שתף קטע נבחר

עיריית תל אביב-יפו תקצה עשרות דירות בהישג יד למורים

העירייה תקצה 70 דירות בשכירות מוזלת של עד 4,000 שקל באחד משלושת הבניינים בפרויקט "שוק העלייה", הנבנה כיום בדרום העיר

עיריית תל-אביב-יפו הודיעה היום (ד') כי בכוונתה להקצות 70 דירות ברות השגה לאנשי מערכת החינוך העובדים במערכת החינוך העירונית, בפרויקט "שוק העלייה" הנבנה בימים אלה בדרום העיר. את הפרויקט, אשר כולל 147 דירות בסך הכל בשני בניינים, בונות תדהר ואקרו נדלן, והוא צפוי להתאכלס בתחילת 2021.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

השכונות הלוהטות: מפת המחירים של תל אביב

1,500 דירות ברמת השרון ישווקו השנה בתוכנית מחיר למשתכן

בתוך שנה: התייקרות של עד 17% בשכר הדירה

 

הפרויקט נבנה מכוחו של מכרז עירוני שפורסם ב-2014 לשטחו של שוק העלייה ההיסטורי. נקבע כי אחד הבניינים בפרויקט, שבו 70 דירות, יימסר בשלמותו לידי העירייה לצורך דיור בר השגה.

   (קרדיט: ישר אדריכלים)
הדמיית פרוייקט המגורים(קרדיט: ישר אדריכלים)
 

בנוסף לדירות, יוקמו במקום קאנטרי קהילתי שיכלול בריכות ומכון כושר וכן גינה ציבורית גדולה לרווחת התושבים. כ- 600 מ"ר יוקדשו למסחר בקומת הקרקע של שניים משלושת הבניינים וחניון ציבורי שיכלול כ-260 מקומות חניה ייבנה בחלקו המערבי של המתחם בחזית לרחוב העלייה, במבנה ששימש בעבר חלק משוק העלייה.

 

את הדירות שיוקצו לעובדי מערכת החינוך מתכוונת העירייה להשכיר עבור 4,000 שקלים לחודש לכל היותר. "המבנה יהיה כולו 'בית המורה' - בניין שבו יגורו אך ורק אנשי חינוך והוראה, אשר ילמדו במערכת החינוך העירונית", מסרה העירייה.

   (קרדיט: ציונוב ויתקון אדריכלים)
הדמיית הקנטרי הקהילתי(קרדיט: ציונוב ויתקון אדריכלים)
 

במערכת החינוך של תל-אביב-יפו מועסקים כ-8,000 אנשי חינוך. על פי תכנית העבודה, בתחילת שנת הלימודים הקרובה תפרסם העירייה קול קורא ותבחן את זכאותם של המבקשים להצטרף לפרויקט. במהלך 2020 יוכרזו הזוכות והזוכים בהגרלה ובתחילת 2021 יאוכלס הבניין. מהלך זה מצטרף ליוזמה להעניק לאנשי החינוך בעיר חניה חינם ברחבי העיר.

 

ראש העירייה רון חולדאי אמר: "על מנת לאפשר למורות ולמורים שלנו, שהם הנדבך העיקרי והלב הפועם של מערכת החינוך העירונית, להקדיש את עצמם למשימת חינוך ילדינו בלב שקט, עיריית תל-אביב-יפו שואפת ליצור עבורם את התנאים הטובים ביותר. הקצאת חניות חינם ופרויקט דיור בר השגה הם תנאים שמקלים על מציאות חייהם ומבהירים את מחויבות העירייה כלפי המורות והמורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: ישר אדריכלים
הדמיית פרויקט המגורים
קרדיט: ישר אדריכלים
מומלצים