שתף קטע נבחר

הסדרי טיעון ראשונים בפרשת המרמה בקבוצת נגב: מאסר של 4 חודשים למנהלת שירות לקוחות

גלית דורי תודה כי בהוראת הנאשמים המרכזיים - המנכ"ל לשעבר אבי מוטולה וסמנכ"ל הכספים אביהו איבשיץ - היא ביצעה רישומים כוזבים שהגדילו את הכנסות הקבוצה באופן פיקטיבי כדי לעמוד ביעדי ההכנסות. 3 נאשמים נוספים ירצו עבודות שירות של 4-7 חודשים

הסדרי טיעון ראשונים בפרשת המרמה בנגב קרמיקה : הפרקליטות הגישה היום (ד') כתבי אישום מתוקנים, במסגרת הסדר טיעון, למספר נאשמים בפרשה העוסקת באי סדרים חשבונאיים בחברת אפריקה תעשיות בע"מ וחברות בנות שלה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

כתבי אישום נגד בכירים לשעבר באפריקה תעשיות

חקירותיו של מנכ"ל נגב קרמיקה לשעבר יוצאות לאור

50 מיליון השקלים האבודים של נגב

אפריקה תעשיות מוכרת את נגב קרמיקה לקרן ויולה

 

על פי ההסדרים גלית דורי, מנהלת שירות לקוחות ואחראית מחלקת חשבוניות בקבוצת נגב לשעבר, תרצה 4 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח ותשלם קנס בסך 100 אלף שקל. דורי הקליטה בזמן אמת חלק מהמעורבים כשהם מנסים לשבש את החקירה.

אביהו איבשיץ וגלית דורי (צילום: אוראל כהן)
אביהו איבשיץ וגלית דורי(צילום: אוראל כהן)

יקי ראוכורגר, שכיהן כמנהל מערכות המידע בקבוצה, ירצה 4 חודשי עבודות שירות וישלם קנס בסך 50 אלף שקלים.

 

על פי כתב האישום המתוקן, דורי תודה כי בהוראת הנאשמים המרכזיים - המנכ"ל לשעבר אבי מוטולה, וסמנכ"ל הכספים אביהו איבשיץ שמשפטם ימשך - היא ביצעה רישומים כוזבים במסמכי קבוצת נגב, שהובילו לכך שקבוצת נגב ואפריקה תעשיות הגדילו את הכנסות הקבוצה באופן פיקטיבי והקדימו את מועד ההכרה בהכנסות בדו"חות הכספיים שלהן. כל זאת, על מנת להציג מצגי שווא על אודות עמידת קבוצת נגב ביעדיה.

 

בנוסף, ובהמשך להנחיות שקיבלו דורי וראוכורגר מן הממונים עליהם, הם הציגו לרואי החשבון המבקרים מצגי שווא שנועדו להסתיר מהם את ההכנסות הפיקטיביות בקבוצה, לקראת ביקורת רואי החשבון את הדו"חות הכספיים לשנת 2014. כתוצאה מכך, הונחה דעתם של רואי החשבון המבקרים והם אישרו את הדו"חות הכספיים של הקבוצה.

  

נאשם נוסף, משיח דוד שכיהן כמנהל בקרת איכות ואמינות מלאי בקבוצה, יודה במסגרת ההסדר כי בהנחייתו של איבשיץ ובידיעת מוטולה, הגדיל את מלאי הקבוצה באופן פיקטיבי, תוך שימוש במחסן וירטואלי, וכל זאת על מנת להציג מצגי שווא על אודות עמידת הקבוצה ביעדיה. לפי ההסדר, יודה דוד בכתב האישום והצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו שבעה חודשי עבודות שירות וקנס בסך 40 אלף שקלים.

 

תומר כובאני, שכיהן כמנהל מחלקת סוחרים בקבוצה, יודה במסגרת ההסדר כי בהוראת מוטולה ואיבשיץ, הורה לכפופים לו להתקשר בעסקאות מסגרת שבגינן הכירה הקבוצה בהכנסות, טרם שמותר היה לעשות כן. במסגרת ההסדר, הצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו חמישה חודשי עבודות שירות וקנס בסך 20 אלף שקל.

מנכ"ל אפריקה תעשיות בע"מ לשעבר, אבי מוטולה, בבית משפט השלום בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מנכ"ל אפריקה תעשיות בע"מ לשעבר, אבי מוטולה, בבית משפט השלום בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)
 

 

"עברייניות שיטתית"

כתב האישום בפרשה מייחס לנאשמים, ובראשם מנכ"ל החברה לשעבר, אבי מוטולה, וסמנכ"ל הכספים של חברת נגב קרמיקה, אביהו איבשיץ, עבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף לעבירות אלה, מייחס כתב האישום לאבי מוטולה ולמנהלת בכירה נוספת לשעבר באפריקה תעשיות עבירות גניבה בידי מנהל.

 

  

לפי כתב האישום, הנאשמים העיקריים, מוטולה ואיבשיץ, יזמו במהלך השנים 2014-2011 תוכנית עבריינית שיטתית שמטרתה הצגת מצגים "משופרים" ומטעים ביחס לנתונים הכספיים של אפריקה תעשיות וחברות הבת שלה. במסגרת תוכנית זו הורו מוטולה ואיבשיץ לכפופים להם, שעבדו באותה העת בחברות הבת של אפריקה תעשיות, לרשום הכנסות כפולות ולנפח באופן תרמיתי את מלאי הקבוצה.

  

בנוסף, ועל פי הוראותיהם של השניים, נהגו מנהלים ועובדים בקבוצה להקדים את מועד ההכרה בהכנסה באופן שיטתי, תוך ששייכו הכנסות שנוצרו ברבעון העוקב לרבעון שכבר הסתיים, הכירו בהכנסות בגין סחורה שטרם סופקה והכירו בהכנסות בגין עסקאות מסגרת, שבהן טרם נקבע איזו סחורה אמורה להיות מסופקת ובאיזה מועד.

  

בהודעת הפרקליטות נמסר היום, כי "בין שיקולי הפרקליטות להגיע להסדר הטיעון נמנית החשיבות שבלקיחת אחריות על עבירת דיווח על ידי מי שהינם מנהלים זוטרים או עובדים ששיתפו פעולה ביודעין עם מנהליהם שהורו להם לבצע את העבירות, זאת למרות שלא חתמו על הדו"חות הכספיים ואף היו עובדים של חברות פרטיות".

  

התיק מנוהל על ידי עוה"ד עידן שוורץ ועדי לוי ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה, ונחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מנכ"ל אפריקה תעשיות בע"מ לשעבר, אבי מוטולה, בבית משפט השלום בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים