שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  באילו ערים מוכרי הדירות יורידו מחיר הכי מהר
  בתוך כמה זמן מוכרי הדירות מורידים את מחירה של דירת 4 חדרים ממוצעת? מסתבר שברבעון השני של 2019 בעלי הדירות נוטים פחות להתפשר לעומת התקופה המקבילה. בטבריה תוכלו להשיג הנחה מהירה, בגבעתיים תצטרכו לחכות

  עד כמה שוק הנדל"ן חם, באילו ערים ממהרים למכור דירות יד שנייה, ובאילו מהן מעדיפים להמתין: בדיקה שערך אתר יד 2 מגלה בתוך כמה זמן מוכרי הדירות מורידים את מחירה של דירת 4 חדרים ממוצעת. מתברר שגם כאן הייתה עלייה. הממוצע הארצי עומד על 33 ימים לרבעון השני של 2019, עלייה של יומיים לעומת הרבעון המקביל.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  למה בת"א מחירי הדירות יורדים? תלוי איך בודקים

   

  עכשיו זה כבר ברור: מחירי הדירות בישראל חוזרים לעלות

  אחרי העלייה במחירי הדירות: גם השכירות מתייקרת

    

  הבדיקה מתמקדת בזמן שעובר מיום העלאת מודעת המכירה ללוח ועד ליום שבו המחיר שצוין במודעה מתוקן כלפי מטה ומראה באילו ערים המוכרים מאמינים שהסיכוי למכור במחיר הראשוני שפירסמו גבוה.

  גבעתיים. מורידים מחירים רק אחרי 43 ימים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  גבעתיים. מורידים מחירים רק אחרי 43 ימים(צילום: ירון ברנר)
   

  בערים שבהן שוררת אופטימיות בנוגע למכירה, מספר הימים מהעלאת המודעה עד לתיקון המחיר כלפי מטה גדול יחסית.

   

  בערים שבהן המוכרים מפרסמים מודעה ומורידים במחיר בתוך ימים ספורים יחסית המצב שונה. בערים אלה ייתכן שהמחיר היה חסם לקבלת פניות מקונים פוטנציאליים, כך שהמוכרים ממהרים לתקן אותו.

    ()
   

  בפילוח על פי ערים, חושף המחקר כי בטבריה מוכנים להתפשר עכשיו מהר יותר על מחיר דירת 4 חדרים. אם ברבעון השני של 2018 בעלי מודעה הורידו את המחיר רק אחרי 69 יום, ברבעון השני של 2019 הורידו את מחיר הדירה במודעה אחרי 32 ימים, פער של 37 ימים.

   

  אחרי טבריה מתמקמת כרמיאל, שבה המוכרים החליטו להתפשר ולהוריד את מחיר הדירה במודעה אחרי 19 ימים ברבעון השני של 2019, פער של 16 ימים לעומת הרבעון השני של 2018.

   

  גם בחריש המוכרים מורידים את מחיר המודעה מהר יותר: אם ברבעון השני של 2018 הם הורידו את מחיר המודעה רק אחרי 46 ימים, כיום הם מורידים אותו אחרי 33 ימים, פער של 13 ימים.

   

  בהרצליה, ברבעון השני של השנה שעברה הורדת המחיר במודעות הייתה רק לאחר 27 יום, ואילו כיום מוכנים המוכרים להתפשר אחרי 15 ימים בלבד, פער של 12 יום.

   

  בבית שמש החליטו המוכרים להתפשר ולהוריד את מחיר הדירה במודעה אחרי 74 יום ברבעון השני של 2018, ואילו ברבעון השני השנה הורידו את מחיר המודעה אחרי 59 יום, פער של 14 ימים.

  טבריה. מורידים מחירים כבר אחרי 32 ימים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  טבריה. מורידים מחירים כבר אחרי 32 ימים(צילום: אביהו שפירא)
    

  כאן לא מתפשרים

  ובאילו ערים גדל זמן ההתפשרות? בראש הרשימה עומדת גבעתיים, שבה מוכנים להתפשר אחרי 40 יום לעומת 20 יום ברבעון השני של 2018, פער גדול של 23 ימים.

   

  ברעננה זמן ההתפשרות עלה מ-18 ימים ברבעון השני של 2018 ל-31 יום ברבעון השני של השנה, פער לא קטן של 13 ימים.

   

  נתוני הרבעון השני של השנה שעברה מבוססים על 5,690 מודעות שבהן בוצע שינוי במחיר, ואילו נתוני הרבעון השני של 2019 מבוססים על 4,500 מודעות שבהן בוצע שינוי במחיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים