שתף קטע נבחר

נדל"ן שחור: השכיר 3 דירות ב-19 אלף שקל בחודש - ולא דיווח

מבדיקת מס הכנסה עולה כי 38 בעלי דירות מתוך 271 שנבדקו ברחבי הארץ לא דיווחו על הכנסות משכר דירה. בין היתר בעלים של 3 דירות בת"א לא הצהיר על הכנסותיו מאז 2016; ובעל דירה אחר לא דיווח על הכנסתו משכירות בשל היותו חבר קיבוץ - ורצונו להסתיר מחבריו את הדירה שבבעלותו

38 בעלי דירות מתוך 271 (14%), שנבדקו במסגרת מבצע ארצי של מס הכנסה, לא דיווחו על הכנסות משכר דירה - על אף חובת הדיווח. מבדיקה של מספר מקרים עלה כי משכירי דירות דיווחו דיווחים כוזבים בנוגע לגובה הכנסותיהם מהשכרת הדירה שבבעלותם, על מנת ליהנות מהפטור ממס.

 

יו"ר לשכת השמאים לשעבר: "השקעה בנדל"ן היא עדיין רווחית"

האוצר: מוכרי דירות להשקעה שנרכשו ב-3 השנים האחרונות הפסידו

באילו ערים מוכרי הדירות יורידו מחיר הכי מהר

 

כך למשל, בעליהן של שלוש דירות בתל אביב, המרוויח משכירות 19.1 אלף שקל בחודש, לא הצהיר על הכנסותיו מאז 2016, ובעליהן של שלוש דירות מירושלים שמרוויח כמעט 17 אלף שקל בחודש לא דיווח גם הוא על הכנסותיו מאותה תקופה. בעל דירות מאזור צפת, שהרוויח משכירות 128.4 אלף שקל בשנה (10.7 אלף שקל בחודש), דיווח על סכום של 84 אלף שקל בלבד (7,000 שקל בחודש).

רשות המיסים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
רשות המיסים(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

בעליהן של שש דירות באזור נתניה, אותן הוא משכיר במשך שבע שנים, דיווח על הכנסה משכירות הפטורה ממס על שתי דירות פטורות, מבלי לדווח על יתר הדירות, כאשר בפועל הוא מרוויח כמעט 16 אלף שקל בחודש.

 

בעל דירה מאזור חיפה לא דיווח במשך שלוש שנים על הכנסה חודשית של 6,300 שקל משכירות, כאשר לטענתו הסיבה לכך היא עובדת היותו חבר קיבוץ ורצונו להסתיר את הדירה שבבעלותו מהקיבוץ. 

 

על פי נתוני הרשות לאיסור הלבנת הון, נדל"ן מהווה את אחד מהאמצעים הבולטים להלבנת הון והעלמת מס. על פי החוק, אדם המשכיר דירת מגורים זכאי לפטור ממס רק במידה וההכנסה שלו משכירות נמוכה מ-5,090 שקל בחודש; מעל לסכום זה יש לשלם מס, כאשר ישנם מספר מסלולים אפשריים: מסלול פטור חלקי, מס מופחת של 10% או חיוב לפי מדרגות מס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לא מדווחים על הכנסות מהשכרת הדירה
צילום: shutterstock
מומלצים