שתף קטע נבחר

גבעתיים מנסה לשכנע תושבים לוותר על תמ"א 38: מסבסדת הלוואות לשיפוץ

יום לאחר ההחלטה על הארכת התמ"א לאוקטובר 2022, מנסה העירייה להפנות את תושביה למסלול חלופי של הלוואה לשיפוץ במימון מלא של הריבית

יום לאחר ההחלטה על הארכת תמ"א 38  עד לאוקטובר 2022, מנסה עיריית גבעתיים להפנות את תושביה למסלול חלופי של הלוואה לשיפוץ במימון מלא של הריבית. ככה זה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, הוא אחד ממתנגדיה הבולטים של התוכנית.  

 

תמ"א 38 תסתיים ב-2022 - כך ייראה היום שאחרי

תמ"א 38? תב"ע 38: זה המתווה החלופי שייבחן היום

ניצחון לקבלנים: בית המשפט מחזיר את תמ"א 38 לרמת גן

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

על פי המתווה שאושר לאחרונה בהנהלת העיר, בעלי דירות בבניינים משותפים שהחליטו לשפץ את חזיתות הבית המשותף, יוכלו לפנות מעתה אל המחלקה לתרבות הדיור בעירייה ולקבל הפניה להלוואה מבנק מלווה בתנאים מועדפים שנקבעו בין העירייה לבנק, שבמסגרתה העירייה היא זו שתישא בעלויות הריבית והבניין ישלם את קרן ההלוואה בלבד.

פרויקט תמ"א בגבעתיים (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
פרויקט תמ"א בגבעתיים(צילום: ליאור פז)

ההלוואה תינתן על כלל עלות השיפוץ, ללא צורך בהון עצמי. היא תינתן עד לגג של 50 אלף שקל לכל דירה בבניין, וניתן יהיה להחזירה בעד 60 תשלומים. בנוסף, תלווה האגודה לתרבות הדיור את העבודות בייעוץ, פיקוח, ולווי של אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט.

 

העבודות שניתן יהיה לממן באופן זה יכללו שיפוץ כל הקירות החיצוניים, חיזוק המבנה ושיפוץ מקלט, שיפוץ קומת העמודים, שיפוץ חדר המדרגות תיבות דואר ודלת אינטרקום, שיקום גינה, זיפות גג הבניין ועוד. 

 

לדברי קוניק, "בימים אלה, בהם עתיד התמ"א לא ברור, העירייה החליטה להיכנס לתמונה ולייצר עבור התושבים אפשרות נוספת, של שיפור חזית בתים ושיפור איכות חייהם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור פז
תמ"א בגבעתיים
צילום: ליאור פז
מומלצים