שתף קטע נבחר

חיידק ליסטריה התגלה בסלט בארומה ת"א ולנדוור בעזריאלי

החיידק התגלה בסלט ירקות עם גבינה בולגרית וביצה קשה ב-28 באוקטובר. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לסגור את הסניפים לבדיקות. לנדוור: "לומדים לעומק את הממצאים". ארומה ת"א לא מסרה תגובה

בעקבות פרשת הרעלת הטונה בארומה ת"א : בדיקות העלו זיהום ליסטריה מונוציטוגנס בסניפי רשתות הקפה ארומה ת"א ולנדוור בקניון עזריאלי בת"א. מדובר בחיידק שעלול לגרום לשלשולים, הקאות והתייבשות והוא מסוכן בעיקר לבעלי מערכת חיסונית חלשה, מבוגרים, ילדים ונשים בהיריון.

 

פרשת הטונה: ארומה ת"א פיטרה את זכיין הסניף, המפעיל סניף גם בארומה ישראל

מדבקות ללקוחות בארומה ישראל: "אין לנו קשר לארומה ת"א"

 לא רק בארומה ת"א: נבדקים מקרי הרעלות טונה ברחבי הארץ

 

מדובר בבדיקה של מעבדה ביוזמת תוכנית חיסכון. המעבדה ערכה את הבדיקות ב-28 באוקטובר, כשהתוצאות הועברו למשרד הבריאות היום (א') והוא אישר שאכן נתגלה החיידק ב"סלט ביצה וגבינה", בשני הסניפים, כך לפי דו"ח המעבדה. בלנדוור מדובר בסלט ירקות עם גבינה בולגרית וביצה קשה.

זיהום ליסטריה בסלט. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
זיהום ליסטריה בסלט. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

משרד הבריאות אמור לפשוט על הסניפים בעקבות תוצאות הבדיקה, אם כי ישנה גם אפשרות לבדיקה עצמאית על ידי הרשת עצמה.

 

הנוהל במקרים כאלו כולל הפסקה מיידית של הכנת מזון בעסק; ניקוי וחיטוי העסק כולל חדרי קירור; כשבגמר שלב הניקוי והחיטוי תיערכנה בדיקות ליסטריה הן לציוד והן למשטחים. כמו כן, המוצרים הראשונים שיוכנו אחרי הניקוי והחיטוי ייבדקו גם הם ואחרי שהסניפים ייפתחו - הם יהיו תחת מעקב.

 

משרד הבריאות עוד לא ערך בדיקה בסניפים ולא ברור אם הרשתות הפעילו את הנוהל בעצמן בעקבות תוצאות הבדיקה. החשד לליסטריה נודע לרשתות כבר ביום רביעי האחרון.

 

מלנדוור נמסר בתגובה: "מדובר בבדיקה מלפני מספר שבועות. לא קיבלנו הנחיה ממשרד הבריאות לסגור את המטבח. יחד עם זאת אנו לומדים לעומק את הממצאים בשיתוף חברת בטיחות מזון ידועה, במטרה לעשות ככל שניתן על מנת להימנע מליקויים מסוג זה". 

 

מארומה ת"א לא נמסרה תגובה עד מועד פרסום הידיעה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אבי מועלם
זיהום ליסטריה בסלט. ארומה ת"א
צילום: אבי מועלם
מומלצים