שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרמטכ"ל: "לא נאפשר לפתח טילים מדויקים בלבנון"

  בטקס לזכר חללי חטיבת כפיר, אמר רב-אלוף אביב כוכבי כי "החודש האחרון היה רצוף באירועים מבצעיים בכל הגזרות, ובזירה הצפונית במיוחד". לדבריו, צה"ל זיהה ניסיון לרכש ולפיתוח של טילים מדויקים על אדמת לבנון

  רמטכ
  הרמטכ"ל אביב כוכבי (צילום: אפי שריר)
   

  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי מזהיר הערב (יום ג') כי צה"ל לא יאפשר לאיראן להתבסס בשטח סוריה או לפתח טילים מדויקים בלבנון.

   

  כוכבי אמר בטקס זיכרון באנדרטת חטיבת כפיר בעפולה כי צה"ל זיהה "מאמץ איראני להתבססות בשטח סוריה וניסיון לרכש ולפיתוח של טילים מדויקים על אדמת לבנון. לא נאפשר זאת! נפעל בכל דרך על מנת לסכל את כוונות האויב ואת האיומים המתפתחים".

   

  רמטכ
  (צילום: אפי שריר)

  הרמטכ"ל התייחס גם לירי הקורנט בתחילת השבוע שעבר בגזרת אביבים, ולמתיחות שקדמה לו. "החודש האחרון היה רצוף באירועים מבצעיים בכל הגזרות, ובזירה הצפונית במיוחד. זיהינו בזכות יכולות מודיעין משובחות את כוונות האויב לבצע פעולות שמטרתן אחת - לפגוע בביטחון ישראל, בריבונותה ובאזרחיה. מרגע שאיתרנו את הסכנות, הצפנו את הצורך לפעול ונערכנו. כוחות היבשה נפרשו, המודיעין דויק, המטוסים המריאו ומבצע יצא לדרך. איתרנו את האויב, יזמנו את הפעילות וסיכלנו את האיומים".

   

  עוד אמר כי "דריכות היא מילת המפתח, וצה''ל ניצב ערוך ומוכן לפעולה בכל הגזרות. שתי המדינות המרכזיות בזירה הצפונית, סוריה ולבנון, שולטות באופן חלקי בלבד במתרחש על אדמתן, ובתוך כך, מתפתחים בזירה שני איומים מרכזיים".

   

  העימות בין חיזבאללה לצה"ל בשבוע שעבר נערך בתגובה לחיסול חוליית משגרי הרחפנים בסוריה שפעילותם סוכלה. זמן קצר לאחר חיסול החוליה התרסקו שני רחפנים ברובע הדאחייה בביירות. לבנון האשימה את ישראל בתקיפה, אך צילומים שהתפרסמו מהמקום הראו כי הרחפנים היו מתוצרת איראנית ופגעו באתר שבו אוחסנו אמצעים לדיוק טילים.

   

  צה"ל הציג השבוע ממצאים שמראים על פיתוח הטילים המדויקים בלבנון ובסוריה, וחברת הלוויינים אימג'סאט פרסמה צילומים מסוריה, לפיהם איראן מקימה בשטחה בסיס שבו ניתן לאחסן טילים מדויקים. לפי מומחי החברה, הבסיס נראה בשלבי הקמה סופיים ובחודשים הקרובים יהיה מבצעי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אפי שריר
  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי
  צילום: אפי שריר
  מומלצים