שתף קטע נבחר

מכירים מישהו שעושה טוב לאחרים? שתפו אותנו

עזרו לנו להפיץ את הטוב ולהגביר את העשייה החיובית לקראת יום מעשים טובים הקרוב ולאורך כל השנה

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

השנה יחול יום מעשים טובים ב-24 במרץ וכדי לעורר מודעות לעשייה החיובית אנחנו מזמינים אתכם לשלוח לנו סיפורים על מקרים טובים שקרו לכם באופן אישי, על אנשים עם סיפור מרגש, שמבוסס על עשייה טובה למען האחר או הסביבה, או על עמותות, ארגונים או קבוצות שעושות דברים מקסימים. מכירים מישהו כזה שחי מנתינה? מוזמנים לספר לנו עליו ונספר את הסיפור שלו.

 

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, רשמו לנו אותו , ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית

 

המחסן של דביר- לכל תרומה יש בית

יוזמה קטנה בערד שהחלה באיסוף חפצים מבתי אנשים והעברתם לנזקקים, הפכה לפרויקט רחב היקף שמרהט בתים לעשרות אנשים בעיר ומציל מאות חפצים מזריקה לאשפה. 'המחסן של דביר', על שם דביר פיינה ז"ל, משמר את רוח הנתינה שהייתה כל כך מזוהה איתו ובעיקר מעורר השראה.

  

הרעיון היה לאסוף ריהוט וציוד חשמלי מאנשים שרצו לזרוק, לשפץ מה שאפשר ולהעביר לנזקקים", מספר דובי חלקיה, רכז כפר הסטודנטים של תנועת בני עקיבא. "היתרון בפרויקט הוא שלא בודקים איזה שהם קריטריונים אצל מי שמבקש תרומות. כל מי שהביע עניין נתנו לו".

 

לפני שלוש שנים הפרויקט נתקל בכמה קשיים, העמותה נסגרה והניהול שלו הועבר לכפר הסטודנטים של בני עקיבא, שהחליטו לפתוח אותו מחדש תחת השם 'המחסן של דביר' על שם דביר פיינה ז"ל, תושב ערד, שאחרי השחרור נהרג בתאונת סנפלינג. דביר, יליד ערד, היה מחובר לעשייה ותרומה וכהמשך לחסד והנתינה שאפיינו אותו, המחסן מפיץ את האחווה והאכפתיות שהוא הביא איתו לכל מקום שהיה

מובילים בהתנדבות
מובילים בהתנדבות
 

לכתבה המלאה>>

 

לא מחויבות אלא שליחות: תכירו את עמותת "שישי שמח"

אלדד עמרם חיפש התנדבות ביום החופשי שלו, שבמקרה היה יום שישי - כך נולדה לה עמותת "שישי שמח", שמאז הפכה לעמותה הפועלת בכל ימות השבוע ומטרתה לשמח אנשים שאושפזו בבתי החולים ברחבי הארץ ורוצים לחייך קצת בין הבדיקות.

 

אשפוז בבית חולים הוא חוויה לא נעימה, בלשון המעטה, בעיקר אם מדובר באשפוז ארוך. התחושה שאנחנו, כמאושפזים, נמצאים לבד במקום שאנחנו לא מכירים, עם אנשים שאנחנו לא מכירים, עלולה להיות קשה. נכון, המשפחה והחברים באים לבקר, אבל לא כולם יכולים לבלות איתנו באריכות, ויש כאלה גם שאין להם משפחות והם לבדם.

 

בשל הסיבות הללו, וגם מתוך תחושת שליחות אישית, החליט אלדד עמרם, לפני כעשור, להתנדב בימי שישי בבתי חולים על מנת לשמח את המאושפזים שם. מאז, היוזמה שלו התרחבה לפעילות בכל רחבי הארץ, והיום הוא מנהל את עמותת "שישי שמח" אשר מפעילה קבוצות של מתנדבים שמגיעים לבקר ולשמח מאושפזים במשך כל ימי השבוע.

 

זו לא מחויבות, זו שליחות מאהבה
זו לא מחויבות, זו שליחות מאהבה
   

לכתבה המלאה>>

 

דו שיח מוזיקלי: הילדים שיביאו את השלום

מוזיקה היא שפה אוניברסלית, אבל לא תמיד חייבים להבין את המילים כדי לרקוד לפי הקצב וכך להתחבר לאנשים אחרים, לתרבויות שונות וליצור גשרים שמשנים את העולם. הכירו את הילדים שיוצרים גשר מוזיקלי לעולם טוב יותר.

 

מיזם מיוחד שהחל לפני כשלוש שנים מפגיש בין ילדים יהודים וילדים ערבים ויוצר דיאלוג מוזיקלי באמצעות מפגשים של שירה משותפת, למידה חוויתית של מילים בעברית ובערבית ושיחות משותפות. המטרה היא ליצור לא רק חוויה משותפת אלא גם חברות שתוליד הבנה, סובלנות וסבלנות כלפי הסביבה ואחד כלפי השני.

 

הילדים מבית הספר עמל שבכפר יונה ובית הספר אלזהראא מקלנסוואה יוצרים חיבור בעזרת המוזיקה - כלי חיבור שמוכיח את עצמו בעיקר משום שמוזיקה היא שפה אוניברסלית (לא חייבים להבין את המילה כדי ליהנות מהקצב) וכך הילדים יכולים להתחבר זה לזה, כמו שהסבירה רומי בן משה באומרה "המפגש מאוד חשוב כי בעצם הילדים מבינים שאנחנו דומים, אנחנו לא שונים, אנחנו אוהבים את אותם הדברים".

 

נפשגים ושרים - ובונים גשר לעתיד טוב יותר
נפשגים ושרים - ובונים גשר לעתיד טוב יותר
  

לכתבה המלאה>>   

 

קבוצת הוואטסאפ שמשנה חיים

אומרים שהטכנולוגיה השתלטה על חיינו, שאנחנו חלק מעולם וירטואלי שלא מאפשר לנו להרגיש באמת, אבל בצד אלו יש מי שאומרים שקבוצות וואטסאפ, למשל, יכולות לשנות חיים של אנשים. נשמע לכם מוגזם? הכירו את קבוצת "כמוני", שהוקמה ע"י דניאל סודק, סטודנטית שנה שנייה לפסיכותרפיה גופנית

 

הקבוצה פעילה כמעט 24/7, החברים בקבוצה משתפים בדברים שקרו להם (טובים וגם פחות טובים), וגם נהנים לצחוק יחד. חשוב לציין כי אחד מהדברים הטובים שקרו בעקבות הקבוצה זה החברויות שנוצרו, הדאגה לכל אחד ואחת, למשל, מישהו יכול לכתוב שהוא בחרדה ותמיד יש חברים מהקבוצה שיענו לו וירגיעו אותו, יציעו להתקשר אליו ולעזור לו להתמודד ולעבור את החרדה.

  

מושיטים יד לעזרה ותמיכה (צילום: UNSPLASH )
מושיטים יד לעזרה ותמיכה(צילום: UNSPLASH )
  

לכתבה המלאה>>

 

חיבוק לדורות: שישי משפחתי

איך מקרבים בין הדורות השונים בקהילה המקומית? תושבי אזור מצאו דרך מקורית לאמץ את הקשישים ולעזור להם בשגרת היום-יום באמצעות יוזמה מחברת ומרגשת במיוחד ושמה שישי משפחתי

 

המיזם התחיל בחג חנוכה האחרון, כשמתנדבים מהמועצה המקומית רצו לקרב בין משפחות באזור לבין ותיקי הישוב וקיימו את 'אור גדול '- אירועי הדלקת נרות בהשתתפות 250 מתנדבים (ילדים, בני נוער ומבוגרים) שיצאו ל- 25 בתים של ותיקי היישוב במטרה להכיר, לשמח ולארח להם חבר

 

בעקבות החיבור המוצלח, נולד פרויקט נוסף בהובלת מתנדבת מהיישוב - כנרת רחמינאן וקבוצת מתנדבים מ"אזור זה לזה" ביישוב. "ראינו שיש בשלות ומוכנות בקרב שני הצדדים אז החלטנו לקחת את החיבור צעד קדימה", מסבירה חן דוידי, רכזת מתנדבים מאזור. "בדקנו איזה קשישים היו רוצים להתארח אצל משפחות מהיישוב וכשגילינו שיש היענות יצאנו לדרך עם יוזמה של אירוח הקשישים לארוחות שישי". המשפחות שהתנדבו אירחו את ותיקי היישוב לארוחת שישי חמה ומשפחתית. כל משפחה מארחת עברה הכנה לקראת האירוח וכן קיבלה מארז הכולל יין, חלה, כוס לקידוש, שירון, עוגה ומתנה למתארח, שנמסרו בהתנדבות על ידי ארגונים ואנשים שהחליטו גם הם להתגייס לפרויקט

 

להרגיש חלק מהקהילה
להרגיש חלק מהקהילה
  

לכתבה המלאה>>

 

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

יש לכם סיפור טוב ? אל תהססו, רשמו לנו אותו, ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית

 

בשיתוף עמותת רוח טובה 


פורסם לראשונה 26/12/2019 13:13
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים