שתף קטע נבחר

המונולוג של חפץ: "כל עדותי אמת, אני לא זז ממנה"

לאחר דיון שבו התפרץ לעבר השופט ואמר לו כי "דמי יהיה על ידיך", דיבר עד המדינה בתיק 4000 אחרי שתיקה ארוכה: "עבור האמת אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים. מאחל שכל החשודים ייצאו צחים כשלג. אני לא נגד אף אחד, בוודאי לא נגד ראש הממשלה"

 

 

המונולוג של ניר חפץ: אחרי דיון סוער היום (ראשון) בבקשה להסרת חלק מצו איסור הפרסום שהוטל על דמות נוספת הקשורה בענייניו בתיק 4000 (בזק-וואלה), שבמהלכו יצא מאולם בית המשפט ותקף את השופט, עד המדינה בתיק 4000 החליט לדבר לראשונה עם כלי התקשורת. "העדות שלי היא כל כולה אמת מזוקקת, ועבור האמת הזו אני משלם מחירים בלתי נתפסים", אמר חפץ בדבריו הקצרים.

 

יום אחרי האיום, חפץ אמר "יש לי משהו שיקדם את החקירה"

חפץ יצא בסערה מהדיון וזעם: "השופט, דמי על ידיך"

הלחצים על עד המדינה: מה עשו החוקרים, ואיך זה ישפיע על תיק 4000?

 

"לא דיברתי שנה", פתח עד המדינה, בעבר יועצו של ראש הממשלה שהפך לעד מדינה בתיק בזק-וואלה. "אני רוצה לומר שאני מאחל שכל החשודים ייצאו צחים כשלג. אני לא נגד אף אחד, בוודאי לא נגד ראש הממשלה. חתמתי בפברואר 2018 על הסכם עם מדינת ישראל שאומר אמת".

 

לדברי חפץ, "במשך ימים העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת. אני משוכנע שאם נגיע לבית המשפט ייקבע שעדותי אמינה. עבור האמת הזו, שאני לא זז ממנה, אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים במדינת ישראל. אני עובר מסע מכוון יזום שנועד להזיז אותי מהאמת".

ניר חפץ בבית המשפט:
ניר חפץ בבית המשפט. "משלם מחיר חסר תקדים על האמת"(צילום: מוטי קמחי)

ניר חפץ בבית המשפט:
(צילום: מוטי קמחי)
ניר חפץ בבית המשפט:
(צילום: מוטי קמחי)

חפץ התיייחס לאמירותיו נגד השופט במהלך הדיון, שבו אמר בין היתר "אדוני זה שלא סגרת את הדלתיים, דמי יהיה על ידך. בית המשפט שופך את דמי, תוביל אותי לגרדום, הכול בסדר". בדבריו לכלי התקשורת אמר: "אני מתנצל אם הייתי נסער בדיון. אני מדגיש - אני מקווה מאוד שלא נגיע לבית המשפט".

 

"שתי עילות מצדיקות את הצו", אמר נציג הפרקליטות במהלך הדיון. "הבולטת ביותר היא עילת פגיעה בפרטיות המשיבים - יש כאן פגיעה ודאית, שהצו מנסה למנוע. יש חשש גם בעניין הגברת האיום והלחץ על עד המדינה". מבחינת אינטרס הציבור - זו לא שאלה שאפשר לברר על רסיס מידע אלא זו שאלה שנמצאת על שולחנו של הגורם המוסמך, היועץ המשפטי לממשלה", הוסיף, "אינטרס הציבור הוא שהשאלה המשפטית תבורר בסופו של דבר במישור המשפטי ולא בכסות אינטרס הציבור לדעת שיכול לפגוע גם בפרטיות וגם בהליך עצמו. כל חשיפת פרט מהחקירה עלולה להוביל לפגיעה חמורה בפרטיות של עד המדינה".

 

בתוך כך, פרקליטות מיסוי וכלכלה מתנגדת להסרת הצו, וכך גם עורכי הדין של חפץ, אילן סופר ואלעד בקר, ושל הדמות הנוספת שנקשרה בפרשה, המיוצגת על ידי עורכת הדין שולי אשבול. לדיון הגיע כאמור גם חפץ עצמו, שנטש במהלכו תוך שהוא מטיח: "רוצים להרוג אותי", והוסיף "בית המשפט שפך את דמי", בגין ההחלטה לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות.

 

מאוחר יותר שב וביקש לדבר בדלתיים סגורות: "בכוונתי לומר דברים רגישים וחשובים, אני מסכים שבית המשפט, אחרי שישמע את עדותי, יחליט אם הוא רוצה לפתוח אותם לידיעת הציבור".

 

חשיפת הלחצים שהפעילה המשטרה על חפץ עוררה סערה רבה. עדותו של עד המדינה, שהיה אחד המקורבים ביותר לראש הממשלה, נחשבת למרכזית מאוד בתיק. חלק מאמצעי הלחץ עליו כבר פורסמו, ועל חלקם הוטל צו איסור פרסום - שאותו הפר שר המשפטים אמיר אוחנה על דוכן הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים