שתף קטע נבחר

נתניהו קורא לבן גביר לפרוש: "גם סתיו שפיר פרשה"

לאחר הגשת הרשימות לכנסת, לוחץ ראש הממשלה על יו"ר עוצמה יהודית לפרוש מהמרוץ "כדי להבטיח את ניצחון הימין ולמנוע עקירת יישובים". בעוצמה יהודית ענו: "אם היה פורש מתפקידו - הייתה מוקמת ממשלה. שלא יטיף"

בנימין נתניהו איתמר בן גביר (צילום: EPA, אמיל סלמן)
נתניהו קורא לבן גביר לפרוש (צילום: EPA, אמיל סלמן)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלחץ על הימין להתאחד עם איתמר בן גביר, קורא כעת לבן גביר לפרוש מהמרוץ. הוא שב ומתח ביקורת על שר הביטחון, "הווטו של נפתלי בנט על בן גביר העמיד בסכנה את כל שלטון הימין".

 

"ראש הממשלה משבח את המנהיגות שגילה השר הרב רפי פרץ שעל אף המחיר האישי הכבד פעל ומזער את הנזק של בנט לגוש הימין והציל קולות לגוש. עכשיו מצפה ראש הממשלה מבן גביר, עם כל הקושי שבדבר, שיפרוש מהמרוץ כדי להבטיח את שלטון הימין. כפי שסתיו שפיר פרשה על מנת להבטיח את ניצחון השמאל ועקירת יישובים, כך בן גביר צריך לפרוש ולהבטיח את ניצחון הימין ולמנוע עקירת יישובים", אמרו בסביבת נתניהו.

 

בעוצמה יהודית אמרו בתגובה כי "גם ראש הממשלה יודע שרק עוצמה יהודית לא תבגוד בגוש הימין ותיכנס לממשלת גנץ. בנט רצה לשבת עם גנץ, סמוטריץ' תמך בממשלת אחדות, וגם נתניהו עצמו חתר לכינון ממשלה עם לפיד, גנץ ומפלגת העבודה. בפעם הקודמת ראש הממשלה הלך על הראש של עוצמה יהודית, ומנע הקמת ממשלת ימין. אם ראש הממשלה חפץ בהקמת ממשלת ימין, אנו קוראים לו לגלות אחריות, לתת לעם להחליט, ולא לנסות לפגוע בעוצמה יהודית".

 

עוד אמרו: "אם ראש הממשלה היה פורש מתפקידו הייתה מוקמת ממשלה - שלא יטיף לבן גביר לעשות מה שאינו עושה בעצמו, ובצדק".

 

 

 

רפי פרץ נפתלי בנט (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)
נתניהו שיבח את רפי פרץ וגינה את התנהלות נפתלי בנט (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)

 

בריאיון לאולפן ynet נשאל בן גביר אם יתמיד וירוץ עד הסוף: "הכי קל היה להגיד שאני לא רוצה לרוץ, יש לי אחריות על הילדים שלי ושלכם. אני מאמין שנרוץ ובע"ה ננצח גם".

 

בנט תקף אמש נחרצות את הקריאות בליכוד לאיחוד בין הימין החדש לבית היהודי, ואילץ את רפי פרץ לוותר על בן גביר בתמורה לאיחוד מימין לליכוד. "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל, לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע", אמר בנט שהתייחס לתמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין בביתו של בן גביר. בתגובה לפוסט של בנט, אמר בן גביר כי הוא מתנגד לפגיעה בחפים ומפשע, וכי "לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון". 

 

בריאיון לאולפן אמר בן גביר: "אני הורדתי את התמונה, היא לא תחזור לסלון. לא הייתה לבנט שום סיבה לפסול אותי על תמונה. הוא לא התעניין בתמונה, הכול זה משחק, זו הצגה אחת גדולה".

 

בן גביר הטיח בשר נפתלי בנט, כי הוא מעוניין בחיבור עם כחול לבן: "נתניהו לא רצה ממשלת אחדות עם גנץ? רצה. אני כנראה מקלקל לבנט את התרחיש ללכת עם גנץ, אני שונה, אני אחר. אומרים לי שאני לא מתאים לפוליטיקה, אולי הם צודקים אבל מגיע לילדים שלנו משהו אחר. אני לא עוד אחד שבא לעשות סיבוב באולפנים, זה לא אני, מגיע לציבור במדינת ישראל משהו אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, אמיל סלמן
נתניהו קורא לבן גביר לפרוש
צילום: EPA, אמיל סלמן
מומלצים