שתף קטע נבחר

"מקום בו העצב מחייך". פצועי הפיגועים והמלחמות בשיר משותף

בשיר "כנראה שניצחנו" השתתפו בין היתר דביר שנרב, אחיה של רנה שנרצחה השנה בפיגוע, ומירב אופנהיימר, אמו של יריב ממרצ, שנפצעה במלחמת ההתשה. "האהבה לארץ היא אותה אהבה"

 

 

לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה שיחול בהמשך החודש, התכנסו במיוחד פצועי צה"ל ממערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, לשיר יחד שיר משותף של כאב ותקווה.

 

"שמעתי שיש מקום

בו השמש זורחת כמעט כל היום

והעצב מחייך

אני לא יודע איך

וראיתי באותה נשימה

איך הלב מתעקש להחסיר פעימה

ולקחת אותנו למקום שמצאנו בו

שקט בתוך המהומה".

 

כך שר בקליפ דביר שנרב, אחיה של רנה שנרב, שנהרגה לפני חודשים ספורים בפיגוע במעיין דולב שבבנימין. דביר עצמו נפגע בראשו בפיגוע ועבר שיקום. "באתי כי אני אוהב לשיר, ואוהב לפגוש אנשים, מכל גווני החברה הישראלית. אני חדש במשפחת נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה והפגישה הזו חשובה לי ומרגשת", סיפר.

כנראה שניצחנו: יום ההוקרה 2019 לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה של ארגון זהות (צילום:  ארגון זהות)
דביר שנרב שר בקליפ. " ואוהב לפגוש אנשים מכל גווני החברה הישראלית"(צילום: ארגון זהות)
 

את השיר, "כנראה שניצחנו", כתבה חיננית אוזן והלחין טל בלומשטיין. הוא הופק על ידי ארגון "זהות" בשיתוף בית הספר למוזיקה "מזמור" ומשתתפים בו פצועי צה"ל לאורך שנות המדינה ונפגעי פעולות האיבה. הקליפ מלווה את המערכים החינוכיים, הטקסים, והרצאות הלוחמים שמעבירים מרכזי "זהות" בבתי הספר.

 

קלרה ומשה בן שושן, בני זוג מראשון לציון המשתתפים בפרויקט המיוחד, יצאו לפני 20 שנה למועדון בראשון לציון. משה הספיק לראות את המחבל המתאבד נכנס למקום עם מזוודה בידו, וחשוב שאולי בא לתקן משהו. ואז פיצוץ אדיר העיף אותו לתקרה ומשם חזרה לרצפה. הוא הצליח למשוך את קלרה, שהייתה לכודה תחת חפץ כבד ותלויה בין שמיים וארץ, לאחר שקיר המסעדה שהייתה בקומה השלישית התנפץ כולו, וכן אישה נוספת שהייתה לכודה.

 

בימים שאחרי השיקום בבית החולים, נאלצו משה וקלרה לעבור מסע ארוך מול בית המשפט, להוכיח שאכן היו במקום ונפצעו. בסיום ההקלטה באולפן, אמרה קלרה: "היה נעים להיפגש במקום מלא חיוכים, להרגיש שווים בין שווים, לספר את הסיפור שלנו ולשמוע סיפורים של אחרים, לשיר ולהרגיש שבאמת ניצחנו".

 

מירב אופנהיימר מתל אביב, אמו של יריב אופנהיימר איש מרצ, נפצעה בתעלת סואץ במלחמת ההתשה בהפצצת מטוסים, וכיום היא פעילה בארגון נכי צה"ל. "היה מדהים להיפגש. הסיפורים של הפצועים האחרים חדרו לליבי", סיפרה. "אני שמאלנית שבשמאלנים, אבל הבטחתי לנועה, שפגשתי במהלך ההקלטה, שאגיע לבקר אותה בחברון. כי האהבה לארץ היא אותה אהבה, גם כשהיא מגיעה מכיוונים שונים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  ארגון זהות
מתוך הקליפ
צילום: ארגון זהות
מומלצים