שתף קטע נבחר

פרשת סודהסטרים: הותר לפרסום שמה של המקורבת ליו"ר בירנבאום

על פי החשד, איילה כהן, סטודנטית בת 30 ועובדת לשעבר בחברה, רכשה על סמך מידע פנים שקיבלה מדניאל בירנבאום מניות של החברה בלמעלה מ-300 אלף שקל, ומכרה אותן ברווח של כ-156 אלף שקל

החשד לשימוש במידע פנים בסודהסטרים: איילה שרח כהן, סטודנטית (30) לתואר שני, היא המקורבת ליו"ר החברה, דניאל בירנבאום, שעל פי החשד קיבלה ממנו טיפ על עסקת הענק עם פפסיקו בטרם ההודעה למשקיעים. כך הותר היום לפרסום. על פי החשד, כהן, עובדת לשעבר בסודהסטרים, רכשה על סמך המידע מניות של החברה בלמעלה מ-300 אלף שקל, ומכרה לאחר הפרסום ברווח של כ-156 אלף שקל.

 

מהסופרבול לחדר החקירות: מה מצפה לדניאל בירנבאום

הותר לפרסום: מנכ"ל סודהסטרים לשעבר דניאל בירנבאום נחקר בחשד לשימוש במידע פנים

חשד: בכיר בסודהסטרים הדליף מידע פנים על המיזוג עם פפסיקו

פפסיקו רוכשת את סודהסטרים ב-3.2 מיליארד דולר

בירנבאום על רכישת סודהסטרים: זה לא אקזיט, זו השקעה

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  

כפי שפורסם עם פתיחת החקירה בשבוע שעבר, כך החשד, מחקה כהן התכתבויות ותמונות מהטלפון הנייד שלה במהלך החיפוש שנערך בביתה על ידי חוקרי רשות ני"ע. היא חשודה גם בשיבוש מהלכי משפט. חוקרי הרשות החרימו את הנייד של המקורבת.

איילה שרח כהן (צילום: אוראל כהן)
איילה שרח כהן(צילום: אוראל כהן)

הבוקר נערך דיון בבית המשפט המחוזי בת"א, בבקשתה של כהן להאריך את צו איסור הפרסום שניתן על שמה. כלכליסט, באמצעות עו"ד פז מוזר ממשרד ליבליך-מוזר, התנגד להמשך איסור הפרסום. גם נציגי רשות ני"ע בתמכו בהסרת הצו. השופט ציון קאפח דחה את בקשתה של כהן, המיוצגת על ידי עו"ד איל לביא, והציע לה להסכים להסרת הצו.

 

בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים במשך 12 שנים שמונה לאחרונה ליו"ר, עוכב לחקירה בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים, בהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקל ואיסור יציאה מהארץ.

דניאל בירנבאום (צילום: אוראל כהן)
דניאל בירנבאום(צילום: אוראל כהן)

על פי החשד בירנבאום, כאיש פנים, מסר לכהן מידע מהותי בטרם דיווחו למשקיעים בשלושה מקרים שונים. הראשון, דיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה ע"י חברת פפסיקו - בעקבותיהם עלה שער מנית החברה בשיעור חד. בהתאם להסכם שנחתם בין שתי החברות בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

 

 

המקרה השני הוא דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018. חשד דומה שלישי של שימוש במידע פנים עלה גם כלפי פעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

 

בית המשפט קיבל חלק מהערעור של כהן, והפחית ב-100 אלף שקל את הערבות שהוטלה עליה. היא תעמוד על 350 אלף שקל. מעו"ד אייל לביא נמסר: "אנו שמחים לאור החלטת ביהמ"ש מהיום אשר קיבל את הערעור של מרשתי והפחית את הסכום הנדרש להפקדת ערובה בעניינה, באופן מידתי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
איילה שרח כהן
צילום: אוראל כהן
מומלצים