שתף קטע נבחר

חפץ מאשים: נתניהו דחף למינוי ברדוגו בגל"צ

עד המדינה ניר חפץ איים בתביעה נגד הפרשן יעקב ברדוגו, בטענה כי הפיץ בקבוצת וואטסאפ של פעילי ליכוד מידע אסור בפרסום מתוך חקירותיו. עוד האשים כי ברדוגו מונה לשדרן בתוכנית אקטואליה בתחנה הצבאית בעקבות קשריו עם נתניהו: "מצוי בידינו מידע חד משמעי"

יעקב ברדוגו בנימין נתניהו (צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי)
יעקב ברדוגו ובנימין נתניהו(צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי)
ניר חפץ ממשיך להילחם: עורכי דינו של עד המדינה בתיק 4000 שיגרו מכתב התראה לפני תביעה ליעקב ברדוגו, שדרן גלי צה"ל, זאת בטענה כי הוא הפיץ בקבוצת וואטסאפ של פעילי ליכוד חומרים אסורים בפרסום מתוך חקירתו של חפץ.

  

לפי חפץ, ברדוגו החבר בקבוצת וואטסאפ "אחדות הליכוד", הפיץ בה דף תגובה שהוכן על ידי סניגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית חדד ויוסי אשכנזי, ובו טענות שהועלו בשימוע מול היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

שר המשפטים חשף את מהלך הלחץ על חפץ שנאסר לפרסום

חפץ לאוחנה: תתנצל פומבית על הפרת צו איסור הפרסום - או שאתבע

המונולוג של חפץ: "כל עדותי אמת, אני לא זז ממנה"

 

דף זה הכיל ככל הנראה פרטים על התרגיל שביצעה המשטרה לחפץ בעת החקירה ובו נחשפו זהותם של דמויות מאחורי צו איסור הפרסום. כמו כן, נכתבו בדף ההשגות של פרקליטיו של נתניהו לגבי אותו תרגיל שנועד ללחוץ על חפץ ולהפוך אותו לעד מדינה בפרשת בזק-וואלה.

 

"מטרתו הברורה של הפרסום הייתה לבזות את שולחנו (חפץ) ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו", כתב עורך הדין אילן סופר במכתב האיום. "ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור הפרסום".

ניר חפץ בבית המשפט:
ניר חפץ בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
אלא שבהמשך המכתב מתמקד חפץ, לטענתו, במניעיו הנסתרים של ברדוגו, תוך שהוא מאשים אותו כי מונה לשדרן בתוכנית האקטואליה בגל"צ בעקבות קשרים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

"מצוי בידנו מידע חד משמעי, מגוף ראשון, השופך אור חדש אודות פעולות ומגעים סמויים מעין הציבור, שקיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתחילת שנת 2016, בנוגע למינוייך לתפקיד שדר ומגיש בכיר של תכנית אקטואליה יומית", כתב חפץ והוסיף: "כידוע לך היטב, זמן קצר לאחר ביצוען של פעולות חשאיות אלה, זכית במינוי בו חשקת זמן רב. הפכת בזכותו לדמות ציבורית רבת השפעה, והס מלהזכיר את העובדה כי אתה נהנה מאז גם ממקור הכנסה קבוע הנשען על תקציב משרד הביטחון".

 

עוד נכתב כי "מקפצה זו הוגשה לך, חרף העובדה שלא היית משופע בניסיון משמעותי קודם להגשת תכנית אקטואליה יומית כה יוקרתית, משפיעה ובעלת שיעורי האזנת שיא".

 

ברדוגו, שקיבל את המכתב אמש, טרם הגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי
ברדוגו ונתניהו
צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי
מומלצים