שתף קטע נבחר

קרקע במרכז תל אביב לבניית אלפי מ"ר תוצע למרבה במחיר

בית המשפט הורה על הליך פירוק שיתוף במגרש במתחם סומייל באמצעות מכירתו למרבה במחיר, ומינה לו כונסי נכסים. במגרש זכויות בנייה ל-38 דירות ו-3,000 מ"ר שטחי מסחר. לאפריקה מגורים ולקבוצת חג'ג' אינטרסים במקום

בית משפט השלום בתל אביב הורה על פירוק שיתוף נוסף המצוי במתחם סומייל שבמרכז תל אביב. מדובר במגרש בן 3.1 דונם, המצוי בצומת הרחובות אבן גבירול וז'בוטינסקי, המיועד להקמת 38 דירות ו-3,000 מ"ר שטחי מסחר.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

פינוי בינוי בנאות אפקה: 350 דירות חדשות

צפו: כך יראה פרויקט היוקרה במתחם כיתן המיתולוגי בת"א

מכיס לכיס: עמוס לוזון מחלץ את מתחם הפיל מקבוצת לוזון

 

כמה מבעליו של המתחם, המחזיקים במשותף ב-35% מזכויות הבנייה בו ושואפים לממש אותן, הגישו תביעה לפירוק שיתוף בדרך למכירתו למרבה במחיר. על פי ההערכות, גם לקבוצת חג'ג' וגם לאפריקה מגורים שמחזיקות במגרשים סמוכים, עשוי להיות עניין מיוחד ברכישה. התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד שמואל שוב, הילה לביא ואלון קרביצקי ממשרד שוב ושות'.

מתחם סומייל בתל אביב (צילום: תומי הרפז)
מתחם סומייל בתל אביב(צילום: תומי הרפז)
 

חלק מבעלי הזכויות האחרים השותפים במגרש, התנגדו לתביעה מטעמים שונים וביקשו לעכב את הליכי פירוק השיתוף במגרש. בין היתר טענו המתנגדים כי לא ניתן לפרק את השיתוף במגרש, מאחר וחלק מהקרקע תפוסה על ידי מחזיקים שונים ויש להמתין עד שאלו יפונו. בנוסף טענו חלק מהמתנגדים שיש לפרק את השיתוף בדרך של בניית הבניין וחלוקת הדירות בו.

 

השופט יגאל נמרודי הורה אתמול על פירוק השיתוף בדרך של מכירה ומינה את עוה"ד שי רוה ובועז רוה, ככונסי נכסים שיפעלו למכירת המגרש. בית המשפט הוסיף כי לא ניתן להורות על פירוק שיתוף באמצעות חיוב שותף להצטרף לעסקת הבנייה, שכן משמעות הדבר היא - יצירת שיתוף, ולא פירוק שיתוף. בכל הנוגע למחזיקים בקרקע קבע בית המשפט כי אין בעובדה זו למנוע פירוק שיתוף ובמסגרת הליך המכר, יידרש כונס הנכסים לסקר מחזיקים, כך שאם לא יבוצע הפינוי על ידי בעליו, יופחת חלקו בתמורה. בית המשפט אף השית הוצאות על בעלי הזכויות שהתנגדו להליך פירוק השיתוף.

 

מתחם סומייל בתל אביב מחולק לשני חלקים - צפון ודרום, ובהם מתוכננים ארבעה מגדלי מגורים בני 50 קומות, ומספר בניינים מרקמיים. במתחם הדרומי, נמכרו עד כה שני מגרשים לבניית שני מגדלי מגורים בני 50 קומות, כשבאחד מחזיקה קבוצת חג'ג' ובשני אפריקה מגורים.

 

במתחם הצפוני מספר מגרשים, שאחד מהם הוא המגרש לגביו ניתנה אתמול ההחלטה. במגרש נוסף במתחם הצפוני מחזיקה קבוצת חג'ג', ומגרש נוסף מצוי אף הוא בהליך פירוק שיתוף, כאשר גם קבוצת חג'ג' וגם אפריקה מגורים מחזיקות בזכויות במגרש, ובקרוב תיערך התמחרות בין הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומי הרפז
מתחם סומייל
צילום: תומי הרפז
מומלצים