שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בשל פיזור הכנסת: משרד האוצר עצר את העברות התשלומים לחברות האוטובוסים

  אם הנושא לא יוסדר בימים הקרובים ייתכנו שיבושים קשים במערכי התחבורה הציבורית. על שולחן ועדת הכספים מונחת בקשה להעברה תקציבית על סך 570 מיליון שקל מתוכם 280 מיליון שקל סובסידיות לתחבורה ציבורית

  החשב הכללי במשרד האוצר עצר את כל התשלומים לחברות האוטובוסים. זאת, מאחר שבשל פיזור הכנסת, כל העברה תקציבית מחייבת נימוקים וליווי משפטי, דבר שלא רק שלא קיים - אלא גם לא ברור מי אמור להעביר - היועמ"ש של משרד האוצר או משרד המשפטים באמצעות היועץ המשפטי לממשלה. המשמעות – משכורות עובדי ונהגי החברות יפגעו.

   

  בשל פיזור הכנסת: משרד האוצר עצר את העברות התשלומים לחברות האוטובוסים

  נערכות לבחירות: המפלגות מעלות את מימון הבחירות ודוחות פירעון הלוואות

  באוצר מצאו נקודת אור: "בחירות נוספות יקטינו את הגירעון"

   

  בפורום התחבורה הציבורית, שמאגד את החברות הגדולות בענף, מספרים שבדומה לפעם הקודמת גם הקפאת התשלומים הנוכחית "התקבלה ללא התראה מראש, ותגרור את החברות לבעיה תקציבית ותזרימית חמורה, על מנת לשמר את יציבותן הפיננסית יאלצו חברות התחבורה הציבורית הפרטיות להיערך בהתאם והודיעו כי לצערן כלל התשלומים לספקיהן יוקפאו מיידית וכי לא יהיה ביכולתן לשלם את שכר המועסקים והנהגים".

   

   

  אוטובוסים ברחובות (צילום: אבי מועלם)
  החשש: שיבושים קשים בתחבורה הציבורית(צילום: אבי מועלם)

  המשמעות - ככל השנושא לא יוסדר בימים הקרובים ייתכנו שיבושים קשים במערכי התחבורה הציבורית. בפורום מספרים שעל שולחן ועדת הכספים מונחת בקשה להעברה תקציבית על סך 570 מיליון שקל מתוכם 280 מיליון שקל סובסידיות לתחבורה ציבורית.

   

  יער אמיר, יו"ר פורום תחבורה ציבורית, "החברות מסרבות להיות נתונות לגחמות הפקידות הממשלתית שאינה עומדת במחויבויותיה והן שוקלות את צעדיהן וצפוי שננקוט צעדים קיצוניים בהקדם".

   

  פורום חברות התחבורה הציבורית מאגד תחתיו את כל חברות התחבורה הציבורית והפרטיות (אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס, נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון ודן ב"ש).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים