שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החברות של נעמה נערכות למאבק: "נילחם עד שתהיה בבית"

  קרוביה וחברותיה של נעמה יששכר, שנידונה ברוסיה ל-7.5 שנות מאסר על הברחת 9.5 גרם קנאביס, מתכננים לפתוח במאבק לשחרורה. "לא מגיע לה להיות קלף מיקוח". בין הצעדים: לחץ על רה"מ נתניהו - ששוחח אמש עם אמה: "אמשיך במאמצים מול פוטין"

  כשעלתה נעמה יששכר ב-9 באפריל על טיסה מהודו בדרכה חזרה לישראל, היא לא חשבה שחייה הולכים לעבור טלטלה אדירה. במהלך עצירת ביניים במוסקבה עיכבו אותה אנשי הביטחון בנמל התעופה, אחרי שנמצאו 9.5 גרם קנאביס במזוודה ששלחה בבטן המטוס. כעבור 24 שעות היא נלקחה משם לחקירה, ואתמול (ו') הוטל עליה עונש מאסר של 7.5 שנים בגין הברחת סמים. שלא באשמתה היא נקלעה לפרשה סבוכה, שבמסגרתה היא מוחזקת כמנוף לחץ על ישראל לשחרר את ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, המבוקש להסגרה על ידי ארצות הברית.

   

  בני משפחתה מבטיחים להילחם למענה, בין היתר באמצעות הפעלת לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בצהריים הודיע נתניהו כי התקשר אמש לאמה של נעמה, יפה יששכר, וביקש לחזק אותה ואת נעמה. הוא הבטיח כי ימשיך במאמצים מול הממשל הרוסי ומול הנשיא ולדימיר פוטין לשחררה.

   

  נעמה יששכר, לפני העלייה לטיסה להודו

  נעמה יששכר, לפני העלייה לטיסה להודו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
  עלתה מארה"ב כדי להתגייס לצה"ל. יששכר(באדיבות המשפחה)

  יששכר, תושבת תל אביב בת 26, נולדה וגדלה בארה"ב. בגיל 16 היא עלתה ארצה עם אביה ואמה, אחרי שביקשה מהם לעלות כדי לשרת בצה"ל. היא למדה עברית תוך כדי הלימודים בבית הספר התיכון וההכנות לבחינות הבגרות, ובמקביל הכירה חברים בארץ. היא התגייסה לתפקיד לוחמת בחיל האיסוף הקרבי וסיימה את שירותה בהצטיינות. יששכר השתחררה כחיילת בודדה מכיוון שאמה חזרה לארה"ב, כמה שנים לאחר שהוריה התגרשו. בשנים האחרונות היא הקדישה את זמנה ללימוד ותרגול יוגה.

   

  ב-9 בינואר השנה, כמו הרבה צעירים וצעירות בישראל, טסה נעמה לטיול בהודו למשך שלושה חודשים. במהלך הטיול היא התנדבה לשמור בתיקה קנאביס הודי שהיא וחבריה רכשו יחד לשימוש עצמי. במהלך הטיול, כשחבריה ביקשו ממנה את הקנאביס, היא חיפשה בתיקה אך לא מצאה אותו, והסיקה שהוא כבר לא בתיק. כשתושאלה בזמן העצירה בנמל התעופה ברוסיה היא הודתה כי הקנאביס שייך לה, אך הבהירה כי לא הייתה לה שום כוונה להשתמש בו, וכי כלל לא ידעה שהוא בתיק. מאז היא שוהה במעצר, וכל הניסיונות שלה ושל משפחתה לספק הסברים נתקלו באטימות מצד הרשויות ברוסיה.

   

  עוד כתבות בנושא:

  דילמת ההסגרה והמלכוד המשפטי

  המשפחה תערער: "נעמה היא כלי משחק בידי הרוסים"

  המפתח לפתרון בידי שר המשפטים?

   

  המשפחה כבר הודיעה כי תערער על העונש שהוטל עליה, וחברותיה וחבריה המודאגים בארץ כבר מתכננים את הצעדים הבאים למען שחרורה, ובהם הפגנות שיכוונו ופנו גם לראש הממשלה בנימין נתניהו, במטרה שיפעיל את קשריו עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ויביא לשחרורה. רה"מ כאמור שוחח אמש עם אמה של נעמה, והודיע שינסה לעשות כן. 

   

  שלי נווה הכירה את נעמה במהלך הטיול בהודו, והשתיים התחברו. "טיילנו חודש ביחד, ואז אני חזרתי לארץ והיא המשיכה לטייל", אומרת נווה. "זו הייתה הפעם השלישית של נעמה בהודו, היא הגיעה להשלים חלק בהכשרה ללימוד יוגה. היא בחורה עם אנרגיות כל כך מיוחדות, כל כך לא קשורה לדברים האלה, רק מדברת קארמה ואנרגיות חיוביות".

  נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
  "היא אופטימית וחזקה"(באדיבות המשפחה)

  נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
  (באדיבות המשפחה)
   

  נווה שוחחה עם נעמה ברגעים בהם שהתה במוסקבה והבינה שהעניינים מתחילים להשתבש. "היא הגיעה למוסקבה והייתה לה המתנה של ארבע שעות לטיסה, אז דיברנו", היא נזכרת, "ב-13:10 קיבלתי ממנה הודעה שבה היא כתבה שיש לה בעיה, והיא לא יודעת מה קורה. התקשרתי מיד וביקשתי ממנה לתת לי לדבר עם מישהו שם, לשים אותי על רמקול, כי אני דוברת רוסית, אבל הם לא הגיבו".

  במשך חצי השנה האחרונה הצליחה נווה לתקשר עם נעמה במכתבים שכתבה לה ברוסית ותורגמו לנעמה על ידי העצורות שנמצאות איתה. "הפעם אחרונה הייתה לפני שלושה שבועות. רוב המכתבים שקיבלתי ממנה הם בעלי אותו אופי. בהתחלה היא נורא התביישה בסיפור, אין לה מושג איך זה קרה שהשם שלה מעורבב בסמים ודברים כאלה. אבל היא גם מאוד אופטימית וחזקה".

   אלכסיי בורקוב רוסיה ישראל כלא ()
  ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב שרוסיה מנסה למנוע את הסגרתו לארה"ב

  כעת מתכננת נווה לטוס לרוסיה ולעקוב מקרוב אחר המתרחש. "יש לי שם קשרים, ואנחנו רוצים לעשות כל מה שאנחנו יכולים בשביל שמישהו ידבר איתנו. כבר דיברנו עם כמה עורכי דין מאוד חזקים. אנחנו נעשה כל מה שצריך בשביל להחזיר אותה לארץ".

   

  בתגובה על גזר הדין היא אומרת: "אין לי אוויר, זו מלחמה של חצי שנה שאתה לא מאמין בכלל שאתה נמצא בה, ואז בסוף עוד 7.5 שנים על 9.5 גרם. זו הבדיחה הכי לא מצחיקה ששמעתי בחיים".

  נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
  "יום הולדת 26 בכלא - יש עצוב מזה?"(באדיבות המשפחה)
   

  קרן תמרי, חברה של נעמה מגיל 13, עלתה יחד איתה לישראל. בימים אלה היא שוהה בהודו, אך כעת מחפשת את הטיסה הראשונה חזרה לישראל. "התחושות קשות מאוד", היא אומרת. "נעמה היא הבחורה הכי שמחה ומהמממת שאני מכירה, לא מגיע לה להיות קלף מיקוח של פוליטיקאים שלא מבינים שמדובר בבחורה צעירה, שהם משחקים בחיים שלה".

   

  תמרי מבהירה כי היא חוזרת לארץ בשביל "לעשות בלאגן", כלשונה. "אנחנו נצא להפגין ולא ניתן לביבי שקט, כי רק לו יש את הכוח לדרוש לשחרר אותה. אין אדם עם טיפת שכל שלא מבין שכל העובדות מצביעות על זה שהקנאביס נשכח לה בתיק, שלא הייתה לה שום כוונה לסחור, שלא הייתה לה שום כוונה שזה יגיע לארץ, שלא הייתה לה שום גישה לזה. כל העובדות מצביעות על זה שהיא אמורה להיות בבית כבר לפני חצי שנה. זו הייתה טעות כל כך תמימה".

   

  היא הוסיפה: "נעמה בחורה עם שמחת חיים אינסופית, היא כל הזמן מחייכת את החיוך הענק שלה. בחורה רגועה שמנסה להיות בטוב עם כולם כל הזמן. היא חגגה יום הולדת 26 בכלא - יש יותר עצוב מזה? אני מבינה מאמא שלה שנעמה מאוד חזקה, היא לומדת את השפה כדי שתוכל לתקשר. היא מפתיעה אותי כל כך עם החוזק שלה, אני גאה בה בעל האופן שבו היא מתמודדת עם זה. אנחנו נילחם עד שהיא תהיה בבית".

  פורסם לראשונה 12/10/2019 13:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים