שתף קטע נבחר

לראשונה: מאגר יהודי בינלאומי של סרבני גט

בתי הדין הרבניים בישראל ובאירופה מתאחדים להקמת מאגר משותף של סרבני גט ובעלים מעגנים, במטרה להפעיל עליהם סנקציות, וכן לאתרם במדינות המסתור. הקהילות היהודיות ימנעו מהסרבנים שירותי דת, ולא יארחו אותם. מרכז רבני אירופה יבקש מהאיחוד האירופי סיוע

שיתוף פעולה ממוסד ראשון מסוגו בין כלל בתי הדין הרבניים בישראל ובאירופה: יוקם מאגר מידע הכולל את שמותיהם ותמונותיהם של בעלים סרבני גט ומעגנים, בניסיון להילחם בתופעת מסורבות הגט. המטרה: להפעיל סנקציות על בעלים שנמלטו מארצות המוצא שלהם, וכן לאתרם במדינות המסתור.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

ב"מרכז רבני אירופה" הבהירו כי הקהילות היהודיות השונות ימנעו מהסרבנים כל שירות דתי, לא יצרפו אותם למניין - ורבני הקהילות יאסרו על אירוחם בבתי אנשי הקהילה היהודית. הדבר עשוי לסייע בהפעלת לחץ על הבעלים, כדי שיתנו את הגט.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

על הקמת מאגר המידע הוחלט בכנס הדיינים האירופי שהתקיים בימים האחרונים בבריסל שבבלגיה, ביוזמת "מרכז רבני אירופה". בכנס נכחו עשרות דיינים ממדינות רבות באירופה, ונדונו נושאים העומדים במרכז סדר היום היהודי ביבשת.

 

יסתייעו באיחוד האירופי

נושא שיתופי הפעולה בין בתי הדין בעולם, לאגף העגונות בהנהלת בתי הדין בישראל – זכה למקום מרכזי בדיונים. הרב אליהו מימון, מנהל אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, תיאר באוזני הרבנים והדיינים את המאבק המתנהל נגד אותם בעלים, והמאמץ המושקע בניסיון לאתרם.

 

 

בעקבות דבריו התפתח דיון בין הדיינים בסוגיית הדרכים לאיתור בעלים סרבני גט ומעגנים, שבסיומו הוחלט על הקמת מרכז מידע של בתי הדין באירופה והנהלת בתי הדין בישראל, שבו יוזנו כל הפרטים על הבעלים המעגנים.

 

מנכ"ל "מרכז רבני אירופה", הרב מנחם מרגולין, הציע כי ראשי הארגון שהמטה המרכזי שלו נמצא בבניין האיחוד האירופי בבריסל, יסתייעו בהיכרות שלהם עם הנהגת האיחוד האירופי, ויפעלו לחזק את מעמד בתי הדין הרבניים באירופה בקרב הרשויות, בכדי לאפשר הטלת סנקציות על סרבנים. על פי התוכנית, יבקשו הדיינים מהרשויות להטיל סנקציות ואף מאסר על סרבני גט, בדומה לנעשה בישראל.

 


 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המטרה: לצמצם את תופעת העגונות והמסורבות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים