שתף קטע נבחר

מאות איומים ברצח: חבר הפרלמנט היהודי משיב מלחמה

עמוד שנאה, אבקה לבנה לפרלמנט, איומים לערוף את ראשו - ומודעות WANTED: מאיר חביב, חבר פרלמנט צרפתי פרו-ישראלי, מגיש בממוצע 25 תביעות בחודש נגד מאיימים. כעת הוא יוצא למלחמת שיימינג. "לא ברור איך בשנת 2019, אזרח צרפתי יכול לסבול מצונאמי של שנאה שמתקבל באדישות מוחלטת, רק בגלל היותו יהודי"

היהודי שלא מוכן לשתוק יותר: עקב התגברות באיומים ובקריאות האנטישמיות נגדו, חבר הפרלמנט היהודי בצרפת, מאיר חביב, החליט לחשוף את פניהם של הגולשים האנטישמים שתוקפים אותו ומאיימים עליו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >> 

 

חביב נבחר כחבר בפרלמנט הצרפתי בשנת 2013. מאז מבצע "צוק איתן" במהלכו יצא להגנת ישראל, הוא מקבל קללות בעלות אופי אנטישמי ואיומים לרצח על בסיס קבוע. בממוצע, הוא מגיש מדי חודש 25 תביעות נגד מאיימים ומנאצים. לאחר בירור ראשוני ובדיקת חומרת החומרים, הצוות שלו שולח צילומי מסך והעתקי פניות לעו"ד שדואג להליך המשפטי. בערך כל חצי שנה מתקיים משפט בנושא.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות

 

בשנת 2015 התקיים משפט משמעותי נגד גולש שאיים לערוף את ראשו של חבר הפרלמנט חביב, וקיבל בעקבות כך עונש של 15 חודשי מאסר. באוגוסט 2018 נשלחה למשרדו בפרלמנט הצרפתי מעטפה עם אבקה לבנה – מהלך שהשבית את האסיפה הלאומית למשך שעות. לחביב אבטחה צמודה בחמש השנים האחרונות. לאחרונה, התגבר קצב האיומים ברשתות החברתיות וחביב החליט לחשוף את פניהם של הגולשים האנטישמים.

 

מאיר חביב מבוקש ()
כרזת "מבוקש" של חבר הפרלמנט הצרפתי
 

 

"כיעד קבוע לקללות, קריקטורות אנטישמיות ולאיומי רצח, החלטתי בעבר לתבוע באופן שיטתי את התוקפים באמצעות עורך הדין שלי, דויד אוליבר קמינסקי, שאני מוקיר על חריצותו בנושא", כתב חביב בדף הפייסבוק שלו. "מעתה, אפרסם בפומבי את ההודעות והקריקטורות הללו - וגם את תמונותיהם של הכותבים". הוא הוסיף כי: "יש חוקים במדינה שלנו ויש לאכוף אותם. רק בשבועיים האחרונים נאלצתי לדווח לפרקליט המדינה על חשבון טוויטר מזויף שכותרתו 'מאיר חביב - חשבון השנאה', ולהגיש תלונה נגד ארבעה אנשים נוספים".

 

 

חבר הפרלמנט היהודי: "אמשיך להילחם"

בתגובות אחרות נכתבו קללות קשות, המתונות והרכות שבהן: "...ציוני מסריח", "נאצי" לצד קללות בערבית. באחד הפוסטים נכתב: "הוא שליח של השטן, חרא של יהודים, מעוותים את ההיסטוריה האנושית". בחלק של "אודות" עמוד הטוויטר "מאיר חביב - חשבון שנאה", נכתב: "עמדת המערכת: אנטי-ציונות ידועה לשמצה".

 

מאיר חביב מוצג כחזיר ()
מאיר חביב מוצג כחזיר

 

בחודשים האחרונים קיבל חבר הפרלמנט חביב הודעות פרטיות עם איומים מפורטים: "אפשר לדבר איתך כדי לתקוע לך כדור בפנים הציוניות המסריחות שלך!" והופצה תמונה של חביב עם הכיתוב: "WANTED חי או מת - איזה מחיר אתם נותנים לראש שלו?"

 

"איך בשנת 2019, אזרח צרפתי, קל וחומר חבר פרלמנט, יכול לסבול מצונאמי של שנאה, רק בגלל היותו יהודי וחבר של מדינת ישראל, וזאת באדישות טוטאלית?" שאול חביב. "באופן אישי אני חזק, אבל אני מצר על משפחתי ועל הצוות שלי, שבאופן טבעי מודאגים מהמצב".

  

"מודאג בשביל צרפת"
"מודאג בשביל צרפת"

 

הוא הוסיף כי "הרבה מעבר לפן הפרטי שלי, אני מודאג בשביל צרפת. למרות שיש צורך ברור להעלות את המודעות לנושא, יש עוד אנשים שחושבים שזה מצב כמעט הגיוני לקבל קללות ואיומים ברצח כשמדובר במי שמגן על ישראל. הם מסרבים להכיר במצב ובדחיפות שצריך לטפל בו. חשוב להזכיר כי בחודש יולי האחרון, הממשלה סירבה לכלול את שנאת ישראל - הפנים החדשות של האנטישמיות - כחלק מתכני השנאה המוכרים בעיני חוק AVIA שמגדיר מהו תוכן שנאה ברשתות החברתיות".

 

חביב הוסיף: "יש לי חדשות רעות לכל מי שמנסה להפחיד אותי: השנאת חינם הזו, לרוב על רקע איסלאמיזם מיליטנטי, אינה מערערת בשום דרך את נחישותי. נהפוך הוא, היא מכפילה אותה ואני אמשיך להגן על הערכים שלנו ללא פחד".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים