שתף קטע נבחר

אושרה תוכנית ל-1,650 דירות בהרצליה; ראש העיר: "נילחם בתוכנית"

הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור אישרה את תוכנית "קריית שחקים" שבמסגרתה יוקמו 1,650 יחידות דיור ו-200 אלף מ"ר שטחי תעסוקה. משה פדלון: "הותמ"ל ממשיכה לדרוס ברגל גסה את הרשויות המקומיות"

הותמ"ל דחתה היום (ד') את ההתנגדויות לתוכנית "קריית שחקים" בהרצליה, ואישרה את התוכנית במסגרתה יוקמו 1,650 יחידות דיור נוספות. ראש העירייה משה פדלון הודיע כי יילחם בתוכנית וטען כי התנהלות הוותמ"ל היא "דורסנית ומנותקת" .

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מועצת מקרקעי ישראל: התוקף של מחיר למשתכן הוארך בשנה נוספת

תמ"א 38 תסתיים ב-2022 - כך ייראה היום שאחרי

עמדה ביעדים? תמ"א 38 בנקודת רתיחה

 

את התוכנית, שערך האדריכל משה צור יזמו רשות מקרקעי ישראל וחברת סיטי-טק שבבעלות מנרב (25%) רותם שני (25%) וקיבוץ גליל ים (50%), על שטח של 204 דונם מצפון למחלף שבעת הכוכבים, סמוך לתחנת הרכבת של הרצליה ולפארק הרצליה.

השטח שעליו אמורה לקום התוכנית בהרצליה (צילום: אסף פרידמן)
השטח שעליו אמורה לקום התוכנית בהרצליה(צילום: אסף פרידמן)

על פי התוכנית שאושרה, יוקמו 7 מגדלים בני 22-60 קומות ובסך הכל 1,650 יחידות דיור, 330 מתוכן דירות קטנות. בנוסף כוללת התכנית 200 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, 12 דונם שטחים ציבוריים פתוחים, ו- 18 דונם מבני ציבור. עוד הודיעו בוותמ"ל כי התוכנית ממוקמת סמוך למוקדי תחבורה ראשיים כגון נתיבי איילון, תחנת הרכבת הקיימת, וקווי "מהיר לעיר". בשל מוקדי התחבורה הציבורית הסמוכים לתוכנית, אושר תקן חניה מופחת בתוכנית.

 

"אנו מאוכזבים מכך שהנושאים שהציגה העירייה לאורך תהליכי התכנון ובמסמך ההתנגדויות המפורט, לא התקבלו כלל ונדחו על הסף מבלי להעמיק", מסר ראש עיריית הרצליה משה פדלון לאחר אישור התוכנית.

 

"עיריית הרצליה תגיב בכל הכלים העומדים לרשותה ולא תאפשר בנייה ללא מענה הולם של תשתיות לאומיות כגון תחבורה, ניקוז, ושטחי ציבור. מחטף האישור מוכיח שוב איך הוותמ"ל ממשיכה ולא בפעם הראשונה לדרוס ברגל גסה את הרשויות המקומיות ולאשר תוכניות בנייה מנותקות לגמרי מצרכי הרשות ומהתנאים בשטח".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים