שתף קטע נבחר

חצי שנה לפני מועד השחרור: ראש העיר אור יהודה שוחרר מהכלא

פרסום ראשון: דוד יוסף, שהורשע בעבירות מין ב-11 מתלוננות, שוחרר על רקע פסיקת בג"ץ שחייבה להגדיל את שטח המחיה של האסירים. בשנה שעברה ועדת השחרורים דחתה את בקשתו וקבעה כי מסוכנותו המינית לא פחתה

 

דוד יוסף בכניסה לכלא (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
דוד יוסף בכניסה לכלא(צילום: אפי שריר)

ראש העיר אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, שוחרר ביום ראשון מבית הכלא לאחר שריצה שנתיים וחצי במאסר. כך נודע ל-ynet. יוסף הורשע בשורת עבירות מין שביצע ב-11 נשים בתקופת כהונתו והיה אמור להשתחרר רק ב-5 באפריל.

 

קורבנותיו של יוסף עודכנו כי שהוא עומד להשתחרר ימים ספורים לפני שיצא מהכלא, אולם התושבים זיהו אותו בהפתעה צועד ברחובות אור יהודה במהלך חג הסוכות. "הוא פתאום הופיע", סיפר אחד מתושבי העיר שפגש את יוסף סמוך לביתו. "בפעם הקודמת ידענו שהוא הגיש בקשה. זה היה מוזר לראות שהוא חזר שוב לפה ומסתובב כאילו לא קרה כלום". 

 

עו"ד שני אילוז, שייצגה את יוסף, מסרה: "הוא השתחרר ביום שישי מהכלא בשחרור מלא, בניקוי חצי שנה מנהלית, בעקבות החלטת הכנסת לצמצם את שטח המחיה לאסירים. יוסף לא זכה לשום פרבילגיה. השחרור המנהלי של חצי שנה מגיע לכל אסיר השפוט לעד ארבע שנות מאסר".

 

 

מ-2007 עד 2015, במשך שתי קדנציות, כיהן יוסף בראשות עיריית אור יהודה. על פי הרשעתו, בתקופה זו הוא הטיל את חיתתו על העובדים והעובדות. הוא דרש לציית ללא תנאים לדרישותיו, ומי שסירב - יוסף בא עימו חשבון ונקם בפיטורים, ביטול פרויקטים או שלילת תקציבים.

  

באותה תקופה הטריד יוסף נשים רבות שעבדו תחתיו, והוא הורשע במעשים מגונים ובהטרדה - לאחר שנגע בהן, ניסה לנשק אותן, נצמד אליהן או פנה אליהן בביטויים מיניים. המעשים בוצעו בלשכתו או במקומות אחרים. בין קורבנותיו היו אימהות חד-הוריות, נשים נשואות או עובדות בשכר נמוך. הוא היטיב עם אלה שנעתרו לו, ולפיכך גם נאשם כי גנב נכסי עירייה והעניקם להן - למשל מלגות או מתנות.

 הוא הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-16 מ-25 האישומים נגדו, רובם על עבירות מרמה והפרת אמונים ועבירות מין. העידו נגדו יותר מעשר נשים. בנוסף הוא ביצע עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. בתחילה נגזרו עליו שנתיים מאסר, אולם לאחר ערעור המדינה הוחמר עונשו בעליון ל-38 חודשים.

 

בין השאר נטען בכתב האישום נגדו כי בחודש ביוני 2013 כינס יוסף ישיבת מועצה באור יהודה והציע במהלכה לקרוא לאחד הרחובות בשם "באלי". אחר כך התברר כי זה שם החיבה שהעניק יוסף לצעירה שעמה היה בקשר אינטימי. "אני אתן לך את החיים שלי ואקרא רחוב על שמך", אמר למאהבת.

 

בשנה שעברה התכנסה ועדת השחרורים על-מנת לדון בשחרורו המוקדם - אך דחתה אותו למרות התנהגותו הטובה, משום שסירב לעבור טיפול המיועד לעברייני מין במסגרת הכלא. "לא שוכנענו שמסוכנותו המינית כפי שהיא עולה פחתה במידה מספקת מאז כניסתו לכלא", כתבו חברי הוועדה. "התוכנית השיקומית הפרטית שהוצגה איננה יכולה להיות תחליף לטיפול בתוך כותלי בית הסוהר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים