שתף קטע נבחר

נתניהו: "ישראל זקוקה לממשלה יציבה, ממשלה ציונית"

ראש הממשלה נתניהו, שלפי המדגמים רחוק מאוד מהיעד שהציב - 61 מנדטים - אמר בנאומו כי שוחח עם כל השותפות מהימין: "כולן הביעו התחייבות להליכה יחד למען המטרה - ממשלה שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי". הקהל קרא "לא רוצים אחדות", ונתניהו אמר בבדיחות: "חשבתי שנשתה יותר"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיווה להגיע ל-61 מנדטים, אבל לפי עדכוני המדגמים במהלך הלילה דווקא יו"ר כחול לבן  בני גנץ עומד בראש גוש גדול יותר: לאחר עדכוני המדגמים במהלך הלילה, שחזו כי גוש המרכז-שמאל-ערבים מוביל על גוש הימין, עלה נתניהו לנאום במטה הליכוד באקספו בתל אביב.

 

נתניהו התקבל בקריאות "ביבי מלך ישראל, חי חי וקיים", לצד "לא רוצים אחדות, כחול לבן זה חניה". איתו הגיעה גם רעייתו שרה נתניהו.  

בנימין נתניהו (צילום: AP)
"נעמוד יחד מלוכדים". נתניהו(צילום: AP)

בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

נאום רה
(צילום: רויטרס )

נאום רה
(צילום: טל שחר )

"חברותיי וחבריי, חברי הליכוד, שותפיי לדרך. כפי שאתם רואים אני צרוד. זה בא ביום האחרון. וכפי שאתם גם יודעים עדיף לאבד את הקול מאשר לאבד את המדינה", אמר נתניהו. "באתי לכאן הערב עם רעייתי שרה כדי לומר לכם תודה מעומק ליבנו. אנחנו אוהבים ומאמינים בכם. עברנו כולנו מערכת בחירות קשה מאין כמוה ואני רוצה להודות תחילה לשרות ולשרים של הליכודש, לח"כים של הליכוד.

 

"פעלנו כתף אל כתף, עמדנו יחד בלכידות ונעמוד יחד מלוכדים במשימות שלפנינו. למען הליכוד ולמען מדינת ישראל. אני רוצה להודות לראשי הערים, לראשי הסניפים, למתנדבים ולפעילים. לכל אחד ואחת מכם. אמרתי שמערכת הבחירות הייתה קשה, זו לא מילה, אני רוצה להודות למטה שלנו, מטה בלתי רגיל.

 

"עמדנו במערכה שהייתה כל כך מוטה על ידי תקשורת חד צדדית נגדנו, כל כך לא הוגנת, זה לא הרתיע אותנו, פעלנו יחד והבאנו הישגים שלא יאומנו מול חד צדדיות כזאת ואני רוצה להודות לכם, אתם עשיתם את זה. אנחנו עדיין מחכים לתוצאות האמת". אחד הפעילים קרא לעבר נתניהו "תשתה משהו", ונתניהו השיב בבדיחות: "חשבתי שנשתה יותר". 

 

"דבר אחד ברור: מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית", אמר נתניהו. "אנחנו עומדים בפני הזדמנויות כבירות ובפני אתגרים כבירים, אתגרים ביטחוניים ומדיניים ובראשם האיום הקיומי מאיראן ואנחנו נלחמים בהם ללא לאות וללא מורא. בשנים האחרונות הבאנו עוצמה ביטחונית, שגשוג כלכלי ופריחה מדינית שלא היו כדגומתן במדינת ישראל".

נאום רה
"לא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות". נתניהו(צילום: טל שחר )

בנימין נתניהו (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בנימין נתניהו (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

בנימין נתניהו (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

נתניהו הוסיף: "אנחנו חייבים להבטיח שההישגים האלה שהשגנו כולנו יחד בעמל רב ישמרו גם בשנים הבאות. בזמן הקרוב תוצג תוכנית המאה של ידידי טראמפ והאופן שבו יתנהל המו"מ מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת שיראל לדורות, בעת הזו למען כל המטרות הללו, ישראל זקוקה לממשלה חזקה ויציבה, ממשלה ציונית שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

 

"לא תהיה ולא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות לא ציוניות. שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד למחנה הימין, כולן הביעו התחייבות חד משמעית להליכה משותפת למען המטרות האלו. בימים הקרובים ניכנס למו"מ כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת. זהו צו השעה. ממשלה שמאגדת רבים בעם ולא מדירה אף אחד שמאמין בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

 

"חברי וחברות הליכוד, אני מודה לכם מעומק ליבי, אני מודה מעומק ליבי למשפחתי האהובה, לרעייתי שרה ולבניי יאיר ואבנר. אתם משענת חיי. ואתם, חברות וחברי הליכוד, אתם המשענת שלנו. תודה לכם על כל האהבה והתמיכה. אמשיך לשמור על מדינת ישראל מתוך שליחות עמוקה ואמונה בצדקת דרכנו, זו המדינה שלנו, אין לנו אחרת, נשמור עליה יחד ובע"ה נעשה ונצליח".

 

שיירת רה
שיירת רה"מ יוצאת מהמעון בבלפור לגני התערוכה(צילום: אלי מנדלבאום )

שיירת רה
(צילום: אלי מנדלבאום )

 

 


בנימין נתניהו מצביע בקלפי בירושלים (צילום: רוני כנפו)
נתניהו מצביע בקלפי בירושלים, אתמול(צילום: רוני כנפו)

בנימין נתניהו מצביע בקלפי בירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

בנימין נתניהו מצביע בקלפי בירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

  ()

  ()

  ()

  ()

על פי המדגמים, הליכוד בראשות נתניהו קיבל בין 30 ל-32 מנדטים, לעומת 32 לכחול לבן. הליכוד הודיע כי הערב יכונסו את כל ראשי סיעות הימין לישיבה. לאחר פרסום המדגמים הודה ח"כ מיקי זוהר מהליכוד כי אלו לא התוצאות שאליהן ייחלו בליכוד, אך בכירי המפלגה הצהירו בזה אחר זה כי נתניהו הוא המועמד היחיד לראשות הממשלה. כך אמרו שר החוץ ישראל כץ ושר האוצר משה כחלון, ואילו שרת התרבות מירי רגב הבהירה: "לא תהיה הדחה של נתניהו".

 

נתניהו, שראה את מדגמי הטלוויזיה בחיק משפחתו וללא נוכחות של אנשי הצוות והקמפיין, התקשר לאחריהן לנפתלי בנט מהימין החדש, שהתפצלה מימינה לאחר סגירת הקלפיות. השניים סיכמו על "שיתוף פעולה הדוק כדי להקים ממשלה לאומית". יו"ר הימין החדש איילת שקד הבהירה כי הסיעה תמליץ על נתניהו לראשות הממשלה. 

 

 
 
נתניהו אף התקשר ליו"ר דגל התורה משה גפני (יהדות התורה). ח"כ גפני אמר לנתניהו כי כפי שהתחייבו כל העת, יהדות התורה תמליץ עליו בפני נשיא המדינה להרכבת הממשלה. גם יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי סיעתו תמליץ על נתניהו, אך פתח צוהר להשתלבות בממשלת אחדות: "מקווה שהחרמות ייעלמו".

 

 

 

מטה הליכוד  (צילום: טל שחר)
מטה הליכוד אחרי תוצאות המדגמים(צילום: טל שחר)

מטה הליכוד  (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

מטה הליכוד  (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

בבחירות באפריל זכה הליכוד ב-35 מנדטים. נתניהו נשא נאום ניצחון באותו הלילה, אבל הוא לא הצליח להרכיב ממשלה והחליט לא להחזיר את המנדט לנשיא, אלא לפזר את הכנסת ה-21, שהייתה לכנסת הקצרה ביותר בתולדות המדינה.

 

בחודשים שחלפו רשימת כולנו חברה לליכוד, ושר האוצר משה כחלון שובץ במקום החמישי ברשימה. מלבד צירוף בכירי כולנו, רשימת הליכוד נותרה זהה לזו שהייתה בבחירות 2019 מועד א'. זהות, שהייתה קרובה לעבור באפריל את אחוז החסימה, פרשה מההתמודדות הפעם ויו"ר המפלגה משה פייגלין הודיע על תמיכה בליכוד, כשנתניהו אומר לו: "רואה אותך שר בממשלה".

 

נתניהו נבחר לראשונה לראשות הממשלה ב-1996, והפסיד שלוש שנים לאחר מכן לאהוד ברק וישראל אחת. לרחוב בלפור הוא חזר מקיסריה לאחר בחירות 2009, וניצח בהמשך גם בבחירות 2013 ו-2015. ביולי האחרון עקף נתניהו את דוד בן גוריון והיה לראש הממשלה שמכהן הכי הרבה זמן בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
"ישראל זקוקה לממשלה ציונית". נתניהו
צילום: AFP
מומלצים