שתף קטע נבחר

שמאניזם: הטיפול שיעזור לכם לפתח את התודעה

בסדרת הראיונות "מסע חיפוש", בוחנת שלומית שרביט ברזילי שיטות טיפול שונות המסייעות להתפתחות אישית. הפעם עם שמואל שאול. שמאן עברי, איש רפואה הפועל במצבי תודעה שונים וברבדים שונים של מציאות. צפו

תעודת זהות: שמאניזם

שם השיטה: שמאניזם

איפה ומתי נוסדה? המילה שמאן שאולה מסיביר משבטים דוברי טונגוסית, והיא באה לתאר את אנשי הרפואה העובדים במצבי תודעה שונים וברבדים שונים של מציאות. 

 

צפו בראיון עם השמאן העברי שמואל שאול: 

 

בשפה העברית התרגום הטוב ביותר למילה שמאן הוא בעל שם. הכינוי הידוע של רבי ישראל בן אליעזר מקורו בכך שהוא היה בעל שם שבמקצועו אכן היה שמאן ולכן נקרא בעל שם, ומכיוון שהיה נעלה במיומנותו דבק בו הכינוי 'בעל שם טוב', ולא מעטים טועים וחושבים שזהו היה שמו, אבל לא, זה היה מקצועו.

 

השמאן הוא סייר, הוא יוצא למסעות בתודעה לעולמות וממדים אחרים של הבריאה, מיומנותו ואומנותו היא לפגוש באופן בלתי אמצעי את ההוויה שיש בכל אחד מהעולמות, ובסיוריו הוא יוצא למסע חקירה תוך כדי יצירת קשר עם מכלול הישויות, המלאכים, הנשמות ושאר הברואים הקיימים בעולמות אלו.

 

כוונתו ביציאה למסעותיו היא להביא אור למען תועלת הכלל ובפרט רפואה, יצירה, מסרים, והכוונה. במסגרת תפקידו השמאן גם אחראי על ליווי הנשמות לעולם המתים ברגע המוות, ליווי נשמות אל העולם הזה ברגע הלידה, עריכת טקסים, וכמורה וחונך רוחני.

 

לעוד מסעות חיפוש

 • לצפייה בפרק העוסק בשיטת העבודה של ביירון קייטי, לחצו כאן

  • לצפייה בפרק העוסק ב-NLP ודמיון מודרך, לחצו כאן
 • לצפייה בפרק העוסק בתטא הילינג, לחצו כאן
 • לצפייה בפרק העוסק בשיטת המסע של ברנדון בייס, לחצו כאן
 •  

  שמואל שאול - שמאן בטיבט ()
  "לרפא את עולם הרוח והנפש של האדם ברבדים הגבוהים של הבריאה". שמואל שאול

   

  אפשר לחלק את השמנאים לשתי קבוצות גדולות, האחת הקבוצה שעובדת עם עולם הצומח: אלו שיצרו מרקחות צמחים, שיקויים ותרופות, והידע שלהם על עולם הצומח יהיה רחב ועמוק, לעתים הם יגיעו לרמת דיוק שבה הם יקטפו צמח מסוים בליל ירח מלא של חודש מסוים ורק ביום הזה.

   

  הקבוצה השניה היא השמאנים שיודעים לעשות מעברים בתודעה ויוצאים למסעות במטרה של גילוי סיבת המחלה, ההסבר שלה בעולם הרוח, הם יבדקו אם על אדם מסוים יושבת אנרגיה רעה, אפילו כישוף, הם אלה שיודעים לרפא את עולם הרוח והנפש של האדם ברבדים הגבוהים של הבריאה, ולגרום לרבדים אלה לרפא גם את הגוף הפיסי.

   

  לשמאנים בכל תרבות יש את הדרך שלהם לבצע מעברי תודעה, באמריקה משתשמשים לא פעם בצמחים משנה תודעה, ברחבי אסיה יש שימוש בתופים, ובאזור המזרח התיכון ובמיוחד בתרבות העברית אין שימוש בחומרי או כלי עזר, מעברי התודעה מתבצעים בעזרת מילים, אותיות, והפעלות קודים.

   

  קבוצת אנשים לבושים לבן נותנים ידיים בגבם למצלמה אל מול הפירמידות ()
  "להביא אור למען תועלת הכלל ובפרט רפואה, יצירה, מסרים, והכוונה". צילומים: שמואל שאול

   

  למי השיטה מתאימה:  הגישה השמאנית יכולה להתאים לכל אדם שכן אין היא באה עם אג'נדה, אין בה מכלול של דברים של עשה או אל תעשה. היא תמיד באה פתוחה ונטולת ידיעה למפגש ובזה גם יופייה. לחלק מהאנשים שמעדיפים ללכת בשיטה של לעשות רצף פעולות שגרתי בטיפול הנותן עוגן, הגישה השמאנית יכולה להיות מאתגרת.

   

  טיפים ברוח השאמניזם מהשאמן העברי שמואל שאול 

  שאל את עצמך מה אתה הכי רוצה בשביל עצמך? ותקפיד לבדוק מה אתה הכי רוצה לעצמך. בכל רגע בחיים שלך תשאל מה אני רוצה עכשיו, מה אני רוצה מהרגע הזה.

   

  תקפיד במה אתה רוצה מהרגע הזה, ואחרי שהבנת את זה והצהרת על זה, וביקשת את זה, פתח את הידיים, ותתחיל להגיד "אהיה אשר אהיה".

   

  תן את עצמך לבריאה, תהיה אחד עם הבריאה בלב, ותן לבריאה לנשוב דרכך, להרקיד אותך, לרקוד איתך, ובתוך זה תראה שמתישהו, הרצון שביקשת קיבל מענה.

   

  • מטפלים בשיטות שונות המעונינים להשתתף בסדרה "מסע חיפוש", מוזמנים לשלוח מייל ל:  shlomit-sh@ynet.co.il ולציין בנושא "למסע חיפוש"


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים