שתף קטע נבחר

מחטף לפני הבחירות: האם דרעי יעביר אדמות חקלאיות מכפר סירקין לאלעד?

בשבוע הבא יתקיים דיון מסכם על העברת האדמות החקלאיות של כפר סירקין ליישוב החרדי אלעד, תהליך שבדרך כלל נמשך שנים. התושבים: "דרעי רוצה לגזור קופון רגע לפני הבחירות". משרד הפנים: "לא תתקבל שום החלטה לפני הבחירות"

תושבי כפר סירקין נדהמו לגלות שבשבוע הבא יתקיים דיון "מסכם", כך לפי ההזמנה, על העברת האדמות החקלאיות של כפר סירקין ליישוב החרדי אלעד. "תהליכים מסוג זה בדרך כלל נמשכים שנים", טוענים התושבים בסירקין, "ואילו פה מנסה משרד הפנים לבצע מחטף לפני הבחירות, ולקיים דיון 'מסכם' להחלטה, למרות שעד כה התקיים רק דיון אחד בנושא".

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

ביהמ"ש: אדמת כפר סירקין לא שייכת לתושבים

חשש מפקקי ענק: תושבי פתח תקווה נגד הבנייה המסיבית בסירקין

המפץ הגדול בפתח תקווה: בנייה של 17 אלף דירות חדשות

 

בהזמנה מצוין שמדובר בדיון מספר שבע תחת הכותרת "בחינת שינוי גבולות שיפוט: עיריית אלעד, עיריית פתח תקווה, מועצה אזורית דרום השרון". מבדיקה במשרד הפנים עולה שאכן היו שישה דיונים בנושא הרחבת גבולות השיפוט של אלעד, אולם לגבי כפר סירקין ספציפית זהו רק הדיון השני.

לטענת התושבים, אין שום תקדים לפעולה זו, לא מבחינת האופי שלה ולא מבחינת המהירות, "והכל מצביע על כיוון אחד: דרעי רוצה לגזור קופון בתקשורת החרדית רגע לפני הבחירות", הם אומרים.

   (צילום: יאיר שגיא)
תושבי כפר סירקין נדהמו לגלות שבשבוע הבא יתקיים דיון "מסכם" על העברת האדמות החקלאיות של כפר סירקין ליישוב החרדי אלעד(צילום: יאיר שגיא)
 

ראשי המחאה מזכירים שבשנים האחרונות אלעד קיבלה אישורים לעשרות אלפי דירות, "ואין שום הכרח בקבלת השטח, למעט רצון לדיבידנד פוליטי". עוד הוסיפו כי "על רקע מערכת הבחירות המלאה בסוגיות דת ומדינה, העברת שטח חקלאי בן כמעט 100 שנה של יישוב חילוני ליישוב חרדי צפויה לעורר הדים רבים".

 

"לא תתקבל שום החלטה לפני הבחירות"

במשרד הפנים טוענים, לעומת זאת, שלא תתקבל שום החלטה לפני הבחירות וטרם הוגשו ההמלצות בסוגיה משום שהוועדה עוד לא סיימה את דיוניה. הוועדה הגיאוגרפית מרכז לבחינת שינויי גבולות בוחנת בחודשים האחרונים, עוד קודם לבחירות, מספר סוגיות הנוגעות לגבולות העיר אלעד. בין היתר דנה הוועדה גם באפשרות שינוי הגבולות בין דרום השרון, פתח תקווה ואלעד על שטחי מושב כפר סירקין.

 

"בשבוע הבא הוועדה תקיים דיון נוסף שבמסגרתו תישמע האגודה החקלאית. טרם התקבלה החלטה בסוגיה והדבר לא הובא בפני מנכ"ל משרד הפנים וכן בפני שר הפנים. הוועדה מקצועית ובלתי תלויה ועובדת לפי תוכנית עבודה קבועה מראש", מסר גורם במשרד הפנים.

 

ממטה המאבק נמסר כי "הרצון של דרעי ל'הישג' בחירות על חשבון החקלאות לא מתקבל על הדעת. אין שום תקדים בישראל להליך כה מהיר, שום תקדים למתן שטח לא מחובר ליישוב כאשר שני כבישים ראשיים מפרידים, ושום תקדים לחיבור בין יישובים ללא שום חיבור תרבותי. אנו מקווים שהם יתעשתו בטרם ישליכו ציבור להילחם מול ציבור".

 

ממשרד הפנים נמסר: "שר הפנים לא יקבל שום החלטה בעניין העברת שטח חקלאי לאלעד לפני הבחירות. לטענה הזאת אין כל שחר. יתרה מזאת, טרם התקבלה החלטה בסוגיה והדבר אפילו לא הובא בפני מנכ"ל משרד הפנים ושר הפנים. נציין עוד, שבהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה אסור לקבל החלטה בתקופת בחירות, למעט מקרים חריגים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
כפר סירקין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים