שתף קטע נבחר

11 שעות בלי חשמל; חברת החשמל: "רב העיר לא נתן לנו להיכנס"

אלפי תושבים בעיר אלעד מצאו עצמם ללא חשמל מבוקר שמחת תורה ועד לצאת החג - כמעט 11 שעות רצופות. בחברת החשמל הסבירו: "בשל הנחיית הרב גרוסמן לא הותר לצוות להיכנס ליישוב לביצוע התיקון". תושבת זועמת: "ממתי צוותי חירום של חברת חשמל הממשלתית עובדים אצל רב העיר?"

 

חג ללא חשמל: רבים מתושבי העיר החרדית אלעד נאלצו להעביר את חג שמחת תורה בלי פלטה לחימום האוכל, תאורה או מיזוג אוויר, זאת לאחר שהרב המקומי, שלמה זלמן גרוסמן, סירב לאפשר לאנשי חברת החשמל להיכנס לעיר ולתקן תקלה בקו המתח - עד לשעות הערב, עם צאת החג.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

החיבור נפסק אתמול (יום ב') בסביבות השעה 9 בבוקר, והצליח להשבית לתושבים באזורים שבהם נותק החשמל את שמחת החג ולשבש להם את התפילות, ההקפות והסעודות. רק בשעות הערב, כמעט 11 שעות ללא חשמל, התקשרו תושבים זועמים למוקד התקלות של החברה, והוסבר להם כי הרב גרוסמן אסר את כניסתם לעיר לצורך תיקונה. 

 

"החזיקו אותנו בני ערובה"

יצוין כי בקרב המגזר החרדי רבים אינם סומכים על ההיתר להשתמש בחשמל המיוצר בשבת על ידי יהודים לצרכי פיקוח נפש, ומשתמשים בגנרטורים. סביב סוגיית השימוש בחשמל תוך חילול שבת קיימת מחלוקת הלכתית ארוכת שנים.

 

"אני עדיין בשוק מהחוצפה. ממתי צוותי חירום של חברת חשמל הממשלתית עובדים אצל רב העיר?" אמרה ל-ynet ט', תושבת אלעד. "לרב אין בעיה להחזיק עיר שלמה כבני ערובה. לאנשים שלו זה פחות אכפת, כי הם עם גנרטור בשבת".

 

"לא הותר לצוות להיכנס ליישוב" (באדיבות החברה להגנת הטבע) (באדיבות החברה להגנת הטבע)
"לא הותר לצוות להיכנס ליישוב"(באדיבות החברה להגנת הטבע)

 

בשיחה שניהל ג' עם נציג חברת החשמל, נאמר לו כי הוראת הרב מנעה את כניסת צוותי התיקון. בתגובה רשמית הם אישרו כי הוראת הרב המקומי מנעה את תיקון התקלה. בהמשך מסרו: "צוות הגיע למקום תוך זמן קצר, אולם בשל התנגדות התושבים לביצוע העבודה ומחשש להתלקחות האירוע הוחלט לערב את המשטרה ובהחלטה משותפת לדחות את העבודה לצאת החג".

 

מעיריית אלעד לא התקבלה תגובה.

 

  • סייע בהכנת הידיעה: קובי נחשוני

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים