שתף קטע נבחר

ניצחון בסיבוב הראשון: בעתלית נלחמים על נוף פתוח לכרמל

תושבי שכונת הגפן נחלו הצלחה ראשונית במאבקם נגד בנייה על שטח ציבורי פתוח: הוועדה המקומית דחתה את תוכנית הבנייה

ניצחון בסיבוב הראשון: תושבי שכונת הגפן בעתלית נחלו הצלחה ראשונית במאבקם נגד בעלי קרקעות, שמנסים לקדם בנייה על שטח חקלאי המיועד לשמש כשטח ציבורי פתוח ממזרח לשכונה.

 

מרכז עירוני חדש בנתניה יכלול 6,300 דירות

חולון בוחנת שילוב מגורים באזור התעשייה

המלונאים חוזרים לים המלח: ארבעה בתי מלון ייבנו באזור

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועצה האזורית חוף הכרמל דחתה תוכנית להקמת שכונה בהיקף של עשרות יחידות דיור. התוכנית תגיע להכרעה בוועדה המחוזית, והיא זו שככל הנראה תקבע את גורל השכונה.

  (צילום: אלעד גרשגורן)
השטח הפתוח בשכונת הגפן בעתלית(צילום: אלעד גרשגורן)

לטענת תושבי שכונת הגפן, הכוללת כ-200 צמודי קרקע, בעת שרכשו את הבתים נאמר להם כי רצועת הקרקע שבינם ובין כביש החוף, שייעודה חקלאי, תשמש שטח ציבורי פתוח, ותוקם בה סוללה אקוסטית למניעת רעשי הכביש. הבטחות אלה גובו בתוכנית המתאר של עתלית בשנה האחרונה, שבה סומן השטח כשטח ציבורי פתוח.

 

אלא שלאחרונה התברר לתושבי השכונה כי בעלי הקרקע, בהובלת היזם ליאור עמר וראש מינהלת הפיתוח בשכונת הגפן, הקבלן עופר שטרן, החלו לקדם בשטח הזה הקמת שכונה בת 66 דירות בבנייה צפופה יותר של שמונה יחידות דיור לדונם ב-11 בניינים בני שלוש קומות.

 

 

"נטע זר תכנוני"

עמדת התושבים קיבלה חיזוק מחוות הדעת של מומחה מטעמם, המתכנן אדם קולמן, שקבע כי שטח זה כלל אינו מיועד למגורים, והתוכנית שהוגשה אינה תואמת את תוכנית המתאר והנחיותיה, בין היתר בפרטי הגובה והצפיפות. עוד ציין כי התושבים עיצבו את בתיהם בהתאם לתוכנית הבינוי, והפנו את חדרי המגורים לכיוון השטח הפתוח.

 

עו"ד שחר לוינזון ועו"ד יוני שליו ריבה ממשרד יוסף ישורון ושות', המייצגים את תושבי שכונת הגפן,  צ יינו כי "אנו שבעי רצון שהתקבלו טענותינו לפיהן התוכנית היא נטע זר תכנוני בעתלית. ועדת התכנון של המועצה בעתלית המליצה למחוזית לדחות את התוכנית".

 

הקבלן עופר שטרן דחה בתוקף את הטענות על כך שהבטיח לתושבים כי לא תהיה בנייה בשטח. לדבריו, כל מי שהגיע לפגישה עמו לפני רכישה של בית ידע שייתכן שתקודם על הקרקע הזו תוכנית בנייה.

 

"כל מי שישב בפגישה איתי נאמר לו במפורש שיש כוונה שתהיה שורת בתים בינם לבין הכביש. אבל אמרתי שגם אם זה יקרה, ייקח לפחות עשור עד שיבנו את זה. מי שאומר אחרת הוא שקרן. לגבי תוכנית הבנייה שאני מקדם, זו קרקע פרטית שנעשתה בה טעות תכנונית במסגרתה סומנה כשצ"פ (שטח ציבורי פתוח - ד.ל.). אם המועצה תתעקש על כך, היא תידרש לשלם עבור ההפקעה ולהקים מכספה את הסוללה האקוסטית וגן ציבורי. אנחנו לא הבטחנו לאיש שנקים סוללה אקוסטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
השטח הפתוח בשכונת הגפן בעתלית
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים