שתף קטע נבחר

בית הדין קבע: שיימינג לסרבן גט ששוהה בחו"ל

זהו יגאל שגיא - סרבן גט המונע מאשתו להתגרש ממנו וכולא אותה בנישואיהם הכושלים. לפני עשור הוא יצא לארה"ב, ואינו משתף פעולה עם בית הדין בישראל. היום קבעו הדיינים כי יש להטיל עליו עיצומים וחרמות דתיים וחברתיים - בין היתר, לא לסייע לו ולא לסחור עמו

יגאל שגיא - סרבן גט (מתוך דף הפייסבוק של
יגאל שגיא - סרבן גט(מתוך דף הפייסבוק של "יד לאישה")
 

 

ממשיכים להילחם בסרבני הגט: בית הדין הרבני הגדול בירושלים התיר לפרסם את שמו ותמונתו של יגאל שגיא, המונע מאשתו שרית להתגרש ממנו וכולא אותה עגונה בנישואיהם הכושלים. שגיא, שיצא לחו"ל לפני 10 שנים, חי כיום בקהילה דתית בברוקלין, ניו-יורק, אינו משתף פעולה עם בית הדין בישראל - ולא מציית להחלטות בעניינו. כעת, כאמור, החליטו הדיינים להגביר עליו את הלחץ באמצעות "שיימינג" - בתקווה שיחדל מסרבנותו ויגרש את אשתו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

שרית ערערה לבית הדין הגדול על החלטת ערכאה אזורית שלא לכפות עליו את מתן הגט – ובקשתה התקבלה. הרכב הדיינים, בראשות נשיא בית הדין, הרב הראשי דוד לאו, קבע כי על האיש לגרשה לאלתר וכי "יש להורות על הפעלת כל הסנקציות על פי חוק". בהתאם לכך הוחלט לפעול "על פי הרחקות דרבנו תם (שורה של עיצומים וחרמות דתיים וחברתיים), כולל פרסום שמו ותמונתו".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות :

 

"אסור לכל אדם מישראל לעשות לו טובה או לסייע לו ולישא וליתן עמו", כתבו הדיינים, על פי ההלכות שנקבעו בספר "שולחן ערוך", וציינו כי "חובה זו חלה גם על קרוביו ומשפחתו וגם על כל קבילה ובית הדין בכל אתר ואתר וכן על כל מי שמסייע בידו להמשיך בסירובו".

 

בנוסף הוגבלו, בהתאם לחוק, יציאתו מן הארץ, קבלת או החזקה של דרכון ורישיון נהיגה, עבודה במשרה על פי דין או בגוף מבוקר, עיסוק במקצוע המוסדר על פי דין או טעון רישיון או היתר - וכן ניהול חשבון בנק.

 

את האורח הזה מצווה וציווי שלא להכניס

ארגון "יד לאישה", המייצג את שרית, פרסם את הדברים בדף הפייסבוק שלו, וכתב: "עבירות שיום הכיפורים אינו מכפר עליהן! ... תכירו, האיש הזה, יגאל שגיא, עזב ב-2009 את הארץ ומאז הוא מעגן את אשתו... בית הדין נתן פסק דין לשיימינג - פרסום שמו ותמונתו ברבים, והטלת סנקציות שונות".

 

"שרית שגיא לא מוותרת לרגע על הזכות להיות חופשייה", נכתב. "בעזרת הטוענת הרבנית דבורה בריסק מ'יד לאישה', המלווה ומייצגת אותה בתיק, הושג פסק הדין הזה, בתקווה שפרסום שמו ותמונתו של הבעל המעגן יביא לידי כך שייתן את הגט. אנא שתפו את הפוסט, בתקווה שייווצר הלחץ המתאים על הבעל המעגן וכל מי שתומך בו, ביודעין ושאינו ביודעין... את האורח הזה מצווה (וציווי) שלא להכניס".

 

פנינה עומר, מנכ"לית "יד לאישה" מבית רשת "אור תורה סטון", הוסיפה: "אנחנו בימים של חשבון נפש, וזו הזדמנות לחשב את צעדינו ולתקן את המעשים שעליהם יום הכיפורים לא מכפר. אני מקווה שאי אלו סרבני גט המעגנים את נשותיהם יתעלו על עצמם בימים אלה, ויתירו את כבלי הברזל מנשותיהן באמצעות מתן גט. זו גם הזדמנות לחשבון נפש של הציבור כולו לעמוד לצידן של הנשים העגונות ולהוקיע את הסרבנים. חברה מתוקנת לא תיתן לסרבני גט להלך חופשיים ונינוחים בתוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך דף הפייסבוק של "יד לאישה"
יגאל שגיא - סרבן גט
מתוך דף הפייסבוק של "יד לאישה"
מומלצים