שתף קטע נבחר

ה"אבא של החיילים החרדים" הותקף: "אם לא המשטרה - היו עושים בי שפטים"

כ-250 חרדים קיצוניים צבאו על בית הכנסת באשדוד שבו התקיים ערב התרמה לעמותת "עושי חיל", המסייעת לחיילים חרדים שנזרקו מבתיהם, וזעקו קריאות גנאי כלפי מייסד העמותה. המשטרה פינתה את משתתפי הערב מחשש לחייהם: "זה רק מחזק אותי ואת הרצון שלי לעזור לעוד ועוד חיילים"

 

"לולא כוח המשטרה שהיה במקום, הם היו עושים בי שפטים", אומר אהרון גרנות. כבר שנתיים וחצי שהוא "אבא במשרה מלאה" לילדים שלא גידל מעולם. 11 דירות הוא מפעיל, ובהן גרים 35 חיילים חרדים וחרדים-לשעבר. כאלה שהוריהם ישבו עליהם שבעה, ממש קיבלו אליהם מנחמים כי הבן החליט לשרת בצה"ל בניגוד לרצונם. במוצ"ש האחרון הוא קיים ערב התרמה לעמותה שהקים, "עושי חיל". זה לא נגמר טוב.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

אל בית הכנסת "רינת זכריה" שבאשדוד התקבצו כמה עשרות מפעילי העמותה ותומכיה, כאשר בחוץ החלו מתגודדים פעילים מקומיים של "הפלג הירושלמי" - הליטאים הקיצוניים המתנגדים לגיוס - שריכוז שלהם גר בעיר. כ-250 מהם הפגינו מול הכנס – עד לפיצוצו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בין היתר, קראו נגד גרנות וחבריו לעמותה, שכאמור לא עוסקים כלל בגיוס חרדים, כי אם בסיוע לחיילים הבודדים – "רוצח נשמות" ו"מיסיונר", ואף פרצו לבית הכנסת. המשטרה נאלצה לחלץ את אנשי העמותה ובאי הכנס מהמקום, מחשש לשלומם.

 

  ()
אהרון גרנות: "אולי היו רוצחים אותי אם לא הייתה שם משטרה"

 

"מדובר בפלג קיצוני, זה לא כל הציבור החרדי. צריך להגיד את זה", מדגיש גרנות בראיון לאולפן ynet. "הם נלחמים בגיוס ובשיתוף הפעולה עם המדינה ועם צה"ל. אנחנו עורכים ערבי התרמה רבים בכל הארץ, כי הפעלת הדירות עולה לנו המון כסף. אנחנו לא מתוקצבים על ידי שום גוף או ארגון ממשלתי, וחושבים עכשיו לפתוח דירה נוספת, אגבל זה התפוצץ".

 

כשקוראים לך "רוצח נשמות", אתה חושש שינסו לפגוע בך, או במישהו מהחיילים החרדים?

"קודם כל, לא חושש - הם ניסו. אבל זה לא מרתיע אותי. ממש לא. להפך, זה רק מחזק אותי ואת הרצון שלי לעזור לעוד ועוד חיילים שזקוקים לזה. אני לא מפחד".

 

ועם זאת, גרנות מספר כי זו הפעם הראשונה שננקטים אמצעים כאלו כדי לפגוע בעמותה, "אולי משום שרוב הדירות נמצאות בקריית ארבע, לשם הם לא מגיעים, אבל לאשדוד היה קל להם. יש שם קהילה מקומית ליטאית, והיה קל להם להגיע". לסיוע לעמותה, ניתן ללחוץ על הקישור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים