שתף קטע נבחר

ראש העיר לשעבר יישאר במאסר: "סירב לשיקום מיני בכלא"

דוד יוסף, ראש העיר של אור יהודה בעבר שהורשע בין היתר בעבירות מין, סירב לטיפול בתוך הכלא - ולכן הוחלט לדחות את בקשתו לשחרור מוקדם. "ממליצים שינצל את התקופה שנותרה לו כדי לעבור טיפול", כתבה הוועדה. פרקליטתו: "סברנו שיש להשיבו לחברה לאחר כברת הדרך שעבר"

 

 

יוסף בדרכו לכלא בשנה שעברה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
יוסף בדרכו לכלא בשנה שעברה(צילום: אפי שריר)

ראש העיר שהורשע בעבירות מין נשאר מאחורי סורג ובריח - לאחר שלא הסכים לעבור שיקום מיני בתוך הכלא: ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט שהתכנסה היום (ה') בכלא צלמון לדון בשחרורו המוקדם של דוד יוסף, ראש העיר אור יהודה לשעבר, קבעה כי "בעת הזו" יוסף לא ישוחרר.  

 

"לאחר ששקלנו את מכלול נסיבותיו של האסיר, הגענו לכלל דעה כי לא נוכל לקבל את בקשתו לשחרור מוקדם", נאמר בהחלטת ועדת השחרורים. "מדובר באסיר שזהו מאסרו הראשון. התנהגותו בכלא הייתה תקינה ואין לחובתו עבירות משמעת. באשר לעבירות המין - האסיר מבקש לעבור טיפול מחוץ לכלא במסגרת תוכנית שהציג, בעוד שהוצע לו לעבור טיפול כזה בתוך כותלי בית הסוהר. האסיר עבר טיפול פסיכו-חינוכי ראשוני בלבד בתחום עבירות המין, ומנע את המשך הטיפול בסירובו לעבור לכלא אחר להמשך טיפול".

 

 

"בנסיבות אלה", קבעה הוועדה, "לא שוכנענו שמסוכנותו המינית כפי שהיא עולה פחתה במידה מספקת מאז כניסתו לכלא. התוכנית השיקומית הפרטית שהוצגה, איננה יכולה להיות תחליף לטיפול בתוך כותלי בית הסוהר. הטיפול הראשוני שעבר, לא די בו. אנו ממליצים בפני האסיר, לנצל את התקופה שנותרה על מנת להשתלב בטיפול על פי המלצת גורמי הטיפול, באופן שבשחרורו לא ישוב עוד לבצע עבירות בהן הורשע ובגינן מרצה את מאסרו".

 

מתוך 11 מתלוננות בתיק, שבע לא הביעו עמדה על שחרורו לקראת הוועדה, אחת הסכימה לשחרור מוקדם ושלוש התנגדו. תאריך השחרור הרשמי של יוסף הוא 5.4.2020 והוא מיוצג על ידי עורכת הדין שני אילוז. הפרקליטות הודיעה שהיא מתנגדת לשחרורו המוקדם של יוסף.

 

שני אילוז, הסניגורית של יוסף, אמרה בתגובה: "לצערנו ועדת השחרורים דחתה את בקשתו של דוד יוסף לשחרור מוקדם. סברנו שיש להשיבו לחברה לאחר כברת הדרך שעבר, נלמד את ההחלטה ונשקול צעדנו".

סמטה על שם המאהבת (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סמטה על שם המאהבת(צילום: עידו ארז)

שני אילוז (צילום: אבי מועלם)
עו"ד שני אילוז(צילום: אבי מועלם)

יוסף מרצה שלוש שנות מאסר אחרי שהורשע בשורת עבירות מרמה והפרת אמונים ועבירות מין בעת שהיה ראש העיר. הוא הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-16 מ-25 האישומים נגדו. רוב סעיפי ההרשעה נגעו לעבירות מין, והעידו נגדו יותר מעשר נשים. בנוסף הוא ביצע עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים.

 

בין השאר נטען בכתב האישום נגדו כי בחודש ביוני 2013 כינס יוסף ישיבת מועצה באור יהודה והציע במהלכה לקרוא לאחד הרחובות בשם "באלי". אחר כך התברר כי זה שם החיבה שהעניק יוסף לצעירה שעמה היה בקשר אינטימי. "אני אתן לך את החיים שלי ואקרא רחוב על שמך", אמר למאהבת.

 

הפרקליטות ביקשה לגזור עליו חמש או שש שנות מאסר, אבל השופט דוד רוזן, למרות הכרעת הדין הקשה, בחר לגזור עליו שנתיים מאסר בלבד וקנס כספי. הפרקליטות הגישה ערעור על קלות העונש לבית משפט העליון, שהחמיר את עונשו של יוסף ל-38 חודשי מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים