שתף קטע נבחר

קובלנה פלילית נגד ארגון "חופות": "הדר-שטירמר היה גאה בהם"

השר לשירותי דת, יצחק וקנין, הודיע כי יגיש קובלנה פלילית נגד ארגון "חופות" על הסתה, בעקבות סדרת הסרטונים שפרסם (ולאחר מכן גנז) נגד הרבנים המחתנים מטעם המדינה: "רק מוח מעוות ומחשבה זדונית מסוגלים להוציא מתחת ידם רעל שכזה"

 

 

קמפיין השנאה נגד הרבנות הראשית מגיע למשטרה: השר לשירותי דת, יצחק וקנין, הודיע כי יגיש קובלנה פלילית נגד ארגון "חופות" על הסתה, בעקבות סדרת הסרטונים שפרסם (ולאחר מכן גנז) נגד הרבנים המחתנים מטעם המדינה. "אנחנו לא נעבור לסדר היום", אמר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

וקנין, שהעביר את סרטוני האנימציה לבחינת המחלקה המשפטית במשרדו, צפוי להתלונן היום (ב') במשטרה נגד הארגון העומד מאחורי הקמפיין. "הזדעזעתי עד עמקי נשמתי", תיאר השר את תחושותיו. "ניכר כי יוצרי הסרטון הם חברי המערכת של שרלי הבדו, במהדורה העברית שלו".

 

 

עוד הוסיף: "לבלרי הדר-שטירמר הגרמני היו גאים ביוצרים האלה. רק מוח מעוות ומחשבה זדונית מסוגלים להוציא מתחת ידם רעל שכזה". הוא הביע צער ואכזבה על כך ש"יוצרי הסרטון מבית ארגון חופות מעודדים את השסע והקיטוב", דווקא כאשר "אנו נמצאים בערב יום כיפור, המאחד את עם ישראל על חלקיו השונים".

 

"הסתה הגובלת באנטישמיות"

מנהל אגף רבנות ונישואין במשרד לשירותי דת, הרב חזקיהו סאמין, טען כי ארגון "חופות" פועל בניגוד לחוק ומציג מצג שווא של חתונות הנעשות במסגרת מקלה.

 

  ()
"מצער לראות לפני כיפור"

 

"מצער לגלות שדווקא בעשרת ימי תשובה בחרו בארגון לעוות את המציאות בכל הקשור לרישום הנישואין הניתנים על ידינו", אמר סאמין. "לא רק שמדובר בדמגוגיה זולה, מדובר בהסתה הגובלת באנטישמיות. נדגיש כי לשכות הנישואין שבמועצות הדתיות זכו בשלוש שנים האחרונות פעמיים במקום הראשון באיכות השירות מטעם משרד ראש הממשלה. אין צורך בתחליפים שאינם חוקים".

 

אתמול יצא ארגון "חופות", העורך טקסי חתונה דתיים-אלטרנטיביים, בקמפיין רשת של סרטוני אנימציה בוטים וגסים נגד הרבנים המחתנים מטעם המדינה, ובהם מוצגים אנשי הרבנות כגזענים, שונאי נשים ותאבי בצע. הארגון ספג ביקורת קשה בעקבות הקמפיין, כולל טענות כי המסרים בו אנטישמיים, ויוזמיו החליטו לגנוז אותו ולהתנצל על התוכן הפוגעני: "הסגנון היה בעייתי ולא ראוי ופגע קשות בחלק מן הציבור. על הפגיעה הזאת אנו מבקשים סליחה מעומק הלב", אמר הרב אהרון ליבוביץ', העומד בראש הארגון.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים