שתף קטע נבחר

חמש חזיתות: נתניהו הזמין את גנץ לתדרוך ביטחוני

יריבו המרכזי של נתניהו זומן לתדרוך, על רקע האירועים הביטחוניים בחזיתות השונות - עזה, יו"ש, סוריה, לבנון ועיראק: בהיעדר יו"ר אופוזיציה בארבעת החודשים האחרונים, גנץ הוזמן למשרד רה"מ לקבלת תדרוך על ידי המזכיר הצבאי וראש המועצה לביטחון לאומי. נתניהו לא נכח בתדרוך

 בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: אבי מועלם, אמיל סלמן )
בני גנץ ובנימין נתניהו(צילום: אבי מועלם, אמיל סלמן )

ראש הממשלה זימן את יריבו המרכזי בבחירות בעוד כשלושה שבועות לתדרוך ביטחוני במשרד ראש הממשלה, בעקבות רצף האירועים הביטחוניים בחמש החזיתות השונות - עזה, יו"ש, סוריה, לבנון ועיראק - אך לא נכח בתדרוך. בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, ח"כ בני גנץ הוזמן למשרד ראש הממשלה לתדרוך ביטחוני על האירועים האחרונים על ידי המזכיר הצבאי אבי בלוט וראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת. 

 

הזמנתו של גנץ לתדרוך שנערך היום (ב') בשעות הצהריים היא יוצאת דופן, שכן גנץ אינו ראש האופוזיציה. אולם, עקב האירועים הביטחוניים האחרונים נתניהו החליט שנכון יהיה לעדכן את גנץ, ראש המפלגה הגדולה ביותר באופוזיציה. נתניהו עצמו לא נכח בתדרוך.

 

 

שלי יחימוביץ' שפרשה בינתיים מהחיים הפוליטיים הייתה יו"ר האופוזיציה, אך בחודשים האחרונים אין יו"ר אופוזיציה רשמי בישראל. לאחר שנתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה לאחר הבחירות האחרונות, לא קמה קואליציה ולכן לא נבחר גם יו"ר לאופוזיציה. מלבד הסמליות שבתפקיד - ייצוג בטקסים והזכות לנאום במליאת הכנסת בתגובה לנאומי ראש הממשלה - יו"ר האופוזיציה הוא גם שותף סוד שאמור לפקח על עבודת הממשלה, בהסתמך על מידע מהתחום הביטחוני המועבר לו באופן מסודר.

 

יו"ר האופוזיציה מקבל עדכונים תקופתיים מראש הממשלה ומראשי מערכת הביטחון, ואחד מתפקידיו הוא לפקח, על בסיס המידע הזה, על פעולות הממשלה בנושאי חוץ וביטחון. בעקבות רצף האירועים האחרונים, שכללו בין היתר ירי רקטות מהרצועה, מצוד אחר רוצחי רנה שנרב במעיין דני, סיכול פיגוע איראני בסוריה ומתקפות שיוחסו לישראל בלבנון ובעיראק, הזמין כאמור נתניהו את הרמטכ"ל לשעבר גנץ לתדרוך ביטחוני, כנציג האופוזיציה הבכיר.

 

ממפלגת כחול לבן נמסר כי "גנץ אינו נוהג להתייחס לעצם קיומן של פגישות ביטחוניות, ובוודאי שלא לתוכנן".

 

אתמול התייחס גנץ לחלוקת הכסף הקטארי בעזה בתגובתו לירי לעבר שדרות: "הכסף זורם והשיירה עוברת. נתניהו - רד לדרום ותסתכל לילדים שלא ישנים בלילות בעיניים. ההרתעה לא נשחקה - היא נמחקה, ואנחנו נחזיר אותה ב-17.9".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, אמיל סלמן
גנץ ונתניהו
צילום: אבי מועלם, אמיל סלמן
מומלצים