שתף קטע נבחר

"קיימים סיכויים להבראת תיאטרון הבימה על ידי הנאמנים"

לדברי השופט איתן אורנשטיין: "טרם גובשו כל החובות והתקבלו עמדות הנושים. עם זאת ניתן לומר שהנאמנים עשו רבות על מנת לקדם הליך אפשרי של הבראה לשם העלאת התיאטרון על דרך המלך". חובות התיאטרון מוערכים ב-72 מיליון שקל

 

 

בתום דיון שהתקיים היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קבע נשיא בית המשפט, השופט איתן אורנשטיין, כי קיימים סיכויים להבראת תיאטרון הבימה. הנשיא אורנשטיין אמר כי "סבורני בזהירות הראויה ומבלי לקבוע מסמרות כי לעת הזו קיימים סיכויים להבראת התיאטרון על ידי הנאמנים".

 

בקשה לביהמ"ש: הורה להבימה לשלם את הוצאות הפקת "מאמא מיה"

המדינה תעביר כסף להפעלת הבימה בזמן הקפאת ההליכים

בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות

 

השופט קבע בהחלטתו כי "אדגיש שנמצאים אנו בשלב מקדמי של ההליך, בטרם היתה יכולת למצות את מלוא הנדרש, טרם גובשו כול החובות והתקבלו עמדות הנושים. עם זאת כבר לעת הזו ניתן לומר שהנאמנים עשו רבות על מנת לקדם הליך אפשרי של הבראה לשם העלאת התיאטרון על דרך המלך".

תיאטרון הבימה (צילום: shutterstock)
תיאטרון הבימה(צילום: shutterstock)
 

עוד קבע השופט כי "לעניין זה אציין בין היתר: הסכמות שהגיעו הנאמנים עם נושים מסוימים שיאפשרו את המשך המופעים, העסקת מנהל אומנותי שהוא בעל יכולת מוכחת בתחום, צמצום הוצאות, שיפור רווחיות ועוד. הנאמנים גם הציגו עקרונות לתוכנית הבראה שלפיה תשופר הרווחיות של החברה".

 

כזכור, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט אורנשטיין, מינה לאחרונה את עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב כנאמנים לתיאטרון הלאומי הבימה לצורך ניהולו. חובות התיאטרון נאמדו לאחרונה על פי המדינה בסך של כ-72 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים