שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אין ממשלה: תפקיד המשנה לנגיד לא יאויש במשך שנה

  אי הקמת הממשלה יוצר מצב תקדימי בבנק ישראל, שבו לא יכהן בבנק המרכזי משנה לנגיד במשך שנה לפחות. בשונה מתפקידים כמו מפכ"ל המשטרה או פרקליט המדינה - לא נהוג למנות משנה לנגיד באופן זמני

  אי הקמתה של ממשלה חדשה תגרום למצב תקדימי בבנק ישראל, שלפיו לא יכהן בבנק המרכזי משנה לנגיד במשך שנה לפחות. בשל כהונת ממשלת המעבר החוק לא מתיר מינויים קבועים, כמו מפכ"ל המשטרה או פרקליט המדינה, אולם בשונה מתפקידים אלה - לא נהוג למנות משנה לנגיד גם באופן זמני.

   

  בנק ישראל: אלו הבנקים הכי פחות מומלצים על ידי לקוחותיהם

  המפקחת על הבנקים: יש לנו אפס סובלנות לדחיפת אשראי

  בנק חדש? אל תצפו למלחמה כמו בסלולר

   

  נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לשעבר (צילום: עדי כהן צדק) (צילום: עדי כהן צדק)
  נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לשעבר(צילום: עדי כהן צדק)
   

  מכוח חוק בנק ישראל, המשנה לנגיד חבר בוועדה המוניטרית של הבנק, הקובעת בין השאר את גובה הריבית במשק מדי שישה שבועות. מאחר שאין משנה הוועדה מונה חמישה חברים במקום שישה. למעשה, מאחר שאין סיכוי לשוויון בהצבעות, מתבטל היתרון של הנגיד שנהנה מקול כפול שיכול להכריע כל הצבעה.

   

  המשנה האחרונה שכיהנה בתפקיד היא ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, שסיימה בחודש פברואר השנה קדנציה אחת בת חמש שנים. בודו-טרכטנברג תיזכר בעיקר כמי

  שביצעה את השינוי היחיד בריבית הבסיסית בישראל בשנים האחרונות (העלתה את הריבית משיעור השפל בכל הזמנים של 0.1% לשיעור של 0.25%), זאת כאשר כיהנה כממלאת מקום הנגידה שפרשה, ד"ר קרנית פלוג, בטרם נכנס לתפקידו פרופ' אמיר ירון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים