שתף קטע נבחר

המרצה הישראלי שהוחרם: "נכפיל את כמות ההרצאות"

אנדרה לייסט ,מנכ"ל StandWithUs ברזיל ומומחה בזירה הישראלית-פלסטינית, היה אמור להרצות באוניברסיטה ציבורית במדינה - אבל האירוע בוטל לאחר לחץ מצד תנועות פרו-פלסטיניות: "זו לא הפעם הראשונה. מדובר כבר בתופעה, ויש גם איומים בפגיעה פיזית"

 

איומים פיזיים, ביטולי הרצאות ולחץ אקדמי הם מקצת הרעות החולות שהן מנת חלקם של סטודנטים ומרצים ישראלים ופרו-ישראלים. לאחר שבברזיל בוטלה הרצאה שכותרתה "דילמות בתהליך השלום בין ישראלים לפלסטיני" - מספר המרצה, אנדרה לייסט, על מה שהוא מכנה "איומים אלימים" על כל מי שמכיר בקיומה של מדינת ישראל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

"זו לא הפעם הראשונה שזה קורה", משחזר לייסט, מנכ"ל StandWithUs ברזיל ומומחה בזירה הישראלית-פלסטינית, בראיון לאולפן ynet. "מדובר בתופעה: קבוצות לחץ פרו-פלסטיניות שמאיימות על חופש הביטוי והחופש האקדמי, כדי לסכל ולמנוע כל נרטיב ישראלי ואפילו מקדם שלום באוניברסיטה, כאילו שזה פשע לדבר על ישראל בתוך האוניברסיטה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 • 80 שנים לארץ עוץ: הסמלים היהודיים מאחורי הקשת

  לאכול בחו"ל: המדריך המלא לשומר הכשרות

   

  אוניברסיטת דה פרנמבוקו, אוניברסיטה ציבורית בצפון מזרח ברזיל, פרסמה הודעה רשמית שבה הסבירה כי נאלצה לבטל את האירוע מסיבות ביטחוניות. אבל לייסט, מי שיזם את האירוע ואמור היה להרצות בו, מספר כי הנסיבות מורכבות: "מדובר באיומים אלימים שהם קיבלו מארגון פרו-פלסטיני", הוא מחדד. "בין היתר, הם מאיימים על האוניברסיטה שאם יקיימו את ההרצאה - תהיינה הפגנות, ויש גם איומים בפגיעה פיזית במרצה ובמי שאחראי באוניברסיטה על האירוע".

   

  "הם נגד נורמליזציה"

  כמו כל סניפיה של תנועת החרם – BDS – גם במקרה הזה מבהיר לייסט כי מדובר בתנועות מסועפות המסתתרות תחת מפלגות וארגונים רדיקליים, השוללים מכל וכל את קיומה של ישראל: "הם לא רוצים שסטודנטים ישמעו בהרצאה שלנו שיש בכלל תהלים שלום, או שיש לישראל זכות להתקיים, או שאין ברירה אחרת חוץ מלשבת למשא ומתן. למה? כי הם נגד נורמליזציה, ומבחינתם כל ישיבה עם ישראל היא נורמליזציה".

   

  אנדרה לייסט ()
  אנדרה לייסט והאוניברסיטה שנכנעה

   

  לייסט לא נרתע: "בעקבות זה אנחנו מתכוונים להכפיל את כמות ההרצאות", הוא אומר, "כי זה אומר שאנחנו מפריעים לארגונים האלה, ואם אנחנו מפריעים להם - זה אומר שאנחנו עושים עבודה מצוינת"


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים