שתף קטע נבחר

רגע לפני בקשת זדורוב למשפט חוזר: א"ק שוב נקראה למשטרה

פרסום ראשון: הצעירה זומנה בחודש שעבר למשטרה, בעקבות עוד עדות שלפיה היא התוודתה על רצח תאיר ראדה. במשך שנה שלמה לא ביררה המשטרה את העדות

 

המשפט הסתיים, החקירה נמשכת. תאיר ראדה ()
המשפט הסתיים, החקירה נמשכת. תאיר ראדה

כמעט ארבע שנים עברו מאז דחה בית המשפט העליון את הערעור של רומן זדורוב על הרשעתו ברצח תאיר ראדה, אך המשטרה והפרקליטות עדיין ממשיכות בפעולות חקירה בתיק. ל-ynet נודע כי א"ק, שנחשדה בעבר במעורבות ברצח, זומנה בחודש שעבר למסור עדות בימ"ר צפון. זאת בעקבות עדות שלפיה היא התוודתה בפני חברתה כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה.

 

 

על דבר החקירה נודע בסוף השבוע במקרה לסנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, שאמר על כך בתגובה: "שוב הפרקליטות חוטאת לתפקידה, והסתירה את חקירתה".

 

לפני שבוע וחצי הגיש עו"ד הלוי מסמך בן 372 עמודים לבית המשפט העליון, ובו הוא נימק מדוע מגיע לזדורוב משפט חוזר. בין שלל הטענות שהוא העלה, המוכיחות לדבריו כי זדורוב איננו הרוצח, הציג שורה של טענות כנגד א"ק - שמראות לשיטתו כי היא למעשה זו שרצחה את תאיר ראדה. הוא גם צירף למסמך המשפטי ראיות המבססות זאת.

הגיש בקשה למשפט חוזר. זדורוב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הגיש בקשה למשפט חוזר. זדורוב(צילום: גיל יוחנן)
 

חודש לפני הגשת הבקשה למשפט חוזר הזמינו בימ"ר צפון את א"ק לחקירה בעדות פתוחה. הסיבה לזימון: לפני כשנה, בעקבות שידור סדרת הטלוויזיה "צל של אמת", הגיע למשטרה בן זוגה של צעירה בשם ע"ג. הוא אמר לחוקרים כי בת זוגו הייתה חברה של א"ק, והאחרונה התוודתה בפניה כי היא רצחה את תאיר ראדה. לדבריו ע"ג, ששהתה עם א"ק במוסד, הראתה לו תמונה של א"ק ואמרה לו "היא הרוצחת". לאחר שפורסם על התאמה בין שערה שנמצאה בתא השירותים שבו נרצחה ראדה לאדם שאיננו רומן זדורוב, החליט האיש לגשת למשטרה.

 

במשך שנה תמימה לא טרחו במשטרה לברר את עדות בן זוגה של ע"ג. זאת בדומה לעדותה של אישה בשם א"ב - חברתה של א"ק שטענה אף היא כי א"ק התוודתה על הרצח בפניה. בעקבות זאת הגישה א"ק תביעת דיבה נגדה.

ירום הלוי עו
עו"ד הלוי: "הפרקליטות הסתירה את החקירה"(צילום: מוטי קמחי)

 

לבסוף, לפני קצת יותר מחודש, זומנה א"ק למשטרה, שם נשאלה גם לגבי טענותיה של א"ב. א"ק המשיכה להכחיש ולדבריה אמרה את הדברים בגלל לחץ שהפעילה עליה חברתה. בפרקליטות גם שלחו מכתב התנצלות לעו"ד הלוי, וכתבו כי עדותו של בן הזוג נמצאה רק עכשיו, למרות שנמסרה לפני יותר משנה.

 

 

עו"ד דניאל חקלאי, שמייצג את א"ק, אמר: "א"ק זומנה לחקירה לפני כחודש. היא לא נחקרה כחשודה. היא לא נחקרה תחת אזהרת חשוד. מדובר במסירת עדות נוספת שבמסגרתה היא שבה וחידדה מכלול נקודות שעלו גם בעבר. לא קיים שום קשר בינה לבין הרצח המחריד של תאיר ראדה ז"ל. מעולם לא נמצאה ראיה מדעית שקושרת ישירות בינה לבין זירת הרצח. הן דגימת הדנ"א והן טביעת האצבע שניטלו מגופה ביוזמתה ומרצונה החופשי ובהתאם לבקשותינו החוזרות ונשנות - אינן תואמות לשרידי הדנ"א וכן לטביעות האצבע שנמצאו בזירת הפשע.

 

"הן בתא השירותים עצמו והן במתחם קומת תאי השירותים לא נמצאה שום ראיה מדעית תואמת. לא ניתן להפיק דנ"א גרעיני מהשערה המפורסמת ללא השורש שנמצאה כפי הנטען על גופה של תאיר ז"ל. ניתן להפיק ממנה רק אילן יוחסין משוער (דנ"א מיטוכנריאלי) שתואם לעשרות אלפי ישראלים. טענת א"ח כי היא רצחה את תאיר טומנת בחובה כזב מוחלט. מדובר בהוצאת דיבה חמורה. לכן היא גם תבעה אותו. מדובר במתמודדת נפש ואמנית שמבקשת לחיות את חייה בשקט ובשלווה ככל הניתן. משטרת ישראל יודעת זאת היטב. פרקליטות המדינה יודעת זאת היטב.

 

"חקירתה הייתה קצרה, ממוקדת, בהירה וללא כל חשד. היא שוחררה בתום חקירתה ללא תנאים מגבילים. צר לנו שגורם בעל אינטרס הדליף את דבר חקירתה של מתמודדת נפש שאינה קשורה ברצח תאיר ז"ל. צר לנו על כך שגורם כלשהו שב ומטלטל את נפשה של אילנה ראדה המרשימה שסבלה עמוק כל כך. וצר לנו שהאש המוסטת כלפי א"ק אינה מאפשרת דיון ענייני בטענותיו האחרות של רומן זדורוב".

 

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה לטענות: "בסוף 2018 מסר בן זוגה לשעבר של ע"ג ז"ל עדות במשטרה על כך, שע"ג סיפרה לו בתקופה שבה הייתה מאושפזת עם א"ק (2014-2012) היא התוודתה בפניה לכאורה כי רצחה את תאיר ז"ל. עדות שמיעה על עדות שמיעה זו מצטרפת לעדויות שמיעה אחרות שמסרו בעבר אנשים שע"ג אמרה להם דברים דומים, ואלה הועברו בשעתו לעו"ד הלוי. לשיטתנו, אין בעדות שמיעה זו כדי להשפיע על מצב הראיות בתיק. מפאת תקלה שאירעה בתום לב, הפרקליטות כלל לא הייתה מודעת בזמנו לגביית הודעה זו, ורק בימים האחרונים הפרקליטה המטפלת עיינה בהודעה. מיד לאחר מכן הועברה ההודעה לעיונו של עוה"ד הלוי, כמקובל. באשר לעדותה הנוספת של א"ק, זו נגבתה ב-19/9 ולאחר בחינתה הועברה לידיעת הסניגור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
רומן זדורוב
צילום: חגי אהרון
מומלצים