקבית, נכונה. בניגוד לדברי ההבל של ברק - והוא יודע היטב שמה שהוא אומר איננו נכון - יש למדיניות הזו הישגים אדירים. היא הצליחה למנוע זליגה של כוחות איראניים והתבססות שלהם לאורך הגבול שלנו, הצליחה למנוע זליגה של נשק משנה מציאות ללבנון ולגבול עם סוריה ואנחנו נחושים להמשיך במדיניות הזאת". 

 

יריב לוין באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
יריב לוין באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)
 

  

 

אהוד ברק ראיון אולפן (צילום: רז גרוס)
"כישלון מוחלט בכל היבט". ברק באולפן ynet(צילום: רז גרוס)

לוין התייחס גם לדברי ברק על כך שאינו פוסל ישיבה של אחמד טיבי בוועדת החוץ והביטחון, וגם לדברים של יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ב"ידיעות אחרנות", לפיהם הוא לא פוסל ישיבה בקואליציה בראשות בני גנץ.

 

- למה הוא לא יכול לשבת בוועדת חוץ וביטחון? הוא ימכור מידע סודי?

"הוא לא ימכור לאויבים, הוא ייתן בחינם. הוא תומך בהם, הוא בצד שלהם, הוא מתואם איתם, הוא עובד איתם ולכן ברור לגמרי שכל מידע שיהיה לו יגיע אליהם. כל שותפות שלו בהחלטות אינה אינטרס של מדינת ישראל אלא של אויביה והדבר הזה צריך להיות ברור לחלוטין. אני לא חושב שכל ערביי ישראל הם אחמד טיבי, אבל טיבי ועודה וכל חברי הכנסת של הרשימה המשותפת נוסעים לקבל הוראות מאבו מאזן, ומדינת ישראל היא מבחינתם משהו שהם מנצלים את הדמוקרטיה שלה כדי להרוס אותה מבפנים".

 

"בלי הערבים אין ממשלת שמאל"  

לדברי לוין, "במערכת הבחירות הקודמת שהסתיימה לא מזמן, לב הבעיה הייתה ניסיון חוזר ונשנה של כחול לבן להגיד שאין ימין ואין שמאל, והערבים הם בכלל לא חלק מהממשלה, דברים שהמטרה שלהם היא לזרוע חול בעיניי הציבור, להטעות אנשים ולהביא אותנו לממשלה נוראה".  

 

 

אחמד טיבי במליאה שמתכנסת לקראת הצעת החוק של פיזור הכנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
"תומך באויבים". אחמד טיבי (צילום: אלכס קולומויסקי)

סיוק בחירות של מפלגת ימינה באלקנה (צילום: EPA)
"מחפש להחליף את נתניהו". בנט (צילום: EPA)

 

 אבל גם אתם סגרתם דיל עם הערבים בפיזור הכנסת.

"לא נכון. חד משמעית. לא הסכמנו, לא העלנו על דעתנו ולא קיימנו שום משא ומתן. אני אומר לכם את זה כמי שריכז את משא ומתן הקואליציוני. יותר מזה, ההחלטה של המפלגות הערביות להצביע בעד פיזור הכנסת הייתה שלהם. היא לא קשורה אלינו. אנחנו גיבשנו רוב של 65 חברי כנסת לפזר את הכנסת בלעדיהם. לא ישבנו איתם, לא דיברנו איתם, לא ביקשנו מהם שום דבר ובוודאי שאנו לא מעלים על דעתנו שאחמד טיבי, אדם שמהלל את השהידים, שתומך בטרור, ששותף באותה רשימה עם בל"ד - יישב בוועדת חוץ וביטחון".

 

 

שר התיירות פסל את דברי בני גנץ, שאמר שיסכים לרוטציה עם הליכוד אם הוא יהיה ראש ממשלה ראשון: "דברי הבל ממש. רוטציה לא באה בחשבון בשום פנים ואופן. אם תצביעו לכחול לבן תקבלו ואת עודה, טיבי ואת האינתיפאדה של ברק. כל הדבר הזה שנקרא גוש השמאל נשען על הנחה אחת - שבגיבוי של הרשימה המשותפת יהיה ניתן להקים ממשלה. אחרת אין להם שום יכולת להשביע ממשלה. כולם מבינים את המספרים ודי בזה כדי להצביע על כך שלא רק שזה לא פייק ניוז, זה בדיוק הכיוון שאליו הם חותרים".

 

לוין התייחס גם ליריבים הפוליטיים מימין, ואמר כי "נפתלי בנט בעצמו גילה את דעתו שהוא מחפש להחליף את נתניהו". הוא תקף בחריפות גם את איילת שקד: "העובדה שהיא רצתה לבוא לליכוד ועכשיו מסבירה למה לא צריך להצביע לליכוד, בגלל שבאופן אישי לא נתנו לה מקום שם - מראה שהכל עניין של גחמות אישיות ואין פה שום דבר אמיתי".

 

- גם לאחדות אין שום סיכוי?

"לא רק שאין לה סיכוי, היא גם תהיה טעות גדולה מאוד. יש לנו דבר שעובד, בכלכלה, במדיניות, בכל נושא. אין שום סיבה לשנות אותו, להפך, צריך לחזק אותו, צריך ממשלת ימין עם ליכוד חזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
יריב לוין באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים