שתף קטע נבחר

העלייה בביקושים לדירות זולות שיפרה את התשואה בפריפריה

הישראלים מוצאים בערי הפריפריה אפשרות להשקיע ולקבל רווח גבוה. לפי אתר יד2, התשואה השנתית הממוצעת לדירת 2 חדרים בערד מגיעה לכ-5.2%. עלייה של 20% בביקוש לדירות 3 חדרים באילת

ממשלת ישראל היוצאת הבריחה מכאן את המשקיעים לטובת הזוגות הצעירים. אבל הישראלים, הממשיכים לחפש היכן להשקיע את כספם ולהרוויח היטב, מוצאים חלופות להשקעה נדל"נית, בישראל ומעבר לים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

גבעתיים מנסה לשכנע תושבים לוותר על תמ"א 38: מסבסדת הלוואות לשיפוץ

האוצר: עלייה בעסקאות מחיר למשתכן, פחות עסקאות בשוק החופשי

הבנייה בתל אביב בתנופה? בעיקר לעשירים

 

מתברר שערד היא העיר שבה תשואת השכירות השנתית היא הגבוהה ביותר למשקיעים - יותר מ-5% לדירת שני חדרים. כך עולה מהבדיקה של אתר יד2, שאיתר בשביל "ממון" ו-ynet את הערים שבהן ההשקעה משתלמת.

מצפה רמון. גם שם התשואה השנתית הממוצעת על דירה עומדת על 4.4%.  (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מצפה רמון. גם שם התשואה השנתית הממוצעת על דירה עומדת על 4.4%. (צילום: רועי עידן)
 

מחיר ממוצע לדירת שני חדרים בערד עומד על כ-380 אלף שקל, בעוד שמחיר השכירות הממוצע לחודש הוא כ-1,640 שקל. ככלל, ניכרת עלייה בתשואות על דירות בפריפריה.

 

   (צילום: עמית שעל, ישראל יוסף)
(צילום: עמית שעל, ישראל יוסף)
   

 

מחסור בדירות קטנות

מהמדד שבוחן את שכר הדירה ביחס למחיר עולה כי ההשקעה בעיר הפריפריה ובדירות קטנות בהן מניבה תשואה גבוהה יותר, אם כי מספר דירות שני חדרים להשקעה מצומצם.

 

בעבר היה קשה למצוא שוכרי דירות בערי הפריפריה מאשר במרכז הארץ. פרויקט מחיר למשתכן, למשל, יצר שכונות שלמות בערים כמו חריש, עפולה ודימונה, רובן נותרו ללא ביקוש.

 

עם זאת, אומר יבין גילמור, מנכ"ל יד2, "בשנה החולפת חלה עלייה בביקושים לדירות זולות יותר. כך, לדוגמה, באילת הייתה עלייה של 20% בביקוש לדירות שלושה חדרים ועלייה של 24% בביקוש לדירות ארבעה חדרים". לדבריו, "השילוב בין עלייה בביקושים לדירות זולות ובין רמת המחירים הנמוכה שמאפיינת את יישובי הפריפריה מכתיבים תשואות גבוהות יחסית על השכירות".

   ()
 

בקריית שמונה, שבה מחיר ממוצע לדירת שני חדרים עומד על כ-450 אלף שקל, תשואת השכירות השנתית נאמדת בכ-4.95% בשנה. הביקוש בעיר הוא בעיקר בקרב סטודנטים במכללת תל חי. מחיר שכירות ממוצע לדירת שני חדרים עומד על כ-1,860 שקל.

 

במקום השלישי נמצאת אילת. התשואה לדירת שני חדרים בעיר עומדת על כ-4.8%. המחיר הממוצע לדירת שני חדרים עומד על כ-675 אלף שקל, ומחיר שכירות חודשי הוא כ-2,720 שקל.

 

"מחיר השכירות לדירת שני חדרים גבוה בעיר בהשוואה ליישובי פריפריה אחרים מכיוון שאילת היא עיר תיירות שבה קיים ביקוש גבוה יחסית לדירות קטנות המושכרות גם על בסיס יומי", אומר יזם בולט בעיר, אבי כראל. במקום הרביעי מדורגת דימונה, עם תשואה דומה של 4.83% לדירת שני חדרים יד שנייה שעולה בממוצע 348 אלף שקל. השכירות החודשית הממוצעת עומדת על 1,402 שקל.

 

שווה להשקיע בדרום

ומה קורה בדירות שלושה חדרים? ירוחם תופסת את המקום הראשון עם תשואה של 4.8%, כשהשכירות הממוצעת עומדת על 1,708 שקל לחודש. גם ערד רושמת תשואה של 4.8% עם שכירות חודשית ממוצעת של 4.8%. אחריה מתמקמת דימונה עם תשואה שנתית של 4.6%: מחיר דירת שלושה חדרים יד שנייה מגיע לכ-447 אלף שקל, ומחיר השכירות החודשי הוא 1,717 שקל.

 

גם בית שאן רושמת תשואה שנתית של 4.6%. השכירות הממוצעת החודשית עומדת על 1,700 שקל, ומחיר דירת יד שנייה 3 חדרים ממוצעת עומד על 459 אלף שקל.

   ()
 

הפריפריה ממשיכה להוביל בדירות ארבעה חדרים: קריית שמונה מדורגת ראשונה עם תשואה שנתית ממוצעת של 4.5%, מחיר דירת ארבעה חדרים יד שנייה עומד על 589 אלף שקל ומחיר השכירות החודשי עומד על 2,206 שקל. אחריה מדורגת עתלית, שבה תשואת השכירות עומדת על 4.4%, מחיר דירת ארבעה חדרים עומד על 1.1 מיליון שקל ומחיר שכירות חודשית של כ-4,000 שקל.

 

גם במצפה רמון התשואה השנתית הממוצעת דומה ועומדת על 4.4%. דירת 4 חדרים ממוצעת בעיר תעלה 734 אלף שקל, ומחיר השכירות החודשית הממוצע הוא 2,720 שקל. את המקום הרביעי תופסת ערד עם תשואה שנתית ממוצעת של 4.3%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים