שתף קטע נבחר

בית הדין הורה: שיימינג לסרבן השוהה בגיברלטר

בצעד לא שגרתי התיר בית הדין הרבני בירושלים לפרסם את פרטיו של אלי סומפו השוהה בגיברלטר, ומשם מונע מאשתו להתגרש ממנו ומעגן אותה בנישואיהם הכושלים. המטרה: הפעלת לחץ עליו ועל קרוביו. אשתו פנתה לציבור: "עזרו לי לקבל את החופש שמגיע לי"

מוקיעים את סרבני הגט: בית הדין הרבני האזורי בירושלים התיר לפרסם את שמו ותמונתו של אלי סומפו, המונע מאשתו אסתר להתגרש ממנו וכולא אותה עגונה בנישואיהם הכושלים. סומפו השוהה בגיברלטר אינו מציית לשלוש החלטות שונות של ערכאת השיפוט מחצי השנה האחרונה, שחייבו אותו בגט. כעת החליט ראש ההרכב, הדיין אוריאל לביא, להגביר את הלחץ עליו באמצעות "שיימינג" - בתקווה שיסגיר את עצמו ויגרש את אשתו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

בהחלטה שניתנה באחרונה בעניינו של סומפו, כתב הרב לביא: "כל האמצעים שנקבעו בהחלטות בית הדין בגין סרבנות הבעל לתת גט - בעינם עומדים, לרבות פרסום שמו ותמונתו של הבעל בכל אמצעי פרסום שהאישה תמצא לנכון, וזאת על מנת שהמכרים של הבעל, הנמצא כעת בגיברלטר, יעשו את הניתן לשכנעו לציית לפסק הדין המחייב אותו בגירושין, ולסיים את העיגון שהבעל כופה על האישה". עוד הוסיף אב בית הדין: "ככל שלא יינתן הגט ב-15 הימים הקרובים, האישה רשאית לבקש לדון לפסיקת כפיית גירושין על הבעל בכל דרך חוקית".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בעקבות כך פרסמה אסתר בפייסבוק את הפוסט הבא: "בהתאם להוראת בית הדין ובלית ברירה, אני נאלצת לפרסם את תמונתו של מי שמתעקש להיות בעלי ומחזיק בחופש שלי בניגוד לרצוני - אליעזר יהודה סומפולינסקי (אלי סומפו) בן מרדכי סומפולינסקי (אור אלחנן) ולאה סומפולינסקי (לבית משפחת חדש). הפרסום נועד על מנת ללחוץ עליו עד לקבלת הגט המיוחל".

 

עוד הוסיפה כי "כל היודע דבר על מקום הימצאו או יכול לתרום לכך שהנ"ל ייתן גט, מוזמן לפנות לבית הדין הרבני בירושלים, בהרכב של הרב לביא. אנא שתפו!! עזרו לי לקבל את החופש שמגיע לי !!" היא חתמה בהשטאג המלווה את מאבקה: "לחופש_נולדה".

 

אלי סומפו, סרבן גט ()
הפוסט של אסתי סומפו

 

"להשאיר אותם בודדים במערכה"

בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש שעושים בתי הדין הרבניים בסנקציה החברתית יוצאת הדופן נגד גברים כאלי סומפו, ככל הנראה משום שהתפתחות הרשתות החברתיות והאמצעים הדיגיטליים הפכו אותה ליעילה במיוחד.

 

בשלושה מקרים בולטים הביאה החשיפה להגברת הלחץ הן על הסרבן והן על הדיינים, כדי שימצאו פתרון הלכתי למצוקת האישה, ובסופו של דבר בוטלו הנישואים למפרע – פעם אחת על ידי בית הדין הממלכתי (עודד גז) ופעמיים בהחלטות של הרכבים פרטיים אלטרנטיביים (מאיר גורודצקי ושרון בן חיים).  

 

 

פנינה עומר, מנכ"לית ארגון "יד לאישה" מבית אור תורה סטון, המסייע לנשים מסורבות גט ועגונות וליווה את מאבקה של אסתר, מסרה בעקבות ההחלטה: "כל אישה זכאית לחירות. תפקידה של החברה כולה, של הקהילות ושל מנהיגי הקהילות ושל כל אדם בעל מוסר - לעמוד לימין הנשים העגונות. עלינו להביע עמדה ברורה נגד סרבנות גט, ולהפעיל מנוף לחצים על אותם סרבנים עד שייוותרו מוקעים ובודדים במערכה, ועד שיתרצו לשחרר את האישה מכלא עגינותה".

 

תגובתו של אלי סומפו: "אני מודה על ההזדמנות להציג את הצד שלי. אנשים חכמים מבינים היטב כי סיפורים שמוצגים באופן חד-צדדי אינם האמת. די אם אומר כי הסכמתי זה מכבר למתן הגט. אשמח מאוד לקבל עזרה מכל מי שיכול לעזור לי מפני פגיעה נטולת סיבה בשם האג'נדות של בית הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים