שתף קטע נבחר

המגרש שעליו שוכן מועדון האומן 17 בת"א נמכר ב-355 מיליון שקל

החברות י.ח דימרי ויהלומית פרץ רכשו במכרז את המגרש בן 16 דונם שממוקם על ציר שלבים. השמאי העריך את שווי הקרקע ב-200 מיליון שקל, אבל הרוכשות הקפיצו את המחיר ככל הנראה מתוך תקווה שהעירייה תגדיל את זכויות הבנייה באזור

החברות י.ח דימרי שבשליטת יגאל דמרי, ויהלומית פרץ, בשליטת דוד פרץ, זכו אמש (ב') במכרז למכירת קרקע בציר שלבים בתל אביב, תמורת 355 מיליון שקל. מדובר בחטיבת קרקע בת 16 דונם, שבה שוכן המועדון הידוע האומן 17 (רחוב אברבנאל 88), המצויה בבעלות של כ-30 בעלים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

תיעוד בלעדי: כך הותקפו הצעירים מחוץ למסיבה ב"האומן 17"

למ"ס: עלייה של כ-3% במכירת דירות חדשות ברבעון השלישי

המכרז שנועד להביא לראשל"צ את הבנקים

 

בחודש פברואר האחרון, קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה לפירוק שיתוף שהגישה חברת יובלים בשליטת איציק ברוך, שמחזיקה יחד עם צחי ארבוב, מבעלי אקרו נדל"ן, 40% מהזכויות בקרקע, ומינה את עו"ד שי רוה ככונס נכסים למכירתה.

   (צילום: google street view)
האומן 17 בת"א(צילום: google street view)
 

על פי הערכת השמאי לקרקע שערך השמאי עודד האושנר עבור בית המשפט, שוויה עומד על 200 מיליון שקל. במכרז שקיים אתמול רוה בין המציעים, גברו החברות דמרי ויהלומית פרץ שחברו יחד, על הצעתן של חברות אחרות בהן קרן ריאליטי, יובלים, ואקרו נדל"ן.

 

הקרקע ממוקמת בין הרחובות סלמה בצפון, אברבנאל במזרח, וציר שלבים במערב. על הקרקע מצויים כיום מבנים נמוכים ומיושנים של תעשייה ומלאכה. למרות המחיר הגבוה שהוצע, זכויות הבנייה במתחם טרם ידועות, אך המחיר משקף את האופטימיות של היזמים גם לאור נדיבותה של עיריית תל אביב במתן זכויות בנייה לאזור זה, בין היתר בשל התוכנית להפוך את ציר שלבים לעורק תנועה ראשי.

 

על פי תוכנית המתאר של תל אביב תא/5000, לאזור פוטנציאל להקמת פרויקט הכולל עירוב שימושים של תעסוקה ומגורים, והחברות צפויות לקדם תוכנית נקודתית לקרקע. בשלב הבא יתבצעו הליכים המסדירים את חלוקת הזכויות בין הבעלים, שעל פיהן תיקבע חלוקת התמורה ביניהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: google street view
האומן 17 בתל אביב
צילום: google street view
מומלצים